BERBER SİYASALLILAR VAKFI'NIN KONUĞU OLDU

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyon Üyesi Recai Berber Ankara Siyasallılar Vakfı'nın konuğu oldu. 2012 ve 2013 yılı bütçeleri hakkında vakıf üyelerini bilgilendiren Berber, geçmiş yıllardaki bütçe anlayışının geride kaldığını belirterek en büyük payın eğitim ve sağlığa ayrıldığını kaydetti.

BERBER SİYASALLILAR VAKFI'NIN KONUĞU OLDU

BERBER SİYASALLILAR VAKFI’NIN KONUĞU OLDU

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyon Üyesi Recai Berber Ankara Siyasallılar Vakfı’nın konuğu oldu. 2012 ve 2013 yılı bütçeleri hakkında vakıf üyelerini bilgilendiren Berber, geçmiş yıllardaki bütçe anlayışının geride kaldığını belirterek en büyük payın eğitim ve sağlığa ayrıldığını kaydetti.

Ankara’da Siyasallılar Vakfı’nın seminerine katılan AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Türk Ekonomisi’nin her geçen günü daha iyiyi gittiğine işaret ederek, Türk Ekonomisi’nin rol model olduğunu belirtti.

Yaşanan krizin ardından birçok dünya ülkesinin ekonomik sorunlar yaşadığını hatırlatan AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, yapılan bütçelerin Türk Ekonomisi’nin ayakta kalmasını sağladığını söyledi.

AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber konuşmasında şu ifadelere yer verdi,"En büyük bütçeli bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı olup ardından Sağlık ve Ulaştırma Bakanlıkları sırası ile gelmektedir. 2023 hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi için büyüme hızının en az her yıl % 6 gerçekleşmesi gerekir. Yaptığımız bütçelerde önceliği eğitime, sağlığa ve ulaştırmaya veriyoruz. En büyük bütçe payı bildiğiniz gibi eskiden savunmaya ayrılıyordu. Ancak AK Parti artık eğitime büyük önem veriyor. Eğitimli bir toplum yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bunun içinde gençlerimizi yetiştirmek için eğitim ve sağlıkta önemli yatırımlar yapıyoruz. Ekonomisi iyi bir Türkiye için eğitimli ve genç nüfus yetiştirmeyi planladık. Başbakanımızın ülkemiz için gösterdiği 2023 yılı hedefini tamamladık şimdiki hedefimiz ise 2071 yılı. Artık günlük hedefler yerine 50 yıllık hedefler oluşturduk. Ülkemiz artık dünya ülkeleri tarafından gerek ekonomide gerekse eğitim ve sağlıkta rol model oldu. Paramız itibar görmeye başladı. İhracatta her geçen gün büyüme kaydediyoruz. Sanayide tarımda kültürde sağlıkta her alanda hedeflerimiz çok büyük. Dünyanın en büyük havaalanını, dünyanın en büyük uzun tünellerini, en büyük adalet saraylarını, denizin üzerinde dünyada ki 2. Havaalanını yapıyoruz. Artık Türkiye eski Türkiye değil. Daha büyük hedeflerin olan ve insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesiyle büyüyen bir Türkiye var. Kişi başına düşen milli geliri daha yükseklere çıkarmayı hedefliyoruz. 2023 yılında dünyanın en iyi 5 büyük ekonomisi arasında yer alması için çalışıyoruz. Şu anda bile dünyanın en iyi 16 ülkesi arasında yer alıyoruz. Büyüme hızımız her geçen gün artıyor. Dünya devi olan firmalar artık ülkemize yatırım yapıyor ve yapamaya devam ediyor. Kendi tankımızı, insansız hava araçlarını, kendi uydumuzu yapıyoruz. Bunların hepsi ülkemizin ne kadar geliştiğini gösteriyor. Biz milletimize hizmet için iktidar olduk. Milletimiz de yaptıklarımızı takdir ediyor ve her seçimde AK Parti’yi tercih ediyor. Çünkü AK Parti hizmetin partisidir. AK Parti milletin partisidir.”  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.