ÇANAKKALE ZAFERİ AZİM VE YİĞİTLİKLE YAZILMIŞ DESTANDIR

Yarın kutlanacak Çanakkale Zaferi’nin 96. yıldönümü ile ilgili bir açıklama yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’in ve ismini sayamadığımız binlerce isimsiz Mehmetçiğin aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyor, minnet ve şükranlarımızı binlerce fatiha ile birlikte yolluyoruz.” dedi.

ÇANAKKALE ZAFERİ AZİM VE YİĞİTLİKLE YAZILMIŞ DESTANDIR

ÇANAKKALE ZAFERİ AZİM VE YİĞİTLİKLE YAZILMIŞ DESTANDIR

Yarın kutlanacak Çanakkale Zaferi’nin 96. yıldönümü ile ilgili bir açıklama yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’in ve ismini sayamadığımız binlerce isimsiz Mehmetçiğin aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyor, minnet ve şükranlarımızı binlerce fatiha ile birlikte yolluyoruz.” dedi. Çanakkale Zaferi’nin Türk ve dünya tarihi için bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Tamer Akkal; “Kahramanlık ve fedakârlığın doruk noktasına ulaşarak, Viyana önlerinden itibaren Anadolu’ya doğru sürekli gerileyen bir imparatorluğun, esas kurucu unsuru olan Türk milletinin verdiği bir onur mücadelesidir. Her şeyden önemlisi bu zafer, Kurtuluş Savaşı ateşinin yüreklerde yakılıp, milletçe yeniden doğuşun başlangıcıdır.” dedi. 18 Mart 1915 tarihinin, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihi olduğunu söyleyen Akkal; “Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Çanakkale Savaşları; büyük Türk Milletinin, tarih önündeki en büyük hesaplaşmalarından biridir. Türk ordusunun bu savaşta, çağın en modern silah donanımına sahip olan düşman kuvvetlerine karşı kahramanlık destanı yazması, şüphesiz ki; Mehmetçiğin iman ve cesaretinden, Ulu Önder Mustafa Kemal’in askeri dehasından kaynaklanmaktadır. Çanakkale zaferi, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Her yönüyle bir maneviyat hazinesi olan bu harp, hem Türk askerinin cesaretini ve gücünü hem de Türk milletinin fedakârlık ve imanını bir kez daha tüm dünyanın gözleri önüne sermiştir. Çanakkale Muharebeleri bir taraftan da Osmanlı’nın her yönden yetişmiş Türk gençlerinden terkip koca bir neslin, Mehmet Akif’in tabiriyle Asım’ın neslinin yitirilmesiyle sonlanmıştır. Ancak bu ahlak timsali kahramanlar, milli hafızanın en güçlü noktasına tezhip harfleriyle yazılırken sadece vatanın bağımsızlığına değil gelecek nesillerin ortak karakter dünyalarına da canlı birer köprü kurmuşlardır.” şeklinde konuştu. MHP Merkez İlçe Başkanı Akkal “Bu duygu ve düşüncelerle, 96.yıldönümünü kutladığımız Çanakkale Savaşları’nın ölümsüz kahramanları, Ezineli Yahya Çavuşların, Yozgatlı Mıstıkların, Tarık Binbaşıların, Seyit Çavuşların, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal’in ve ismini sayamadığımız binlerce isimsiz Mehmetçiğin aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyor, minnet ve şükranlarımızı binlerce fatiha ile birlikte yolluyoruz.” diyerek Türk milletinin Çanakkale Zaferi’nin 96. yıldönümünü kutladı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.