BEYAZ MELEKLER MEZUN OLDU

Manisa Sağlık Yüksekokulu 2011-2012 Öğretim Yılı Hemşirelik Bölümü 12. dönem ve Ebelik Bölümü 10. dönem mezunları, 'Hemşirelik ve Ebelik Andı' içerek hayata atıldı. Hemşirelik Bölümü'nden 95 ve Ebelik Bölümünden 48 olmak üzere toplam 143 öğrenci mezun oldu.

BEYAZ MELEKLER MEZUN OLDU

BEYAZ MELEKLER MEZUN OLDU

Manisa Sağlık Yüksekokulu 2011-2012 Öğretim Yılı Hemşirelik Bölümü 12. dönem ve Ebelik Bölümü 10. dönem mezunları, 'Hemşirelik ve Ebelik Andı' içerek hayata atıldı. Hemşirelik Bölümü’nden 95 ve Ebelik Bölümünden 48 olmak üzere toplam 143 öğrenci mezun oldu.

TÖRENDEN DETAYLAR (FOTO GALERİ)

12 Haziran 2012 tarihinde, Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenen mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süheyla Sürücüoğlu ve Prof. Dr. Ali Çelik, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yüksel, Manisa Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Zeki Arı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ece Onur, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Necip Kutlu, Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Emel Yılmaz ve Yrd. Doç. Dr. Hülya Demirci, Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dilek Özmen, Ebelik Bölüm Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Nurgül Güngör Tavşanlı, Sosyal Hizmet Bölüm Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Hakan Baydur, öğretim elemanları, öğrenciler ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Manisa Sağlık Yüksekokulu 2011-2012 Öğretim Yılı Hemşirelik Bölümü 12. dönem ve Ebelik Bölümü 10. dönem mezunları, 'Hemşirelik ve Ebelik Andı' içerek hayata atıldı. Hemşirelik Bölümü’nden 95 ve Ebelik Bölümünden 48 olmak üzere toplam 143 öğrenci mezun oldu.
Tören, Yüksekokul öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekiplerinin folklor gösterileri ile başladı. Mezun öğrencilerin müzik ve fotoğraflarının gösterimi eşliğinde sahnedeki yerlerini almasından sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşı okundu. Tören okul birincisi Elif Solmaz, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Zeki Arı ve Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli’nin yaptığı konuşmaları ile devam etti.
Yapılan konuşmalarda hemşireler ve ebelerin gerek koruyucu ve gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlendiği belirtildi. Mezunların mesleklerini yerine getirirken; insanlar arasında din, dil, ırk ve sosyal sınıf ayrımı yapmaması gerektiği vurgulandı.
Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, üniversitenin hızlı bir atılım içine girdiğini belirterek, “Fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokul programlarının artırılması çalışmaları hızla devam etmektedir. Asli görevlerimiz olarak gördüğümüz bilimsel araştırmaların sayısını artırmak, eğitim kalitesinin yükseltmek ve Manisa’ya her alanda faydalı olmak için çalışıyoruz. Mezun olan öğrencilerimizden ricamız, bizimle irtibatlarını kesmemeleridir. Web sayfamızda bulunan “Mezunlar Bölümü”ne nerede olduklarını ve neler yaptıklarını yazsınlar. Onlar gittikten sonra da kendileriyle görüşmeye devam etmek istiyoruz. Diğer mezuniyetlerde, mezun olan öğrencilerimize, ufkunuzu Türkiye ile sınırlandırmayın, dünyaya açılın tavsiyesinde bulunuyordum. Ama buradaki öğrencilerimize bunları söylemeyeceğim. Tam aksine sakın yurtdışına çıkmayın, burada kalın, size ihtiyacımız çok. Ebelik ve hemşirelik şu an Türkiye’de aranan meslekler arasında. Burada kalın, göreve başlayın ve bu açığı bir an önce kapatın. Ülkemizde bu meslek dalında eğitim veren kurumların az olması, az mezun vermesine sebep olmaktadır. Mezun olan öğrencilerimizden bazılarının da akademisyen olmasını, yüksek lisans ve doktoralarını yapıp, yeni ebeler ve hemşireler yetiştirmelerini istiyoruz. Sağlık Yüksekokulu’nu Sağlık Bilimleri Fakültesi haline getirmek, fakülte olabilmesi için gereken üç bölüm şartını süratle devreye sokmak için, elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.
Tören okul birincisi Elif Solmaz, ikinci Meral Bakar ve üçüncü Gülşah Battal’a Rektör ve Rektör Yardımcıları tarafından plâketlerinin takdim edilmesi, mezun olan diğer öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ve kokteyl ile sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.