CBÜ, BELEDİYEYE EĞİTİM VERECEK

Manisa Belediyesi, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ile eğitim protokolü imzalayarak, Belediye bünyesinde çalışan memur ve işçilere eğitim olanağı sunulmasını hayata geçirdi.

CBÜ, BELEDİYEYE EĞİTİM VERECEK

CBÜ, BELEDİYEYE EĞİTİM VERECEK

Manisa Belediyesi, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ile eğitim protokolü imzalayarak, Belediye bünyesinde çalışan memur ve işçilere eğitim olanağı sunulmasını hayata geçirdi.
İmza törenine Belediye Başkanı Cengiz Ergün, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu, Sedat Cesurol, Funda Solak, CBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Ökmen, Belediye birim müdürleri ve çalışanları katıldı. İmza töreni öncesi bir konuşma yapan CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, “Üniversitemizin halka açılan kapılarından bir tanesi hastanemiz. Her gün 2 bin kişi hastanemizi ziyaret ediyor. Bunun diğer ayağı olarak geçtiğimiz yıl yaz mevsiminde Sürekli Eğitim Merkezi’ni kurduk. Sürekli Eğitim Merkezi’nde amacımız; hemen hemen her alanda kurslar, seminerler, programlar düzenlemek ve bizim bilgi birikimimizden halkımızın da yararlanmasını sağlamak. Bu kurs, umarım Belediye’ye de faydalı olur. Belediye çalışanlarımız bundan istifade ederler. Üniversite olarak, bu tür konularda katkıda bulunmayı temel görevlerimizden birisi biliyorum. Ben kursun faydalı geçeceğini ümit ediyorum” dedi.
Pakdemirli’nin konuşmasının ardından Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kürsüye davet edildi. Yaklaşık 3 yıldır halka en iyi hizmeti verebilmenin çabasını gösterdiklerini ifade eden Başkan Ergün, “Tabi bu süre içerisinde İnsan Kaynakları Müdürlüğü nezdinde defalarca ilgili müdürlüklerce eğitim konularında hizmetler vermeye çalıştık. Bundan sonra da bu süreç devam edecek. Tabi önemli olan burada, vatandaşımıza en iyi hizmeti sunabilmek. Tek amacımız bu. Manisalılarla içli dışlı olduğumuz konularda, en iyi diyalog ve en iyi hizmeti birebir, yüz yüze görüşmelerde de sunabilmek tek amacımız. İyi yetişmiş, nitelikli iş gücü başarının temel taşıdır. Bilginin ve becerinin her geçen gün üzerine konması gerekiyor. Sonuçta hepimizin eksiklikleri vardır, biz de dahil olmak üzere. Bu eksikliklerimizi alacağımız tedbirlerle de en iyi noktalara taşıyabilmek amacımız” dedi.
Belediye personelini yıllık eğitim programı kapsamında defalarca eğitime tabi tuttuklarını hatırlatan Başkan Ergün, “Celal Bayar Üniversitesi ve Belediyemiz arasında düzenlenen bu protokolle, eğitimlerimizin bir tanesini daha inşallah hayata geçirmiş olacağız. O açıdan Belediyemiz ile Celal Bayar Üniversitesi arasındaki protokolü önemsediğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum. Protokolün her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum. Üniversitemiz öğretim görevlileri tarafından verilecek eğitimlerle, personelimizin niteliklerinin artacağından şüphemiz yoktur. Değerli hocalarımızın katkılarıyla bu 4 günlük eğitim programının personelimize faydalar getireceğine inanıyorum. Tabi önemli olan burada bu protokolün kurumlar arası işbirliğine örnek teşkil ediyor olması. Biz her zaman geldiğimizden beri bunu söyledik. Bundan sonra da söyleyeceğiz. Bu güzel iş birliklerinin sonucunu yine alacak olan Manisalılardır. O açıdan emeği geçen bütün müdürlüklere, bu konuda tüm katkıda bulunanlara teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Cengiz Ergün, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ile 4 gün serecek olan eğitim konusunda protokolü imzaladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.