BAYBATUR, AK PARTİ VE CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİNE DESTEK VERDİ

AK Parti Manisa İl Başkanı Baybatur, "Ergün meclis üyelerine demokratik davranmıyorsa demokrasiyi öğrenmelidir. Manisalılar adına doğru karar veren AK Parti CHP ve bağımsız meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Meclis üyeleri Manisalılar adına imar değişikliğine izin vermemiştir. Doğru yapmıştırlar" diye konuştu.

BAYBATUR, AK PARTİ VE CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİNE DESTEK VERDİ

MECLİSİ TERK EDEN AK PARTİ GRUBUNA BAYBATUR'DAN DESTEK  

AK Parti Manisa İl Başkanı Baybatur, “Ergün meclis üyelerine demokratik davranmıyorsa demokrasiyi öğrenmelidir. Manisalılar adına doğru karar veren AK Parti CHP ve bağımsız meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Meclis üyeleri Manisalılar adına imar değişikliğine izin vermemiştir. Doğru yapmıştırlar” diye konuştu.

Baybatur,, Cengiz Ergün’ün Manisalıyı yanılttığını ve kandırdığını ifade ederek, yapılması planlanan imar değişikliğinin yasal olmadığı için AK Parti CHP ve bağımsızların ret oyu kullandığına vurgu yaptı. AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, Başkan Cengiz Ergün’ün göreve yeni seçildiği günlerde belediye hizmet binası yapımını iptal ettiğini ve yeni hizmet binası için “kendimi sırça saraylarda oturtuyor dedirtmen” dediğini hatırlatarak inşaatın yapımını iptal ettirip ihaleyi alan firmayı da mağdur ettiğini belirtti.

Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün AK Parti Belediye Meclis Üyesi Grup Başkan Vekili Ömer Faruk Çelik’in mecliste söz istemesine müsaade etmemesini sert bir şekilde eleştirerek meclis üyelerinin demokratik haklarını kullandırmamasına “ Ergün meclis üyelerine demokratik davranmıyorsa demokrasiyi öğrenmelidir” şeklinde konuştu.

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “ Mart ayı meclis toplantısında gündeme gelen, gündem maddelerinin partimiz, CHP ve bağımsızların ret oyu kullanmaları sonucu imar değişikliği Manisalıların lehine olmuştur. Bizler Manisa’nın yararına olacak her maddeyi destekler Manisa’ya zarar verecek hiçbir konuya da destek vermeyiz. Manisa bütün siyasi partilerin üstündedir. Manisa söz konusu olduğunda hiç bir parti siyaset yapmamalıdır. Sayın Cengiz Ergün’de bu şekilde düşünerek imar değişikliği kararını gözden geçirmelidir. Biz AK Parti olarak halka rağmen hiçbir şey yapmadık ve yapmayız. Halk neyi istiyorsa, halkın yararına ne varsa onu destekleriz. Belediye Başkanı Cengiz Ergün ilk göreve geldiğinde belediye hizmet binası inşaatını durdurdu. Gerekçesi de kendimi sırça saraylarda oturtuyor demesiydi. Biz o zaman AK Parti olarak Manisa’ya yakışır bir belediye hizmet binası olmalı diyorduk, yinede diyoruz. Ancak Sayın Ergün ne değişti de durdurduğunuz hizmet binası inşaatı yerine alış veriş merkezi yaptırmak için imar değişikliği yapıp belediye binasını da oto garın yerine yapmayı planladınız?

5 milyona kredi kullanarak Manisa’ya alt geçit yapamıyorsunuz. 100 milyona hangi yatırımı nasıl yapacaksınız?

Belediyenin internet sitesinde Manisalıya şirin görünmeye çalışıyorsunuz. Yalanlar atarak Manisalıyı yanıltarak ve kandırarak bir yere varamazsınız. Halk neyin ne olduğunu görüyor. Size oy veren insanlar bile belediye hizmet binasının yapımını durdurup yeniden başka yere yapmanızın ne anlama geldiğini iyi biliyor. Gelişen Manisa’da bir belediye hizmet binası yapılacaksa en doğru karar Laleli semtidir. Sıkışıp kalmış Manisa’nın merkez yerlerine hizmet binası yapmak akıl karı değildir. Sayın Ergün artık Manisa 70 yada 100 bin nüfuslu Manisa değil. Büyüyen sanayisi ve gelişen tarımı ile 400 bin nüfuslu Manisa artık büyük şehir oluyor. Sizde kendinizi geliştirin ve Manisa’ya yapılacak olan hizmetleri doğru yönde planlayın. Kaldı ki yapmayı planladığınız imar değişikliği yasal da değil. Sayın Ergün Manisalılara doğruları anlatın. Yalan beyanlarla belediyenin resmi web sitesinden Manisalıları kandırmayı bırakın artık.

Manisalının 2. 2 milyon T.L sinin heba edilmesine göz yumamazdık. Halkımızın bildiği üzere AK Parti Belediyesi döneminde Saruhan otelin yanındaki, imar planında belediye hizmet alanı olarak görünen arsaya belediye hizmet binası inşaatı başlamıştır. MHP belediyesi 2 Haziran 2009 da inşaatı durdurarak kamu zararına sebebiyet vermiştir. Manisa’ya kazandırılacak olan bir eser MHP tarafından engellenmiştir. Oysaki inşaatın yapımını iptal etmeselerdi belediye hizmet binası Manisalılara hizmet vermeye başlamış olacaktı. Belediye hizmet binasının yapımının iptali ile ilgili olarak yargı süreci devam etmektedir. Yapılmak istenen imar planı değişiklikleri yasal değildir. 

Laleli deki 22.000 m2 olan hizmet binası için 2009 da çok büyük gerek yok diyorlardı. Bugün dört-beş kat büyük olan bir belediye hizmet binasını garajın olduğu yere yapacağız diyorlar. Yaklaşık 100 trilyon maliyetli bu yatırımı hangi kaynakla yapacaklar. Bugün 5-10 milyon yatırımları dahi kredi almadan yapamayan belediye yönetimi hangi kaynakla yapacak.

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün belli ki davranış bozukluğu yaşıyor. Meclis toplantılarında nasıl davranacağı bilmiyor. Meclis üyelerine söz vermemeyi marifet sayıyor. Meclis üyelerinin söz istemesine rağmen söz veremeyen Sayın Ergün’ü demokratik olmaya davet ediyorum. Halk tarafından seçilmiş belediye meclis üyeleri sizin gibi halkı temsil ediyor. Manisalıyı temsil ediyor. Sayın Ergün belediye meclis üyelerinin Manisalı adına konuşmasını engellemeniz demokratik değil. Bu konuda sizi demokrasiyi hazmetmeye davet ediyoruz.

Daha önce benden iyi kimse hesap kitap yapamaz diyen Sayın Ergün’ü nasıl hesap kitap yaptığını Manisalı gördü. Hesap kitap bilmeyen Sayın Ergün, temeli atılmış, her geçen gün batıya doğru giden Manisa’yı göremediği belli oldu. Önümüzdeki seçimlerde büyük şehir olacak olan Manisa’ya temeli atılmış hizmet binası yapılmalıydı ve yapılmalıdır. Temeli atılmış ve 2.2 milyon harcanmış belediye hizmet binasının yerinde imar değişikli yapılmasına her Manisalı adına AK Parti, CHP ve bağımsız meclis üyeleri izin vermedi vermeyecektir de. Sayın Ergün, Manisalının yaranına olan belediye hizmet binası laleli de yapılmalıdır. Gelişen ve büyüyen Manisa için en uygun hizmet binası yapım yeri laleli de ki alandır.

Temeli atılmış belediye hizmet binasının yerine alış veriş merkezi yapmak için imar değişikliği yapmaya kalkmanda doğru değil. Şu an temelleri atılmış hizmet binasının yapımına bizde destek veririz ve mağdur olan firmada işine devam eder. Manisalının parası pul olmaz. 2.2 milyonu toprağın altına gömmenize Manisalı müsaade etmez bizde Manisalı adına izin vermeyiz.

AK Partili belediye meclis üyelerimizle Manisa ile ilgili her konuyu konuşuyor ve kararları teşkilat olarak birlikte alıyoruz. Teşkilatımız meclis üyelerimiz ve tabanımız birlikte Manisalıların menfaatleri ve çıkarları için hareket etmektedir. Manisalı adına doğru karar veren CHP ve bağımsız meclis üyelerine Manisalılar adına teşekkür ediyorum.”

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.