BAYBATUR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI GEZİYOR

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, sivil toplum kuruluşlarına yönelik başlattığı ziyaretlerine Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile devam etti.

BAYBATUR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI GEZİYOR

BAYBATUR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI GEZİYOR

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, sivil toplum kuruluşlarına yönelik başlattığı ziyaretlerine Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile devam etti.

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte STK ziyaretleri kapsamında Türkiye genelinde 35 şube sayısına ve 47 farklı ülkede yaklaşık 129 irtibat noktasıyla 6 binden fazla üyeyi kapsayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Manisa Şubesi’ni ziyaret etti. STK’ların önemine değinen Baybatur, MÜSİAD’ın Manisalı işadamları açısından önemli olduğunu söyledi. Baybatur, “Manisalı işadamlarımız açısında MÜSİAD’ı önemsiyoruz. MÜSİAD’ın Manisa’da açılmasında geç kalındığını düşünüyoruz. Türkiye’nin birçok ilinde örgütlenmiş güçlü bir sivil toplum kuruluşunu ziyaret etmekten de memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Türkiye’nin ekonomisine, özellikle son 15 yıldır ekonomiye katkı veren bir STK’dır. MÜSİAD’ın çalışmalarını yakından izliyoruz ancak bunların Manisa’da da yapılmasını arzuluyoruz. Ekonomiye dair önerileri, sosyal olaylarla, projelerle alakalı duyarlılıklarını hep izliyor ve takip ediyoruz. AK Parti ailesi olarak kendilerinin her çalışmasına destek olacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi.

MÜSİAD’DAN YERLİ OTOMOBİL MÜJDESİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Başkanı Abdullah Tekin, “1990 kurulmuş bir sivil toplum kuruluşuyuz. Kurulduğu günden bu yana çeşitli konularda hükümetlere ve ilgili makamlara çözüm önerileri sunmuş ve araştırma raporları ulaştırmış ve devam etmektedir. Biz bu etkinliği Manisa’da devam ettirmek istiyoruz. Manisa’da siyasi partilerle, sivil toplum kuruluşlarıyla ve kurumlarla işbirliği içinde Manisa’nın gelişmesi için çözüm önerileri sunacağız. Bizler fikir alışverişinde bulunmayı önemsiyoruz. MÜSİAD olarak AK Parti hükümetiyle Türkiye genelinde ciddi temas halindeyiz. Hükümetin ekonomik anlamda hayata geçirdiği faaliyetlerin arka planında MÜSİAD’ı görebilmeniz mümkündür. Hükümetimizin 2023 hedefini önemsiyor ve destekliyoruz. 2002 yılından bu yana ulaşılmaz denilen hedeflere ulaştık. Biz de inşallah MÜSİAD ailesi olarak 2023 hedeflerinin gerçekleşeceğine inanıyoruz. Bu güne kadar Türkiye’nin yerli otomobil üretmesi bir hayal gibi gözüküyordu. Geçenlerde genel başkanımız bir toplantıda dile getirdi. Yerli otomobili MÜSİAD içerisinde bir gurup, proje safhasını tamamladı. Üretime geçmek üzere projeler tamamlanmış durumda” dedi.

İKİNCİ DURAĞI MAGİAD OLDU

MÜSİAD ziyaretinin ardından Manisa Genç İşadamları Derneği(MAGİAD)’ni ziyaret eden AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, genç iş adamlarının Türkiye’nin vizyon değişikliğine neden olduğunu söyledi. Sivil toplum örgütlerinin demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğuna dikkat çeken Baybatur, “ Sivil toplum örgütleri demokrasilerin olmazsa olmazlarıdır. Sivil toplum kuruluşları vazgeçilmez unsurlardır. Özellikle son dönemlerde STK’larda yöneticilik yapan genç arkadaşlarımız Türkiye’nin vizyonunda önemli değişikliklerde bulunuyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Hem başarılarından dolayı hem de genç yaşta önemli tecrübeler kazanarak ülkemize önemli katkılar sağlıyorlar” dedi.

FAKIBABA MANİSA’YI BEĞENMİŞ

Baybatur, geçen ay içerisinde MAGİAD tarafından Manisa’da ağırlanan Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın ziyaretini hatırlatarak, “Manisa artık büyükşehir oldu. büyükşehir hazırlıkları kapsamında herkese görevler düşüyor. MAGİAD üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiriyor. Geçen ay büyükşehiri anlatmak için Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yı Manisa’ya davet ettiler. Fakıbaba ile Ankara’da il başkanları toplantısında görüştük. Manisa’ya geldiğinden dolayı bende kendisine ayrıca teşekkür ettim. Sayın Fakıbaba MAGİAD tarafından çok iyi ağırlandığını ve Manisa’yı çok sevdiğini söyledi. Bende Manisalı olarak çok sevindim ve gurur duydum. Bundan dolayı MAGİAD’a teşekkür ediyorum” dedi.

“MANİSA DÜNYA ŞEHİRLERİ İLE YARIŞIYOR    

Her geçen gün büyüyen ve gelişen Manisa’yı geleceğe taşımak, şehir vizyonunu dünya standartlarına çıkarmayı hedeflediklerini belirten Baybatur, bunun için sivil toplum örgütlerinin birlik ve beraberlik içinde olunması için gayret gösterdiklerini kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MAGİAD Başkanı Ömer Özkara, Baybatur’a teşekkür etti. MAGİAD olarak hedeflerinin büyük olduğunu belirten Özkara, işi gereği sürekli yurt dışı seyahati yaptığını ifade ederek, Türkiye’nin yurt dışında çok iyi izlenimleri olduğunu belirtti. Başkan Özkara, “Sürekli yurt dışı seyahati yapıyorum. Geçtiğimiz hafta yönetimdeki arkadaşlarımda Makedonya’ya gitti. Orada çok itibar gördük. Genel olarak ta yurt dışında Türkiye’nin itibarı çok yüksek ancak Makedonya’da bize çok büyük ilgi ve alaka var. Nasıl ağırlayacaklarını bilemediler. Tabi ülkemizin bu şekilde itibar görmesi bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Artık geçmişte olduğu gibi Türk milleti hor görülmüyor, aksine itibar görüyor” dedi.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.