banner278

BAYBATUR; "CENGİZ ERGÜN'E NEDEN TEŞEKKÜR EDEYİM"

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur katıldığı bir radyo programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Baybatur, eleştirdiği Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün hizmetleri aksattığına işaret ederek bir çok hizmeti seçim malzemesi olarak kullanacağını kaydetti. Baybatur; Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün Manisa için hiçbir şey yapamadığını iddia ederek, "Cengiz Ergün iyi olan hiçbir şey yapmadı, kavşak bile hala bitirilemedi, neyine teşekkür edeyim" diye konuştu.

banner292
BAYBATUR;

 

BAYBATUR; “CENGİZ ERGÜN'E NEDEN TEŞEKKÜR EDEYİM?”

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur katıldığı bir radyo programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Baybatur, eleştirdiği Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün hizmetleri aksattığına işaret ederek bir çok hizmeti seçim malzemesi olarak kullanacağını kaydetti. Baybatur; Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Manisa için hiçbir şey yapamadığını iddia ederek, “Cengiz Ergün iyi olan hiçbir şey yapmadı, kavşak bile hala bitirilemedi, neyine teşekkür edeyim” diye konuştu. 

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, katıldığı radyo programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AK Parti aday adaylıkları başta olmak üzere Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP il Başkanı Tamer Akkal ve CHP ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AK Partili Belediye Başkanı Bülent Kar döneminde iftira kampanyalarının yapıldığını dikkat çeken Baybatur, AK Parti döneminde Manisa’da yapılan iki kavşağın birisinin 100 günde diğerinin ise 150 günde bittiğini hatırlatarak, sanayi kavşağının hala bitirilemediğini, tamamlanma süresinin ise bir yılı bulacağını kaydetti. Baybatur, son arıtma tesisi ve katı atık bertaraf tesisleri hariç MHP’li Manisa Belediyesi’nin 107 milyon kredi aldığına da vurgu yaparak, AK Partili belediye döneminde 14 ile 15 milyon civarında kredi alındığını belirtti.

MHP il Başkanı Tamer Akkal’ın Cengiz Ergün tarafından talep edilen hizmetlerden dolayı habersiz olduğunu da vurgulayan AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, MHP’li Cengiz Ergün ve milletvekillerinin teşekkür etmesine rağmen Tamer Akkal’ın yapılan hizmetleri takip etmemesinin talihsizlik olduğunu kaydetti. Baybatur; “Hükümet olarak, atık su tesislerini yapımı için orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan 30 milyon TL kredinin uzun vadelerle ödenmesi yönünde destek sağladık. Tamer Akkal’ın haberi yok. Belediye Başkanı bunun için teşekkür etti. Ayrıca Katı Atık Bertaraf tesisleri için ihale bedelinin yarısı iller bankasından kredi verilecek, kalan kısmı için ise hibe desteği yapılacak ancak Sayın Tamer Akkal’ın bunlardan haberi yok.” İfadelerini kullandı.

Murat Baybatur, katıldığı bir radyo programında şöyle konuştu; “Malum Manisa büyük şehir oldu Manisa merkez ikiye ayrıldı ve yunus emre ile şehzadeler ilçesi oldu. Birçok arkadaşımız bu görevlere talip olduklarını açıkladılar. AK Parti en büyük parti olduğunu için kazanmaya aday en büyük parti olduğundan arkadaşlarımız burada çalışmak istiyorlar. Adaylık süreci başlamadı ancak arkadaşlarımız çalışma yapmaya başladı. Benim gönlümde yatan bir şey var ancak, başta büyükşehir belediye başkanı olmak üzere bütün ilçeleri kazanan il başkanı olmak gönlümde yatıyor. Amacım Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın huzuruna çıkıp, büyük şehir belediye başkanlığı ve 17 ilçe belediye başkanlığını kazandı “demek gönlümde var. Benim tek gayem belediyeleri kazanan AK Parti Manisa İl başkanı olmak. Geçtiğimiz dönem Bülent Kar’a çok iftira attılar. Sümerbank başta olmak üzere yok oteli var, yok şu işin içinde diye bir çok iftirayı Bülent Kar’a attılar. Oysaki Bülent Kar şimdiye kadar yapılmayan hizmetleri yaparak önemli hizmetleri imza attılar. Gerek bizim parti içinden gerekse muhalefetin çirkin iftiraları seçim kaybetmemize neden oldu. Bunların hepsinden dersimizi aldık. Yeniden Manisa Belediyesinin kazanarak, Manisalılara hizmet noktasında kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Biz bu gün milletin hayır demediği kişileri aday gösterirsek seçimleri kazanırız. Akademik olarak yaptığımız 45 proje var. Bunların çalışmalarını tamamladık. Proje konusunda hiçbir sorunumuz yok. Bunda sorun yok. Ancak önemli bir meclis hazırlamayı düşünüyoruz. Manisalının yakından tanıdığı, sevdiği kişilerden oluşan Manisalılar tarafından onaylanan ve tasvip ettiği kişileri meclis listesinde görmeyi arzu ediyoruz. Biz Manisalıların istemediği yemeği önüne koymayacağız. Manisalıların sevdiği saydığı değer verdiği kişiler belediye başkanlığında ve meclis üyeliğinde olacaklar.  

Sayın Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Genel Başkanlığı yapmış, Ankara ve Manisa bazın da tecrübeli bir isimdir. Tanrıverdi başta olmak üzere diğer vekillerimizde kendi karar vermeyecekler ve veremezler, Sayın Başbakanımızın takdiri ne olacaktır bilmiyorum ama on yıldır iyi çalıştığımız bir vekilimizdir. Ve bu işi yapabilecek kapasiteye sahip birisidir. Ancak vekillerin pozisyonu başbakana bağlı bir pozisyondur. Buna Tanrıverdi de bizde karar veremeyiz. Bu karar Tanrıverdi’nin elinde olan bir karar değildir. Bizde Genel Merkezimiz ne karar verirse bizler bu karara uyarız. Zaten Türkiye genelinde ve Manisa’da bir çok anket yapılıyor. Genel merkezimiz bu anket sonuçlarına göre yapacağı değerlendirmeyi Manisalılara sunacak ve Manisalıların istemediği hiç kimseyi aday yapmayacağız.

Daha fazla aday adayı bekliyoruz. Büyük şehir için en az 4-5 aday adayı olabilir. Bazı arkadaşlarımız erken aday adaylığını ilan ettiler bazı arkadaşlarımız daha isimlerini açıklayıp adaya adayı olmadılar. Zaman içinde aday adayı çıkabilir. Daha birçok arkadaşımız aday adayı olarak çıkabilir. Birçok arkadaşımız piar çalışması yapıyorlar. AK Parti olarak Manisalıların karşısına çıkacak aday adaylarımız kendilerini tanıtacaklar ve büyük şehir için çalışacaklar.  

Manisa’nın yerleşim alanı olarak yeni Manisa var. Manisa şu anda sıkışmış bir alanda, Gediz ovası, OSB ve diğer taraftan sıkışmış bir kent var. Manisa Yuntdağı’nı doğru ilerliyor. Yuntdağı depreme dayanıklı yer, Gediz ovası verimli olduğu için yunt dağı bu bakımından verimli tarım arazilerini mahvetmeden yapılacak olan yerleşim birimleridir. 50 yıl sonrasının hesabını yaparak bu bölgenin daha iyi yerleşim birimi olacağını düşünüyoruz. Birçok akademisyen arkadaşlarla birlikte çalışmalar yaptık. Çok güzel hizmetlerin yanı sıra çok uçuk projelerde var. Ancak Yuntdağı Manisa’nın nefes alabileceğini bir bölgedir.

Manisa’nın imar planının engellemekten çok memnunuz CHP’nin ne yaptığı belli değilken biz projenin iptalini istedik. MHP’den de sağduyulu arkadaşlar onay vermedi ve imar iptal edildi. Biz Belediye meclis üyelerine anlatmaya çalıştık. Bizimde meclis üyelerimiz var. Bizim 15 tane meclis üyelerimiz var. Yazılı ve sözlü proje hakkında bilgi istedik ret verdiler. Manisalı hemşerilerimizin kaderine yönelik bizim meclis üyelerimiz oy kullanacaktı. Bizde bilgi alabilirsek millete anlatacaktık. Biz ancak burada ne olduğunu bilmeden oy verecektik. Ancak bilgi alıncaya kadar direndik. Sayın Cengiz Ergün baskılara dayanamadı ve meclis toplantısında meclis üyeleri ve Manisalılara bilgilendirdi. Sonunda belediye bilgi vermek zorunda kaldı ve bizde ret oyu verdik. Çünkü Manisalının aleyhine olan bir imar değişikliğiydi. MHP li belediye meclis üyelerinin de ret oyu vermesiyle mira planı geçmedi. Ve Manisa kazandı. Çünkü bu projede ne olduğu belli değildi. CHP çok tutarsız kaldı bu konuda.

 

Belediye başkanı ve ekibinin yaptığı en büyük yanlış otopark sorunu, Manisa OSB ile birleşemedi, Manisa CBÜ büyük bir üniversite olmasına rağmen her yıl fakülte açılmasına rağmen, iyi bir şey yapamadı. Manisa belediyesi neyi iyi yaptı derseniz bende bilmiyorum. Bahçe çiçek ten başka bir şey yapamadı. Bir alt geçit yaptı alt geçit evlere şenlik. Bu proje 11.100.000.00 olmasına rağmen nasıl kavşak olduğu belli değil. Birisini 100 günde birisin 150 günde yaptık. Ancak bunların yaptığı kavşak hala devam ediyor. Ben 180 günde yapacağım bitireceğim dediği proje hala bitirilemedi. Biz koskoca köprüleri, dev tünelleri, bölünmüş yolları bir yılda bitiriyoruz, Cengiz Ergün altı üstü bir kavşağı bir yılda bitiremiyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü 2 yılda bitirileceğini söyleyen bir başbakanım var oysa Manisa’da kavşak 9 ay oldu hala yapımı devam ediyor. Cengiz Ergün’ün neyine teşekkür edelim. Tamer Akkal merkezi hükümet engelledi diyor hizmetleri, bizim il başkanları ile hiçbir sıkıntımız yok. Ancak subay lojmanları ile ilgili sorunu Sayın Bülent Arınç çözdü. Sayın Tamer AKkal’ın bunlardan haberi yok. Çöp alanı ile ilgili sorunu bizim desteğimizle AK Parti hükümeti ile çözüldü. Sayın bakanımızın desteği ile arıtma tesisi ve katı atık bertaraf tesisinin ödenekleri çözüldü. Cengiz Ergün teşekkür etti ancak Sayın tamer Akkal’ın haberi yok. Arıtma tesisine biz destek verdik ancak Tamer Akkal’ın haberi yok. Belediyenin yapması gereken işleri biz destek verip yapıyoruz ancak Sayın Tamer Akkal’ın haberi yok Sayın Akkal nerede yaşıyor. Manisa’yı ne kadar yakından takip ediyor anlayamadık. Katı atık bertaraf tesisleri için yarı iller bankasının desteği olmak üzere çevre bakanlığı ile ortak yapılacak biz destek verdik ancak Tamer Akkal’ın haberi yok. Çevrecilik bakanı Erdoğan Bayraktar’ın destekleriyle bitirilecek projeler için hibe destek sağlanıyor ancak Tamer Akkal hala hizmetleri engelliyor diyor. Cengiz Ergün alenen teşekkür ediyor Tamer Akkal ise hizmetleri engelliyor diyor. Muhalefetin doğruları söylemesi erdemlik olur. Merkez yöneticilik hizmetleri engelledi demesi muhalefette kolaycılık.

Biz Manisa’da yaşıyoruz. Manisa’da yaşayan herkes hizmete destek vermesi gerekir, bizde bunu yapıyoruz. Bundan da gocunmuyoruz. Manisa’ya hizmet Manisa’da yaşayan herkesin asli görevidir.

Manisa büyükşehirde iddialı olduğumuz kadar Yunus Emre ve Şehzadelerde de iddialıyız. Geçen dönem % 50 oy aldık. Milletin tamam diyeceği adayları çıkarmadıktan sonra ne kadar güçlü olursanız olun seçimi kaybedebilirsiniz. Herkesin gönlünden her şey geçer milletvekilliği belediye başkanlığı, cumhurbaşkanlığı ancak biz milletin tasvip edeceği onaylayacağı isimler istiyoruz. Manisa’da bir şey için olmaz denirse bu olmaz. Biz millete rağmen hiçbir şey yapmayız. Bizim adaylarımıza Manisalılar bakalım demesi lazım etine buduna hele bir bakalım ona göre der. Bizde Manisalıların hayır diyeceği isimlerle yola çıkmayız.

AK Parti’de süreç başlar kim istiyorsa gelir partimize aday adayı olur ve çalışmalara başlar bizim için önemli olan AK Parti’nin başarısıdır. Bu süreç içinde aday adayları AK Partililer bu süreç içinde aday adayları bir biriyle sürtüşmeden çalışacaklar. Eğer bunu yapmazlarsa karşısında tapu gibi bizi bulurlar. Hiç adayımız bir birine kötü bir şey diyemez buna da müsaade ettirmeyiz.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.