banner278

BAŞKAN ERGÜN'DEN OSB'YE SERT CEVAP!

Belediye Başkanı Cengiz Ergün, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek'in OSB'nin genişletilmesi ve uygunluk raporu ile ilgili yaptığı değerlendirmelerle ilgili konuştu. OSB Yönetiminin bu konuda kendilerine herhangi bir başvuruda bulunmadığını ifade eden Başkan Ergün, "Basın yoluyla bu tür polemiklerin oluşturulmasını doğru bulmuyorum. Bizzat kendimin ve meclis üyelerimin imar komisyonunda çalışan arkadaşlarımın bu konuyla ilgili hiçbir bilgisi yok. Gönül isterdi ki valilikte yapılan sunum bizlere de yapılsın" dedi.

banner292
BAŞKAN ERGÜN'DEN OSB'YE SERT CEVAP!

BAŞKAN ERGÜN'DEN OSB'YE SERT CEVAP! 

Belediye Başkanı Cengiz Ergün, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek’in OSB’nin genişletilmesi ve uygunluk raporu ile ilgili yaptığı değerlendirmelerle ilgili konuştu. OSB Yönetiminin bu konuda kendilerine herhangi bir başvuruda bulunmadığını ifade eden Başkan Ergün, “Basın yoluyla bu tür polemiklerin oluşturulmasını doğru bulmuyorum. Bizzat kendimin ve meclis üyelerimin imar komisyonunda çalışan arkadaşlarımın bu konuyla ilgili hiçbir bilgisi yok. Gönül isterdi ki valilikte yapılan sunum bizlere de yapılsın” dedi.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek’in, bölgenin 6. etap genişletilmesi ve uygunluk raporu ile ilgili olarak Manisa Belediyesi’ni hedef alan suçlamalarına Belediye Başkanı Cengiz Ergün karşılık verdi. OSB Yönetiminin bu konuda kendilerine herhangi bir başvuruda bulunmadığını, konudan sadece Valilikte yapılan sunuma Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil’in katılmasıyla haberdar olduklarını ifade eden Başkan Ergün, “Sait kardeşimiz bizim değerli bir dostumuz ve OSB’nin de yönetim kurulu başkanıdır. Ancak bu konu bugün ortaya çıkan bir konu değildir. OSB’nin geçtiğimiz yıllarda OSB’nin genişletilmesi, konut ve AVM yapılması noktasında plan değişikliği talepleri olmuştu. Bizde Manisa Belediyesi olarak hukuksal süreci beklemiştik ve planın iptaline gidilmişti. Ancak geçtiğimiz yıl içeriğinde üç bin konut ve sosyal alanların yapılması bulunan bir plan hazırlanmıştı. Bu planlarla ilgili olarakta benim Manisa’da bulunmadığım bir dönemde giden valimize sunum yapılmıştı. Bu sunuma da sadece Belediye Başkan Yardımcımız Azmi Açıkdil katıldı. Ben yapılan sunumla ilgili Azmi beyden gerekli bilgileri aldım. Biz o günden bugüne halen beklemekteyiz” dedi.  

SUNUMUN BİZE DE YAPILMASINI BEKLERDİK 
Başkan Ergün açıklamalarında “Gönül isterdi ki Valilikte yapılan sunum Manisa Belediyesi’nde meclis üyelerine, imar komisyonunda yer alan arkadaşlarımıza hatta meclis toplantımızda da yapılsın.  Bizzat kendimin ve meclis üyelerimin, imar komisyonunda çalışan arkadaşlarımın bu konu hakkında bilgisi yok. Kendileri bizi bilgilendirirse mutluluk duyarız. Ancak biz kendilerinden böyle bir yaklaşım göremedik. Basın yoluyla bu tür polemiklerin oluşturulmasını doğru bulmuyorum. Ben bundan önceki açıklamalarımda da herkes kendi görevini yapsın, AVM ve konut alanlarını Manisa Belediyesi’nin yapar demiştim” dedi.

SANAYİ YATIRIMLARININ ÖNÜNE ENGEL DEĞİLİZ
OSB’de sanayi ile yapılacak yatırımların önüne engel olmadıklarını ifade eden Başkan Ergün, “Bizim bu kentin gelişimine katkı sağlayacak sanayi yatırımlarına engel olmak gibi bir yaklaşımımız olamaz. Bunu bu şekilde ifade etmelerini doğru bulmuyorum. Ancak OSB içerisinde fabrika ve sanayi kuruluşları dışında yapılacak konut ve AVM tarzı uygulamalarda belediyenin görüşünün dikkate alınması gerekir. Kimse Manisa Belediyesi, OSB’nin gelişimine engel oluyor şeklinde kentte hava yaratmasın” dedi.

MURADİYE'DE DURUMU OSB YÖNETİMİ GİTSİN YERİNDE GÖRSÜN
Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bugün yeni alanlarla ilgili oluşum düşünülmesine rağmen, Muradiye’de Orta Ölçekli Sanayi’de bulunan fabrikaların hangi durumda olduğunu da OSB yönetiminin yerinde görmesini istedi. Muradiye’de bulunan fabrikalarında bu kapsamda OSB sınırları içine alınarak ıslah edilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Ergün, “Mevcut yönetimin bunu da değerlendirmesi gerekir. OSB yönetimi orda ki sorunların ortadan kalması için acil olarak bu konuyu gündemine almalıdır. Biz istişareye her zaman hazırız. Bizlere sunacakları talepler varsa. İçtenlikle dinlemeye hazırız” şeklinde konuştu.

OSB'NİN İDDİASI
MÜSİAD Manisa Temsilciliği Başkanı Abdullah Tekin’in kendisine yaptığı ziyarette konuşan Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) Başkanı Sait Türek, bölgenin büyümesi ve gelişmesi için hazırlanan projelerin hayata geçirilmesi için yaklaşık bir yıldır Belediye’nin onayını beklediklerini söyledi. Türek, Manisa’nın ihracat oranlarının düşmesine rağmen üretimin sürekli arttığını, bu üretimin ülke ithalat oranını azalttığını belirtti.

“BELEDİYE’Yİ BEKLİYORUZ”
MOSB’un büyümesi ve gelişmesi için yapılacak projelerdeki durumun sorulması üzerine Sait Türek, bu konuda Manisa Belediyesi’ni beklediklerini belirtti. Yaklaşık 1 yıl önce dönemin Valisi Halil İbrahim Daşöz başkanlığında yapılan geniş katılımlı toplantıda projelerini Manisa Belediyesi’ne teslim ettiklerini hatırlatan Türek; “Bu noktada bölgede yeni bir alan açılmasında Belediye’nin uygundur görüşü gerekiyor. Belediye olur vermeden bu projeler için harekete geçemeyiz. Henüz Belediye’den bu noktada bir sonuç almadık” dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e kararın ne zaman çıkacağını sorduğunu dile getiren Türek; “Başkan Ergün, tekrar bir araya gelip bu konuyla ilgili görüşmek istedi. Ancak henüz bizimle görüşmedi, kendilerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.