banner271

CBÜ İLE INDESİT COMPANY ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Indesit Company Beyaz Eşya San. ve Tic. A. Ş. ile Celal Bayar Üniversitesi arasında, CBÜ Rektörlüğünde gerçekleştirilen bir törenle işbirliği protokolü imzalandı.

CBÜ İLE INDESİT COMPANY ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

CBÜ İLE INDESİT COMPANY ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Indesit Company Beyaz Eşya San. ve Tic. A. Ş. ile Celal Bayar Üniversitesi arasında, CBÜ Rektörlüğünde gerçekleştirilen bir törenle işbirliği protokolü imzalandı.   Protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Özkaya, Rektör Danışmanı ve CBÜ Üniversite-Sanayi İşbirliği Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSİTEM) Müdürü Doç. Dr. Nurşen Saklakoğlu, ÜSİTEM Uzmanı Enver Akbalık, Indesit Fabrika Müdürü Pietro Alba, Indesit Ar-Ge Müdürü Semra Akargün Aslan Ve Indesit İnsan Kaynakları Müdürü Atilla Saman katıldı.   İmzalanan işbirliği protokolüne göre, Indesit ve CBÜ’nün birlikte çalışacağı teknolojik alanların ve Ar-Ge projelerinin belirlenmesi ve bu projelerdeki çalışmaları yürütmek üzere CBÜ öğretim elemanlarından danışmanlık hizmeti alınması; CBÜ lisans ve yüksek lisans öğrencilerine staj imkanı sağlanması; lisans, yüksek lisans ve doktora tezlerinin birlikte gerçekleştirilecek Ar-Ge projeleri temelinde yaptırılması; CBÜ öğrencilerinin Indesit tarafından önerilen konularda tez yapmalarına öncelik verilmesi; Indesit tarafından ihtiyaç duyulan konularda CBÜ öğretim üyelerinden eğitim hizmeti alınması; Indesit Ar-Ge Merkezi çalışanlarının uzmanlıkları çerçevesinde Celal Bayar Üniversitesi’ndeki derslere katılarak, seminer ve sunumlar ile katkıda bulunmaları; Üniversite- Sanayi işbirliğini artırmak, sanayinin ihtiyaç duyduğu mühendis profilinin ve ilgili eğitim programlarının belirlenmesine tavsiye niteliğinde katkı yapmak üzere Indesit Ar-Ge temsilcisinin Endüstri Danışma Kurullarına alınması; Üniversite tarafından düzenlenecek bilimsel faaliyetlere Indesit temsilcilerinin konuşmacı veya dinleyici olarak davet edilmesi; CBÜ bünyesindeki kütüphanelerden Indesit çalışanlarının faydalanması, Indesit Ar-Ge Merkezi ile CBÜ’nün ilgili bölümlerinin ortak ilgi alanlarında SAN-TEZ projeleri yürütmesi, özellikle CBÜ 2. Öğretim öğrencilerinin part-time çalışmalarına imkân sağlanması gibi konularda mutabakata varıldı. Toplantıda ayrıca, Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli tarafından, Manisa’da kurmayı plânladıkları Teknopark ile ilgili bilgi verildi.                                                                                         

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.