BERK MERSİNLİ; "TAMER AKKAL'IN SEKİZ FIRIN EKMEK YEMESİ LAZIM"

Ak Parti ile MHP arasındaki polemik büyüyor. Arınç'ın "eleştirilerine sert yanıt veren MHP Merkez İlçe Başkanı Tamer Akal'a yanıt gecikmedi. Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli, "Tamer Akkal'ın Arınç'ı eleştirmesi için 8 fırın ekmek yemesi lazım" dedi.

BERK MERSİNLİ;

BERK MERSİNLİ; “TAMER AKKAL’IN SEKİZ FIRIN EKMEK YEMESİ LAZIM”

Ak Parti ile MHP arasındaki polemik büyüyor. Arınç’ın “eleştirilerine sert yanıt veren MHP  Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal’a yanıt gecikmedi. Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli, “Tamer Akkal’ın Arınç’ı eleştirmesi için 8 fırın ekmek yemesi lazım” dedi.     

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli bir basın toplantısı düzenledi. Arınç’ın eleştirilerine yanıt veren MHP Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal’ı eleştiren Mersinli, basın toplantısında şu açıklamayı yaptı:    

“MHP Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal’ın talihsiz açıklamasını hayretler içinde okuduk. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Sayın Bülent Arınç’ın memleketi Manisa’ya her geldiğinde Bakanımızın sayesinde kamuoyunda ve basında yer almak için Sayın Bülent Arınç ismini kullanarak basına demeç veren Akkal’ı öncelikle siyasi nezakete davet etmek istiyorum. Biz siyasi nezaketi bozmadan Bahçeli’ye yönelik bir eleştiride bulunmuyorsak haddimizi ve değerimizi bildiğimizdendir. Ne yaşımız ne siyasi tecrübemiz büyüklerimize laf söyletmez. Biz bu terbiye ve düsturla siyaset yapmayı şiar edindik. Kaldı ki Sayın Akkal’ın Sayın Bakanımız Bülent Arınç’ı eleştirebilmek için belediyenin açtığı tesislerden 8 fırın ekmek yemesi lazım Sayın Akkal, belediyenin silahşörlüğünü yapacağına MHP olarak belediyenin Manisa için üreteceği projelere destek versin, proje üretsin.

İki çiçek bir böcekle baharın gelmeyeceğini hala öğrenememiş zihniyet AK Parti’nin Türkiye’ye yaşattığı altın çağı elbette göremez. Biz tüneller, devasal hastaneler, büyük fabrikalar, bölünmüş yollar, dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında yer almak, köyleri yeniden kalkındırmak, köylere sosyal alanlar yaparken onlar iki çiçek bir böcekle baharın geleceğini zannederek hala park bahçede fidan dikiyorlar.

 AK Partinin 9 yıllık iktidar döneminde yalnızca Manisa’da 12 milyon fidan dağıtımı yaparak, tarıma destek verirken, MHP’li belediye açtığı parklara diktiği birkaç fidanla övünüyor. Onlar bir kere geldiği koalisyon hükümetiyle koltuk değnekleriyle giderken, biz iktidar olduğumuz tarihten bu yana bütün siyasi leke ve karalamalara rağmen girdiğimiz bütün seçimlerden oylarımızı artırarak halkımızın güvenine nail olduk. 

Manisa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Sayın Bahçeli’ye açılışını yaptırdıkları Malta Parkı, Horozköy Kapalı Pazaryeri, 2. Anafartalar Parkı, Dış Mahalle Kafeteryası, Uncubozköy Kır Kahvehanesi, Hafsa Sultan Yaşam Alanı, TOKİ-2 Spor Tesisleri ve Laleli Çocuk Kulübü’nün toplam maliyeti 5.5 buçuk milyon liradır. Sayın Bülent Kar döneminde yapılan Fatih Köprülü Kavşağı’nın maliyeti sadece 5.6 milyon liradır. Sayın Akkal Sayın Arınç’ın hesap kitap bilmediğini söylüyor ya!. Şimdi soruyorum Sayın Akkal, alsın kalemi eline yapsın hesabı, 8 parkın maliyeti olan 5.5 milyon bizim dönemimizde yapılan 5.6 milyon değerindeki tek bir alt geçitin maliyetine denk düşmüyor. O halde Matematiği hayli zayıf olduğu anlaşılan Sayın Akkal hesap bilgisini yeniden gözden geçirsin.

Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’de geçtiğimiz meclis toplantısında konuştuğunda kimse benimle hesap kitap konusunda konuşamaz demişti. Sayın Ergün’ün hesabı kitabını da tekrar hatırlatayım değerli basın mensupları; Bülent Kar 5 yılda belediye olarak 90 trilyon borç bırakmış, Sayın Cengiz Ergün ise geçenlerde meclisten gündem konusu olan 110 milyon borçlanma yetkisi almıştır. Biz bu yetkininde takipçisi olacağız. Değerli basın mensupları MHP’li ilçe Sayın Akkal ve MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün’le elbette ki hesap kitap konuşulmaz çünkü hesap kitap bilmiyorlar.  

Sayın Bülent Arınç’ın Başbakan Yardımcısı olarak Manisa’ya gelmesi MHP’yi neden rahatsız etmiş sayın Akkal’ı neden rahatsız etmiş. Sayın Başbakan Yardımcımız artık Türkiye’ye mal olmuş herkesin gönlüne girmiş bir siyasetçi.Bülent Arınç Manisa’da yetişmiş ve Manisa’nın önemli bir değeri. Kaldı ki Manisa’ya geldiğinde 5.5 milyon liralık park bahçe açmıyor. İnsanların sağlığına kavuşması için yapılmış 25 milyon liralık hastane açıyor. Aradaki fark da bu zaten. Az öncede belirttiğim gibi, biz artık dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almayı hedefliyoruz. 2023 lü yıların Türkiye’sini planlıyoruz.

Hangi belediye müdürü nasıl ve kimlerden avanta almış? Belediyenin paraları nasıl birilerine peşkeş çekiliyor? Bu soruyu soran Sayın Akkal, ve değerli Manisalılar bu konuyla ilgili başka bir şey demeden 3 Numaralı dolmuşların bulunduğu durağa gidip bu konunun orada açıklığa kavuşturulmasını istiyorum. 3 Numaralı dolmuş durağında bu sorunun cevabını bulacaksınız.

Malta Parkı’nın açılmadan apar topar alkol ruhsatı alması ile ilgili olarak çıkan tartışmaların arkasında bu tesisin hemen yanında bir lisenin olmasıdır. Önceki yıllarda alkol izni veriler yerler ise Öğretmenevi, kaç yılında açıldı ve kaç yıldır izni var buna bakın. Ülkemizde kaç tane öğretmenevi varsa hepsinde bu izin var. Manisa Lisesi’ne yakın yer dedikleri yine yıllardır var olan bir sendikanın talep ettiği ve yıllar önce alınmış bir ruhsat. Ve bunlar kafeterya değil ruhsatlı restoranlar. Şehitler ilköğretim okulunun yanındaki de Turizm Bakanlığı tarafından izin almış bir restoran burası da kafeterya değil, restoran tarzı olan liseli öğrencilerin giremeyeceği yerlerdir.

 Park içinde açılmış bir kafeterya ile restoranı ayırt etmeden, önceden konuşmak talihsiz ve bilgisiz açıklamadan başka bir şey değildir. Düşünün bir lisenin öğrencileri okuldan çıkar çıkmaz bir parkın içinden geçiyor ve bu parktaki kafeteryaya alkol ruhsatı daha açılmadan verildi. 

Öte yandan, Başbakan Yardımcımız sayın Arınç’ın  Bahçeli’nin bir kefenin, bir kırkahvesinin ya da bir parkın açılışına gelmesi bunun çok büyük bir hizmet açılışıymış gibi gösterilmesinin “sayın Bahçeliye ayıp edilmiştir” lafını söyletmesi Manisa Belediyesi adına düşündürücü bir durumdur.

Belediyeyi 90 milyon lira borçla aldık. Önce borçları ödememiz gerekiyor deyip, 2.5 yıl sonra 90 milyon değil 4 ayda 110 milyon borçlanma yetkisi aldı ve hala park ve bahçeden başka bir şey yapamayan belediyenin her geçen gün otomobil ve araç sayısı artan Manisa’ya park bahçe yerine otopark yapmalarını bekliyoruz. Manisalılar da park cezası vermek yerine, otomobiline park yeri yapılmasını istiyor. Aracına park yeri ararken çarşıyı tavaf etmekten benzin parası vermekten usanan Manisalı otopark yapılması istiyor.

Şehrin tüm cadde ve sokaklarını duba çakarak DUBA PARKI’na dönen yollara duba çakmak yerine otopark yapılmasını bekleyen Manisalı araçlarına yer bulmak için bütün Manisa’nın dubalı cadde ve sokaklarında dolaşmak zorunda kalıyor. Sevgili Manisalılar park bahçe yerine otopark istiyor değerli basın mensupları. Manisa Belediyesi’nin öncelikli olarak otopark sorununa çözüm bulmasını istiyor, şehre azap gibi dikilen dubaların da bir an önce sökülmesini öneriyorum.

Yanı başımızdaki Cehennem!
Ayrıca geçenlerde ülke gündeminde de yer bulan çöp sorunumuz şu anda Manisamızın en büyük sorunlarından biridir. En son çöplükte çıkan büyük yangında Alevlerin ormanlık alana sıçraması an meselesiydi. Sert bir rüzgar Manisa’yı cehenneme çevirebilirdi. Özellikle Bülent Kar döneminde çöplükle ilgili atılan somut adımlar sorunun çözümüne en çok yaklaşılan dönem oldu. Manisa yanı başındaki bu cehennemle birlikte yaşamaya devam ediyor. Bakalım daha ne kadar yaşayacak? 

Manisamız önümüzdeki yerel seçimlerde büyükşehir olacak. Bu şu anlama geliyor ki Manisa’nın hedefleri her zamankinden daha büyük olmalı. Küçük yatırımlarla Manisa’nın önü tıkanmamalı.”

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.