AZMİ AÇIKDİL'DEN İMAR PLANIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Belediye Başkan Vekili Mimar Azmi Açıkdil Baro Başkanlığı'na seçilen Avukat Zeynel Balkız'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Açıkdil, "Bir kez daha altını çizerek söylemek istiyorum. Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecektir. Bazı vatandaşlarımız yanlış yönlendirmelerle evinin biran önce elinden alınarak yeşil alan olarak değerlendirileceğini düşünüyor. Biz kimsenin evini elinden alacak değiliz" dedi.

AZMİ AÇIKDİL'DEN İMAR PLANIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

AZMİ AÇIKDİL’DEN İMAR PLANIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Belediye Başkan Vekili Mimar Azmi Açıkdil Baro Başkanlığı’na seçilen Avukat Zeynel Balkız’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Açıkdil, “Bir kez daha altını çizerek söylemek istiyorum. Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecektir. Bazı vatandaşlarımız yanlış yönlendirmelerle evinin biran önce elinden alınarak yeşil alan olarak değerlendirileceğini düşünüyor. Biz kimsenin evini elinden alacak değiliz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Manisa Barosu seçimlerinde başkanlığa seçilen Avukat Zeynel Balkız, Belediye Başkanvekili Mimar Azmi Açıkdil’i Adliye Binası’nda bulunan makamında kabul etti. Ziyarete Belediye Başkan Yardımcıları Nursel Ustamehmetoğlu ile birlikte Tamer Çipiloğlu’da katıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, belediyenin çalışmalarını takdirle izlediklerini ifade ederek, başarılı çalışmaların devam etmesi temennisinde bulundu. Kent merkezinde yapılan çalışmalarla birlikte şehrin güzelleştiğini dile getiren Balkız, Revizyon İmar Planı hakkında görüşlerini de açıkladı. Manisa Belediyesi’ni cesur bir belediye olarak gördüğünü ifade eden Balkız, “Çünkü 1989 yılından bu yana yapılamayan Revizyon İmar Planı’nı yapma cesaretini gösterdiniz. Tabi Buna itirazlar olabilir. Anlaşılamayan noktalar vardır. Vatandaşın haklı olduğu noktalarda olabilir. Ama itirazların değerlendirilmesinde eksikler varsa düzeltileceğine inanıyoruz. Şimdi bu planın yürütülüş safhasındayız. Hiç kimse bu konuda acele etmemelidir. Yanlış varsa zaten kanun düzeltecektir. Belediyenin böyle bir çalışmayı yapabilmiş olması başlı başına önemli bir çalışmadır. Bunu siz yapmasaydınız başka biri yapacaktı. Önemli bir cesaret örneği ortaya koydunuz” dedi.
VATANDAŞLARIMIZ GEREKSİZ HEYECANLARA KAPILMAMALI
Manisa’nın önümüzdeki dönemde Büyükşehir olacağını hatırlatan Baro Başkanı Balkız, “Manisa’nın önümüzdeki on sene içinde nüfusunun üç katı artması bekleniyor. Bu nedenle planın biran önce hayata geçmesi gerekiyordu. Manisa’da vatandaşların planla ilgili fazla heyecanlandığını görüyorum. Bu ülkede hukuk ver, adalet var. Bu nedenle vatandaşlarımız gereksiz heyecanlara kapılmamalıdır. Önümüzdeki süreçte alınacak kararları sabırla beklemelidir” diye konuştu.  
SİYASETE ALET EDİLMEMELİ
Manisa Belediyesi’nin Revizyon İmar Planı hakkında yaptığı çalışmaların siyasete alet edilmemesi gerektiğinin altını çizen Balkız, “Buradan Manisa halkına sesleniyorum. Yapılan bu planlar, kentte yaşayan yediden yetmişe herkesi ilgilendiren çalışmalardır. İnsanlarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamak için yapılan çalışmalardır. Bu çalışmalarda herkesin sağduyulu davranması gerekmektedir. Siyasette bunu gerektirmektedir. Mahalli meselelerde iktidar ve mahalli idarenin de birlikte hareket etmesi gerekmektedir. Hiç kimse ‘Şunlar yapsın da bir görelim’ anlayışı içinde olmamalıdır.  Kentin yararına bir çalışma yapılıyorsa, herkes elini taşın altına koymalıdır” dedi.

Yapılacak olan planda yatırımcılarında önünün açılması gerektiğinin altını çizen Baro Başkanı Zeynel Balkız, “Dışarıdan bir yatırımcı Manisa’ya geldiğinde köye girmiş havasından kurtarılmalıdır. Bugün Manisa Dünya’nın yatırım yapılabilir en iyi kenti konumuna geldi. Bu nedenle kentimize gelen misafirler Dünya’nın yatırım yapılabilir en güzel şehrine geldiğini hissetmelidir” diye konuştu.
BAŞKAN ERGÜN PROJELERİNİ BEŞ YILA YAYDI
Belediye Başkanvekili Mimar Azmi Açıkdil’de Manisa Belediyesi’nin geride kalan dönemde yaptığı hizmetlerden bahsetti. Göreve geldiklerinde Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yapılacak hizmetleri ve projeleri beş yıla yaydığının altını çizen Açıkdil, “İlk senemiz malum belediyenin borçları nedeniyle ekonomik durumu düzeltmekle geçti. İkinci senemiz ise kentimizin yol, kaldırım, alt yapı ve sosyal alan eksikliklerini gidermekle geçti. Tabi bu çalışmalar yapılırken üçüncü ve dördüncü senede yapılacak olan projelerin de hazırlıkları yapıldı. Bu projeler Şantiye, Gençlik Merkezi, Laleli Gençlik Merkezi, Otogar ve KESS Kavşağı gibi projelerdi. Bu projelerimizin bazıları hayata geçti bazılarının ise yapımı devam ediyor. Yine toplu ulaşımda önemli bir karar aldık ve şehir içi ulaşımı yeniledik. Sonuç itibariyle kentimizde merkez ve kenar mahalleler olmak üzere hizmet gitmeyen cadde ve sokak bırakmadık” dedi.
HİÇBİR VATANDAŞIMIZ MAĞDUR EDİLMEYECEK
Belediye Başkanvekili Azmi Açıkdil açıklamalarında Baro Başkanı Zeynel Balkız’a hazırlanan Revizyon İmar Planı hakkında olumlu görüşleri nedeniyle de teşekkür etti. Hazırlanan planlarda hiçbir vatandaşın mağdur edilmeyeceğini, altını çizerek ifade eden Açıkdil, “Biz yaptığımız çalışmaları hiçbir zaman oy kaygısı güderek yapmadık. Bazı kesimler bizi ‘Seçim öncesi bu çalışmalar yapılır mı’ diye eleştiriyor. Biz kentin ihtiyacı noktasında bu çalışmaların yapılması gerektiğini gördük” diye konuştu.
POLİTİK MALZEME HALİNE GETİRİLDİ
Şimdi hazırlanan bu beş binlik planlarda herkesin parseli ayrıntılı olarak gözükmüyor. Ancak binlik planlar hazırlandığında herkesin yeri ayrıntılı olarak gözükecek. Tabi vatandaşlarımız yerini tam bilmeden itiraz dilekçeleri verdi. Tabi bu konu politik malzeme haline getirildiği için halkımızda kuşku içerisine düştü. Tabi bu süreç bizleri üzdü. Şu anda binlik planların çalışmalarını yapıyoruz. Daha sonra halkımızın itirazları değerlendirilecek. Doğru olana doğru, yanlış olana yanlış denilecektir. Şunun altını bir kez daha çiziyorum, hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecektir” dedi.
İTİRAZ DİLEKÇELERİ SEKİZ BİNİ BULDU
Başkanvekili Mimar Azmi Açıkdil, vatandaşların yanlış düşünceler içerisinde olduğunu belirterek, “Bir kez daha altını çizerek söylemek istiyorum. Hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeyecektir. Bazı vatandaşlarımız yanlış yönlendirmelerle evinin biran önce elinden alınarak yeşil alan olarak değerlendirileceğini düşünüyor. Biz kimsenin evini elinden alacak değiliz. Bunlar zamana yayılarak yapılacak çalışmalardır. Bugüne kadar 8 bine itiraz dilekçesi aldık. Bunların yüzde 90’ını kenar mahallelerden geldi. Yüzde 10’u da merkezden geldi. Biz şu anda kenar mahalleler için çözüm arayışı içerisindeyiz. Ama halkımız zamanı geldiğinde yapılan bu planların önemini anlayacaktır” dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.