BÜLENT ARINÇ'A SUİKAST DÜZENLEYENLER NEREDE?

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddialarının havada kaldığını iddia etti. Ören, "Suikast girişiminde bulunduğu iddia edilen subayların durumu ise halen bilinmemektedir. Sözde suikast iddiası ile Türk Silahlı Kuvvetleri töhmet altında bırakılmış, ancak sonradan hiç kimsenin bu yüzden ceza almadığı düşünüldüğünde suikast iddiası sadece iftira olarak kalmıştır" dedi.

BÜLENT ARINÇ'A SUİKAST DÜZENLEYENLER NEREDE?

BÜLENT ARINÇ’A SUİKAST DÜZENLEYENLER NEREDE?

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddialarının havada kaldığını iddia etti. Ören, “Suikast girişiminde bulunduğu iddia edilen subayların durumu ise halen bilinmemektedir. Sözde suikast iddiası ile Türk Silahlı Kuvvetleri töhmet altında bırakılmış, ancak sonradan hiç kimsenin bu yüzden ceza almadığı düşünüldüğünde suikast iddiası sadece iftira olarak kalmıştır” dedi. 
 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast girişimi iddialarının uzun süre gündemi meşgul ettiğini belirten Hasan Ören, konuyu meclis gündemine taşıdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cevaplaması için soru önergesi veren Ören, şu açıklamayı yaptı:  “AKP’nin özel yetkili mahkemeleri tarafından TSK kozmik modasında arama yapılırken sırf gündemi değiştirmek amacıyla ortaya atılan Arınç’a suikast iddiası sahipsiz kaldı.
 Ancak 19 Aralık 2009 tarihinde ortaya atılan iddialar bu güne kadar ispatlanamamıştır. Düzmece bir senaryo olduğundan ispatlanmasını zaten beklemiyordum. Aradan geçen 30 ayda bu konu ile ilgili kamuoyu yeteri kadar bilgilendirilmediğinden Hükümetiniz tarafından ortaya atılan suikast iddialarının gerçek dışı olduğu konusunda toplumda ciddi kanı oluşmuştur. 
 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Askerler bana karşı suikast girişiminde bulundu, bugüne kadar herhangi bir özür dilenmedi, bilgi verilmedi” demesine rağmen hiç kimsenin bu yüzden ceza almaması düşündürücüdür. 
 Yapılması gereken o gün TSK’nden özür bekleyen Sayın Arınç’ın özür dilemesidir. 
 Suikast girişiminde bulunduğu iddia edilen subayların durumu ise halen bilinmemektedir. Sözde suikast iddiası ile Türk Silahlı Kuvvetleri töhmet altında bırakılmış, ancak sonradan hiç kimsenin bu yüzden ceza almadığı düşünüldüğünde suikast iddiası sadece iftira olarak kalmıştır.
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıdaki sorularımın aracılığınızla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. Saygılarımla…
1-19 Aralık 2009 tarihinde ortaya atılan Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ’a suikast iddiası ile ilgili olarak Özel Yetkili Mahkemeler tarafından herhangi bir dava açılmış mıdır?
2-Dava açıldı ise, bu davada kimler yargılanmaktadır?
3-Suikast girişimi iddiası için takipsizlik kararı verilerek davanın düştüğü iddiası doğru mudur?
4-Suikast girişiminde bulunduğu iddia edilen subaylar görevlerine devam etmekte midirler? Kendilerine adli veya idari bir ceza verilmiş midir?
5-Kendisine askerler tarafından suikast girişiminde bulunduğunu söyleyen Başbakan Yardımcınız Bülent Arınç, TSK’lerinden özür beklediğini ifade etmiştir. Ancak bu güne kadar ispatlanamayan bu durum karşısında Bülent Arınç TSK’ne iftira attığı için özür dileyecek midir?”

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.