banner278

BAŞKAN ERGÜN ÇALIŞANLARIYLA İFTAR YAPTI

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği ve Hal Müdürlüğü'nün iftarına katıldı.

banner292
BAŞKAN ERGÜN ÇALIŞANLARIYLA İFTAR YAPTI

 


BAŞKAN ERGÜN ÇALIŞANLARIYLA İFTAR YAPTI

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği ve Hal Müdürlüğü’nün iftarına katıldı.

Yaptığı konuşmada Manisa Belediyesi’nde çalışan memur ve sözleşmelilerin haklarına kavuşması noktasında sendika temsilcileri ile sürekli istişare ettiklerini belirten Başkan Ergün, “Manisa Belediyesi Manisalı’ya hizmet etme noktasında büyük bir ailedir.O açıdan değerli çalışanlarımızdan hiçbir şeyi esirgemedik ve işimize dört elle işlerimize sarıldık. Çünkü Manisa’da yaşayan insanlara hizmet etmek Allah katında bizleri mutlu eder” dedi. 

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği ve Manisa Belediyesi Hal Müdürlüğü, üye ve çalışanlarına Sultan Kafe Restorant’ta iftar yemeği düzenledi. Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu ve Funda Solak ile Hal Müdürü Ferda Türker ve Halciler Derneği Başkanı İlhan Düzenli’nin konuğu olarak, hal esnafıyla birlikte dualar eşliğinde iftar yaptı. Kendilerini ağırladıkları için başkan yardımcıları ve hal esnafına teşekkür eden Başkan Ergün, nice bayramlarda aynı sofrayı paylaşmayı temenni etti. Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Hal Müdürlüğü ile yaptığı iftarın ardından Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği’nin konuğu oldu. Manisa Belediyesi bünyesinde çalışan sendika üyelerini bir araya getiren Türkiye Kamu-Sen iftarına Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, Kamu-Sen İl Temsilcisi Mustafa Genç, Türk Yerel Hizmet-Sen Şube Başkanı Mustafa Ali Algın, Türk Yerel Hizmet-Sen Şube Başkan Yardımcısı Metin Memiş, 23. Dönem Manisa Milletvekili Ahmet Orhan, Ülkü Ocakları Başkanı Onur Pabuççuoğlu, daire müdürleri de katıldı. Manisa’nın her ilçesinde düzenledikleri iftar yemekleriyle üyelerini bir araya getirdiklerini, Manisa’da da üyeleriyle birlikte aynı sofrayı paylaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, yaptığı konuşmada, “Toplu Sözleşme ile ilgili 30 günlük sürece girdik. Bir hafta önce de konfederasyonlarımız çalışanlarımızın özlük ve mali haklarıyla ilgili taleplerini Çalışma Bakanlığı’na sunmuştu. Bundan sonraki süreçte de üyelerimizin menfaatine yürüttüğümüz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye Kamu-Sen çatısı altında Türk Yerel Hizmet-Sen ailesi olarak Manisa Belediyesi bünyesindeki üyelerimizle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduk” dedi. 

ÇALIŞANIN HAKKINI VERDİK
Belediye Başkanı Cengiz Ergün de yaptığı konuşmada Manisa Belediyesi çalışanlarıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, göreve geldikleri süre içerisinde sendika yetkilileriyle sürekli istişare ederek, çalışanların haklarını almaları konusunda gayret ettiklerini söyledi. Kanunların verdiği yetkiye dayanarak sendika üyesi çalışanların, birçok belediye çalışanına göre çok daha tatmin edici sosyal denge ücretine sahip olduğunu belirterek şöyle konuştu, “Bu akşam Türkiye Kamu-Sen yönetim kurulu, değerli başkanı ve yöneticilerinin yanı sıra Turgutlu ve Salihli’den gelen değerli başkanlarımızla bir aradayız. İftarımızı hal esnafı ve sendika üyeleriyle birlikte yaptık. Kalplerimizin, gönüllerimizin bir olduğu bu Ramazan akşamlarında Allah nasip ederse nice yıllarda daha birlikte olacağız. Bildiğiniz üzere yaklaşık 4,5 yıla yaklaşan bir süreci geride bıraktık. İlk 2 sene içerisinde çalışanlarımızı biraz da üzdük diyebiliriz. Tabi kanunların bize vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde başkanımız ve sendika temsilcilerimizle çalışanların hakları konusunda tartıştığımız günler yaşadık. Fakat içinde bulunduğumuz durum ve kanunlar çerçevesinde hareket etmemiz gerektiğini de her ortamda ifade ettik. Ondan sonra da yanlışları düzelttik. Çıkan yasa gereği biz de bu konuda üzerimize düşeni, bir ay gibi kısa bir süre içerisinde yaptık. 2012 yılının Mayıs ayında sosyal dengeler bazında geçtiğimiz 2 yılı da kaybını da telafi edecek şekilde inanıyorum ki değerli çalışanlarımızdan hiçbir şeyi esirgemedik. Hayırlı olsun,güle güle harcayın dedik. Elbette bunun coşkusunu da Kültür Meclisi’nde yaptığımız toplantıda yaşadık. Tekrar hepinize helali hoş olsun demek istiyorum” 

 

 

İŞİNİ YAPAN BAŞIMIN ÜZERİNDEDİR
Manisa Belediyesi’nin Manisa’ya hizmet etme noktasında bir aile olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bir işin sevilerek yapılması durumunda hizmetin güzel ve başarılı olacağını vurguladı. Allah katında en büyük ibadetin halka yapılan hizmet olduğunu söyleyen Başkan Ergün, “Bugüne kadarki felsefem hep şu oldu; işini düzgün yapan, çalışan herkes hep başımın üzerindedir. Hepsinin alnından, yanaklarından ve gözlerinden öperim. Ancak işine hainlik yapanla da uğraşmasını da bilirim. Elbette arada bir çuvalın içerisinde çürükler olacaktır. Ama bunları da hep beraber aşarak başarma noktasındayız” dedi. Büyükşehir olunmasıyla birlikte Manisa merkezde değil il bütününde hizmet verecek olmalarının yük getirdiğini söyleyen Başkan Ergün, “Bugün Manisa Belediyesi’nde sözleşmeli ve memur sayımız 375’ler civarında ve yaklaşık bin 200 civarında da taşeron çalışanımız mevcut. İşçi kardeşlerimiz de bin 200 civarındadır. Toplam bin 880 çalışanımızla hizmet veriyoruz. Fakat büyükşehir olunması ile birlikte 4 bin 200 yeni kadro söz konusu. İşimiz biraz daha zor olacak. Çok daha fazla çalışmamız gerekecek. Şimdiden hayırlı olsun diyorum” dedi. 

MANİSA BELEDİYESİ’NE GIPTA İLE BAKIYORLAR
2014 Mart Seçimleri’ne kadar sosyal dengelerin devam edeceğini söyleyen Başkan Ergün, “Çeşitli belediyelerden aldığımız duyumlara göre bizim verdiğimiz ücreti duyanların bize gıpta ile baktıklarını öğrendik. Verilen ücretlerin 150-200 TL civarında olduğunu biliyoruz. Bu en yakınımızdaki Turgutlu ve Salihli için de geçerli bir durum. O açıdan bir kere daha helali hoş olsun diyorum. Allah çoluğunuzla çocuğunuzla harcamayı nasip etsin. 2014 seçimlerinden sonra seçilir miyiz seçilmez miyiz bilemeyiz, Manisa halkı takdir eder mi etmez mi bilinmez; sonuçta nasip ve yazgı meselesidir. Ama 2014’den sonra büyükşehir bütçesiyle çalışanlara çok daha büyük imkanların geleceği kanaatindeyim. Çok daha iyi şartlarla kavuşmak amacıyla yine masalara oturacağımızı düşünüyorum. İnşallah Allah bize bu sosyal dengeleri yenilemeyi nasip eder. Şimdiden hayırlı olsun. Sonuçta yüzlerin gülmesi lazım.Bir iş sevilerek yapılırsa güzel ve başarılı olunur. Herşeyden önce yaptığımız işi önemsememiz ve sevmemiz lazım. Sevmeyerek, tafra ve kapris yapılarak da yapılan hiçbir işten başarı gelmez. O açıdan dört elle işlerimize sarılarak, Manisa’da yaşayan insanlara hizmet etmek Allah katında bizleri mutlu eder. Kuran-ı Kerim’de de yazdığı gibi ‘Allah katında en büyük ibadet, halka yapılan hizmettir’ Bunun da en büyük mutluluğunu yaşayanlardan biriyim” dedi. 

 

 

MEMUR VE SÖZLEŞMELİYE BAYRAM MÜJDESİ
Son olarak çalışanlara Ramazan Bayramı öncesi performansa dayalı ödeme müjdesi veren Başkan Ergün, “Bildiğiniz üzere küçük de olsa yılda iki kez performansa dayalı ödeme söz konusu. Ramazan Bayramı önce inşallah memur ve sözleşmeli kardeşlerimize ödemelerini yapacağız. Bir diğer ödeme de Kurban Bayramı’nda olacak. Hepinize hayırlı, uğurlu olsun” dedi. Konuşmaların ardından Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, Başka Ergün’e hediye takdiminde bulundu.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.