banner278

BÜYÜK TAARUZLA KÖTÜ TALİH SONA ERDİ

26 Ağustos 1922'de gerçekleştirilen Büyük Taarruz'un yıl dönümü dolayısıyla açıklama yayınlayan Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şube Başkanı Nilüfer Özkan, Büyük Taarruz'un başlaması ile birlikte Türk milletinin iki yüzyıl süren kötü talihinin sona erdiğini söyledi.

 BÜYÜK TAARUZLA  KÖTÜ TALİH SONA ERDİ

BÜYÜK TAARUZLA  KÖTÜ TALİH SONA ERDİ

26 Ağustos 1922’de gerçekleştirilen Büyük Taarruz’un yıl dönümü dolayısıyla açıklama yayınlayan Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şube Başkanı Nilüfer Özkan, Büyük Taarruz’un başlaması ile birlikte Türk milletinin iki yüzyıl süren kötü talihinin sona erdiğini söyledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şube Başkanı Nilüfer Özkan 26 Ağustos 1922’de gerçekleştirilen Büyük Taarruz’un yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Atatürk’ün aklın ve bilimin önderliğinde Türkiye’yi dünyanın en barışçı ve en saygın ülkelerinden biri haline getirdiğini ifade eden Özkan, “Mustafa Kemal Atatürk’ün, 26 Ağustos 1922’de, saat 5,30’da Kocatepe’de Büyük Taarruz’un başlama emrini verdiği an, Türk milletinin iki yüzyıldan beri süren kötü talihinin de sona erdiği andır. Kocatepe’de mutlak bir zaferin işaretini veren top ateşleri aynı zamanda tam bağımsız, özgür, egemen ve çağdaş bir cumhuriyetin kurulacağının da müjdesini veriyordu. Türk milleti yalnız ülkemizin düşmanlardan kurtarılması için değil, çağdaş, laik ve uygar bir devletin kurulması için de Atatürk’e tam destek verdi. Atatürk, milletten aldığı güçle Türkiye’ye çağ atlattı ve ülkemizin dünyanın en uygar ülkelerinin düzeyine ulaşmasının yolunu açtı. Aklın ve bilimin önderliğinde Türkiye’yi dünyanın en barışçı ve en saygın ülkelerinden biri haline getirdi. Şimdi onun bu yüce eserini tahrip etmeye çalışanlar var. O’nun en büyük devrimlerinden biri olan Türk milletini bölüp parçalamaya çalışanlar var. Din, mezhep ve etnik köken farkı gözetmeden bütün vatandaşlarımızın Türk olduğu inancını ortadan kaldırmaya çalışanlar var. Türk milleti kavramını ağızlarına almaktan kaçınan siyaset adamları var. O’nun Cumhuriyetin en temel dayanaklarından biri yaptığı laikliği ortadan kaldırıp Türkiye’yi otoriter bir din devleti yapmaya kalkışanlar ve bunlara payanda olanlar var. Silah zoruyla Atatürk Cumhuriyetini yıkıp devlet içinde devlet kurmaya çalışan eli kanlı teröristlerle müzakere masasına oturanlar, hatta onlarla kucaklaşanlar var. Ülkenin saygın aydınlarını, bilim adamlarını, gazetecilerini, subaylarını halkın gözünde küçük düşürmeye çalışanlar, onları hedef göstererek cezalandırılmalarına çalışanlar var. Yabancı ülkelerin dümen suyundan giderek ülkemizi Orta Doğunun savaş bataklığına sürüklemek isteyenler var. Biz, Atatürk’e ve onun devrimlerine yürekten inanan yurtseverler olarak onlara diyoruz ki: Başaramayacaksınız” dedi.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.