banner271

BÜLENT KOŞMAZ'IN ZİYARET TURLARI SÜRÜYOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz'ın Ege Bölgesi'nde yer alan oda ve borsalara yaptığı ziyaret turları devam ediyor. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun'un da katıldığı ziyaretlerin ikinci gününde TOBB Başkan Yardımcısı ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz, Aydın ve Nazilli yer alan oda ve borsaları ziyaret etti.

BÜLENT KOŞMAZ'IN ZİYARET TURLARI SÜRÜYOR


BÜLENT KOŞMAZ’IN ZİYARET TURLARI SÜRÜYOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz’ın Ege Bölgesi’nde yer alan oda ve borsalara yaptığı ziyaret turları devam ediyor. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun’un da katıldığı ziyaretlerin ikinci gününde TOBB Başkan Yardımcısı ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz, Aydın ve Nazilli yer alan oda ve borsaları ziyaret etti.

TOBB Başkan Yardımcısı Koşmaz’ın ziyaret turlarının ikinci gününde ilk durağı Nazilli Ticaret Odası oldu.   Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen TOBB Başkan Yardımcısı Koşmaz, Nazilli Ticaret Odası’nın yeni hizmet binası hakkında bilgi aldı. Nazilli Ticaret Odası Yönetim kurulunun yeni dönemde hayata geçirmeyi düşündüğü hizmet binasının planlarını inceleyen Koşmaz, TOBB olarak bina yapımlarında belirlenmiş kriterler baz alınarak desteklerin olduğunu belirtti. TOBB Başkan Yardımcısı Koşmaz, ‘Nazilli, Türkiye’nin bir çok ilinden daha fazla nüfus yoğunluğu olan bir ilçemiz. Şuandaki hizmet binasının yeterli olmadığı görünüyor. Yeni göreve yönetim kurulumuzda  bunun farkında. Ve hemen gerekli çalışmalara başlamışlar. Ben öncelikle yeni yönetime başarılar diliyorum. Yeni hizmet binasının planlarının  inceledim. Nazilli’ye yakışan bir hizmet binası olacağı düşüncesindeyim. TOBB olarak da belirlenmiş olan kriterler çerçevesinde gerekli desteği sağlayacağız’ diye konuştu.

TOBB Başkan Yardımcısı Bülent Koşmaz ve Manisa TSO Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun Nazilli’de son olarak Nazilli Ticaret Borsası’nı ziyaret ettiler. Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Aksüt ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen TOBB  Başkan Yardımcısı Koşmaz, tarım politikaları hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

TOBB Başkan Yardımcısı, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz ve Başkan Yardımcısı Yaşar Çoşkun Nazilli ziyaretlerini tamamlayarak Aydın’a geçtiler. Aydın programı çerçevesinde Koşmaz ve Coşkun ilk olarak Aydın Sanayi Odası’nı (AYSO) ziyaret etti. Aydın Sanayi Odası'nın yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Koşmaz ve Coşkun, Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus ŞAHİN, Başkan Yardımcıları Salih Fahlioğulları ve Merve Alpargun Altıntaş ve Meclis Başkan Yardımcısı Sermin Kırıcı ile bir araya geldiler.  AYSO Başkanı Şahin, ziyarete katılan AYSO heyetini tanıttı, iki heyet temsil ettikleri sektörler ve Aydın ile Manisa’ nın ekonomik yapısı ve gelişimi hakkında değerlendirmeler yaptılar. Yakın zamanda faaliyete geçecek Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonu (BALO) hakkında bilgi veren Koşmaz, bu organizasyonun kısa zamanda Avrupa ve ülkemiz pazarında lojistik anlamda ticarete büyük katkı vereceğini özellikle dış ticarette rekabet gücümüzü arttıracağını ifade etti. AYSO’ nun da ortak olduğu BALO’ nun AYSO üyelerince tanınması ve kullanılması için çalışacaklarını ifade eden AYSO Başkanı Şahin, ticarette üretimden çok pazarlamanın artık önem kazandığını, firmaların hammaddeye ulaşma ve mamulün sevkinde elde edecekleri avantajlar ile piyasa fiyatlarının oluştuğunu ifade etti ve ziyaretlerinden dolayı  Koşmaz ve Çoskun’a AYSO adına teşekkürlerini sundu.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB Başkan Yardımcısı Bülent Koşmaz ve Başkan Yardımcısı Yaşar Çoşkun’un ikinci durağı Aydın Ticaret Borsası oldu. Koşmaz ve Coşkun’u,  Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, Meclis Başkan Yardımcısı Kazım Günaydın, Yönetim Kurulu Üyelerinden Cengiz Ülgen, Yakup  Er ve  Abdülkadir Yıldız, Meclis Üyelerinden  Rıza Uyar ve Erkan Arslan karşıladılar. TOBB Başkan Yardımcısı Koşmaz ve Manisa TSO Başkan Yardımcısı Coşkun, Aydın Ticaret Borsası yönetimine görevlerinde başarılar dilediler. Aydın Ticaret Borsası’nda da gündemim ilk maddesini BALO projesi oluşturdu. TOBB Başkan Yardımcısı Koşmaz,  Batı Anadolu’daki sanayici ve ihracatçıya ait yüklerin, Avrupa’nın iç kesimlerine demiryolu ile ulaştırılması ve dolayısıyla ülkemiz ihracatına Avrupa pazarında rekabet avantajı sağlanması hedeflenen Büyük Anadolu Lojistik organizasyon şirketi hakkında bilgiler vererek projedeki tüm altyapı çalışmalarının tamamlandığını, önümüzdeki Eylül ayında ise seferlere başlanacağını belirtti.  Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı Adnan Bosnalı ve A. Bahri Erdel ise yapılan ziyaret için teşekkürlerini sunarak Büyük Anadolu Lojistik Organizasyon da olduğu gibi her ortak projede yer almak istediklerini ifade ettiler. 

Koşmaz  ve Coşkun’un Aydın programları Aydın Ticaret Odası’na yapılan ziyaretle son buldu. TOBB Başkan Yardımcısı ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz  ve Manisa TSO Başkan Yardımcısı Yaşar Coşkun, Aydın Ticaret Odası’nun yeni yönetimine  başarı dileklerini ileterek önümüzdeki süreçte koordineli çalışma temennisinde bulundu. Ziyarette AYTO Meclis Başkanı A. Sefa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ergün Evran ve Başkanlık Danışmanı Alaattin Arslan hazır bulundular. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, bölgesel bazda komşu ilimiz Manisa ile istişare halinde birlik beraberlik içinde çalışacaklarını belirterek bölgenin tamamını ilgilendiren lojistik ve zeytinyağı gibi birçok konu da ortak projelerin üretilebileceğini ifade etti.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.