banner271

CBÜ VE ZAFER KALKINMA AJANSI'NIN PROJE EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ve Zafer Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen “Bölge Aktörlerinin Proje Yazma ve Yürütme Kapasitesini Artırma Eğitimleri” başladı.

CBÜ VE ZAFER KALKINMA AJANSI'NIN PROJE EĞİTİMLERİ BAŞLADI

CBÜ VE ZAFER KALKINMA AJANSI'NIN PROJE EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ve Zafer Kalkınma Ajansı işbirliğiyle düzenlenen “Bölge Aktörlerinin Proje Yazma ve Yürütme Kapasitesini Artırma Eğitimleri” başladı.

Proje koordinatörlüğünü Rektör Danışmanı Doç. Dr. Nurşen Saklakoğlu’nun yaptığı eğitimler iki grup halinde, 7-11 Şubat ve 14-18 Şubat tarihleri arasında CBÜ Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirilecek.
CBÜ'nün fakülte ve yüksekokullarında görevli 36 öğretim elemanının katıldığı 1. grubun eğitimlerini, DPD Proje Danışmanlık Eğitim Taahhüt San. ve Tic. Ltd. Şti’den Fayık Demirtaş; 36 CBÜ öğrencisinin yer aldığı 2. grubun eğitimlerini ise yine DPD Proje Danışmanlık Eğitim Taahhüt San. ve Tic. Ltd. Şti’den Dr. Servet Kefi verecek.
Rektör Danışmanı Doç. Dr. Nurşen Saklakoğlu, “Proje ortaklarımız Sınırlı Sorumlu Manisa Sanatkarlar Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ve Manisa Orta Ölçekli Sanayi Bölgesi Kooperatifidir. Bu proje kapsamında lisans son sınıf öğrencileri ile lisansüstü öğrencilerinin proje yazma konusunda eğitilmeleri ve böylelikle proje yazma kabiliyetlerinin artırılması hedeflenmektedir. İktisat, İşletme, Makine Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Fizik, Kimya, Biyoloji gibi çok farklı alanlarda öğrenim gören öğrencilerimizden gruplar oluşturarak sanayi kuruluşlarını ziyaret etmelerini ve bu ziyaret sonunda bu firmaların ihtiyaçları doğrultusunda proje hazırlamalarını, ziyaret ettikleri firmalardan proje konusu bulamamaları halinde hayali birer proje hazırlamalarını, böylelikle proje yazma tecrübesi kazanarak kariyerleri için önemli bir basamak oluşturmalarını hedeflemekteyiz. Öğrencilerimizin grup olarak birer proje hazırlamalarının ardından, kursu başarıyla tamamladıklarına dair sertifika alma fırsatının verilmesi hem öğrencilerimizin proje yazma konusunda teşvik edilmesini sağlayacak, hem de grup olarak bir proje hazırlayacaklarından takım çalışması yatkınlığı kazandıracaktır. Öğrencilerin bu projeleri oluştururken öğretim üyeleri/görevlilerinden teknik konularda danışmanlık almaları tavsiye edilmesi düşünülmektedir. Böylelikle öğrenci-sanayi-öğretim üyesi bir araya gelerek eğitimin çok yönlü gerçekleşmesi mümkün olabilecektir. Bu sayede yarınların önemli bir işgücünü oluşturacak öğrencilerimizin hem sanayiye alışma süreçlerinin kısalması, hem de şirketler ile beraber inovasyonlar geliştirebilmeleri sağlanacaktır. Bu süreçte sanayimiz de öğrencilerimiz vasıtasıyla üniversitemizi tanıyacak ve problemlerinin çözümünü ya da arge çalışmalarının desteğini üniversitemizde bulabileceği konusunda farkındalık yaratılacaktır. Sanayinin de çeşitli destek mekanizmaları hakkında bilgi sahibi olması, bu projenin diğer bir kazanımı olacaktır” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.