BES VERGİ HAFTASI KUTLAMAK İSTEMİYOR

Vergi Haftası’nın kutlandığı bu günlerde, Büro Emekçileri Sendikası(BES) yapılan kutlamalara tepki gösterdi. Maliye emekçileri arasındaki ücret adaletinin sağlanmadığını, bir yıldan bu yana verilmiş olan sözlerin tutulmadığını ifade eden Büro Emekçileri Sendikası Manisa Şube Başkanı Ali Gök, kutlanan Vergi Haftası’nın tirajı komik olduğunu dile getirdi.

BES VERGİ HAFTASI KUTLAMAK İSTEMİYOR

BES VERGİ HAFTASI KUTLAMAK İSTEMİYOR

Vergi Haftası’nın kutlandığı bu günlerde, Büro Emekçileri Sendikası(BES) yapılan kutlamalara tepki gösterdi. Maliye emekçileri arasındaki ücret adaletinin sağlanmadığını, bir yıldan bu yana verilmiş olan sözlerin tutulmadığını ifade eden Büro Emekçileri Sendikası Manisa Şube Başkanı Ali Gök, kutlanan Vergi Haftası’nın tirajı komik olduğunu dile getirdi. Ülkemizde halen adil bir vergi sisteminin olmadığını ifade eden Ali Gök, “Kişi veya kurumların gelirleriyle doğru orantılı bir vergilendirme ve tahsilat sistemi halen oluşturulamamıştır. Bu ülkenin vergi gelirlerinin yaklaşık 3’te 2’si dolaylı vergilerden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra Torba Yasa gibi düzenlemeler, vergisini, elektrik, su ve doğalgaz parasını, Sosyal Güvenlik Primi’ni zamanında ödeyen yurttaşlarımızı açıkça cezalandırıyor. Bu nedenle ülkede, vergi kaçırmak, Sosyal Güvenlik Primlerini zamanında ödememek, faturaları ödemeden beklemek ve bunların hepsine birden bir af gelmesini beklemek meşrulaşıyor.” diye konuştu. VERGİ ADALETİ YOK! Vergi Haftası’nda Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e ve Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci’ye soru sormak ve karşılığında cevap almak istediklerini belirten Gök, “Size göre Türkiye’de vergi adaleti var mıdır? Dolaysız vergi gelirleri artmış mıdır; yoksa bütçe gelirlerinin büyük bir kısmı yine dolaylı vergi gelirlerinden mi oluşmaktadır? 2005 Mayıs ayından bu yana mali açıdan denetlenen kişi veya kurumların sayısında artış var mıdır? Maliye emekçileri arasında uzman ve uzman olmayan farkı yapılarak 700 TL farkın yaratılması hakkaniyetli midir? 30 Mart 2010 tarihinde, makam odanızda Büro Emekçileri Sendikası Merkez Yönetim Kurulu ile yapılan görüşmelerde uzmanlık farkını kaldıracağınıza dair verdiğiniz sözü hatırlıyor musunuz? Neden “Eşit İşe Eşit Ücret” ilkesine uygun davranmıyorsunuz? Performans esaslı yönetim modeli, temel insan hak ve özgürlüklerine aykırı değil midir? Bu gibi sorularımızı cevaplamadan, maliye emekçilerine verdiğiniz sözü tutmadan, bizden hangi amaçla, neden ve kimin için Vergi Haftası kutlamalarına katılmamızı bekliyorsunuz?” şeklinde konuştu. SÖZÜNÜZÜ TUTUN! Gök; "Onurlu Maliye Emekçileri olarak bizler size hem bu soruları sormak, hem de Hizmet Üretiminden Gelen Gücümüzü kullanacağımız 11 Mart 2011 tarihinden önce küçük bir hatırlatmada bulunmak istedik. 30 Mart 2011 Çarşamba gününe kadar Tüm Maliye Emekçileri adına “ Söz ” verdiğiniz Büro Emekçileri Sendikası Merkez Yönetim Kuruluna verilmiş olan “ Söz” ünüzü tutmanızı istiyor, aksi takdirde bu “ Söz ” ün gereğini yerine getirmediğinizi tüm Dünya’ya ilan edeceğimizi ve Mücadelemizi Kesintisiz bir biçimde sürdüreceğimizi bilmenizi istiyoruz!” diyerek sözlerine son verdi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.