AYDEMİR OLAYI ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞIYOR

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir'in yaptığı basın toplantısını değerlendirdi. Özel, Aydemir olayı örtbas etmeye çalışıyor" dedi.

AYDEMİR OLAYI ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞIYOR

ÖZEL: "AYDEMİR OLAYI ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞIYOR"     CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in yaptığı basın toplantısını değerlendirdi. Özel, Aydemir olayı örtbas etmeye çalışıyor” dedi.    CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in “Gördes Devlet Hastanesi Başhekimini görevden aldırma” meselesine ilişkin Manisa’da dün yaptığı açıklamalarının kendisini tatmin etmediğini ve Aydemir’in çelişki içinde olduğunu ifade etti. AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in Gördes Devlet Hastanesi Eski Başhekimi Dr. Mehmet Şahin’in ve görgü tanıklarının ifadelerini yalanlamak ve meseleyi kişisel çekişmeye indirmek dışında bir açıklama yapmadığını belirten Özel,, konuyu “şereflilik-şerefsizlik” polemiğine dönüştürmenin konuya bir açıklık getirmediğini, aksine konuyu örtbas etme çabası olduğunu söyledi.  Özel, Konuyu Gördes’li vatandaşların kendisine iletmelerinin ardından, Dr. Mehmet Şahin ile konuştuğunu ve anlattıklarının “sağlık çalışanına yönelik şiddet” örneği olduğunu gördükten sonra konuyla ilgilenmeye ve araştırmaya başladığını ifade etti. Özel,  ayrıca; “Konuyu Manisa Tabip Odası ve sağlık alanında örgütlü bazı sendikalar da araştırmışlar ve Dr. Mehmet Şahin’in ifadelerinin paralelinde görüş bildirmişlerdir. Ancak Uğur Aydemir her defasında bir önceki söylediği ile çelişen ifadeler kullanmıştır.  Zaman zaman şahsıma “çocuk” diyerek, zaman zaman da Dr. Mehmet Şahin’e ağza alınmayacak sözler söyleyerek meseleyi kişiselleştirmeye çalışmaktadır. Oysaki mesele şahsi bir mesele değildir. Bu mesele, bir siyasinin yetki ve sorumluluk alanına girmeyen bir konuda kişisel ihtiras ve kaprisi ile sağlık alanına müdahalesinin somut bir örneğidir. Sağlık Bakanlığı’nın “Şiddete Sıfır Tolerans Kampanyası” başlattığı bugünlerde, başhekimi liyakat esaslarından uzak bir şekilde görevden aldıran, uzman doktoru tayin eden, hastaları doktorsuz bırakan bu siyasi şiddet tüm inkâr çabalarına rağmen açıkça ortaya çıkmıştır. Olayın kamuoyuna yansımasından sonra Başhekim Dr. Mehmet Şahin’i mahkemeye vermekle tehdit eden Sayın Uğur Aydemir’in son ifadelerinden de açıkça anlaşıldığı üzere, kendisi hukuka başvurmaktan vazgeçerek, adeta bundan kaçınmaktadır. Çünkü durum göstermiştir ki mesele hukuken de ispatlanacak türdendir. Başhekim Dr. Mehmet Şahin’i Allah’a havale eden Uğur Aydemir, unutmamalıdır ki; Allah ve O’nun son kitabı insanlara doğru olmayı, dürüst olmayı, kul hakkı yememeyi ve yalan söylememeyi öğütlemektedir. Bundan sonraki süreçte başta Manisa olmak üzere tüm Türkiye’de bu ve bunun gibi çağdışı davranış ve yaklaşımların takipçisi olup bunlarla mücadele etmeye devam edeceğim. Manisa ve Türkiye için haksızlık ve yalanlarla değil, doğruluk ve adaletle projeler üretecek ve her durumda güçlünün adaletini değil, adaletin gücünü savunacağım.” dedi.   

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.