banner278

AYDEMİR; 'ETİK DEĞERLERİ TOPLUMUMUZUN OLMAZSA OLMAZIDIR'

AK Parti Manisa milletvekili Uğur Aydemir etik değerlerinin bir toplumun olmazsa olmazı olduğunu kaydetti.

banner292
AYDEMİR; 'ETİK DEĞERLERİ TOPLUMUMUZUN OLMAZSA OLMAZIDIR'

AYDEMİR; 'ETİK DEĞERLERİ TOPLUMUMUZUN OLMAZSA OLMAZIDIR'

AK Parti Manisa milletvekili Uğur Aydemir etik değerlerinin bir toplumun olmazsa olmazı olduğunu kaydetti.
25 Mayıs Etik Günü ile ilgili açıklamada bulunan Manisa Milletvekili Uğur Aydemir; “İnsanoğlu, var oluşuyla birlikte, etik kuralları çerçevesinde kendisini iyi ve kötü olana dair sorgulamalara tabi tutarak, bunların ne olduğu sorusunun cevabını aramış ve insani yaşam koşullarını günlük yaşantısında hayata geçirerek örnek bir vatandaş olma mutluğuna erişmek için çaba sarf etmiştir. İşte bu çaba örnek birey olmanın temel kuralıdır” dedi.
Aydemir açıklamalarına şöyle devam etti; “Bireyin ve toplumun huzuru, düzen ve sükûnunu sağlayan sözlü ve yazılı kurallar ile yaşantılar bütünü olarak adlandırabileceğimiz etik, toplum öğelerinin karşılıklı hak ve özgürlüklerinin güvencesi ve toplumdaki uyumun temelini teşkil ettiği için bireyin ve toplumun yaşamı noktasında insanoğlunun doğumundan ölümüne dek büyük önem arz eden bir kavramdır.”
"Doğru" ve "iyi"nin "ne" olması gerektiğine dair bilgilerin insanlığın ilk kültürel bulgularına kadar taşınabileceğini belirten Aydemir; “İyinin ne olduğunun üzerinde durarak diğer insanlara öncülük eden en önemli kişiler hiç kuşkusuz peygamberlerdir. Peygamberler iyinin ne olduğu üzerinde durarak, insanlara "model davranış biçimleri" sunmuşlardır. Peygamberler bu misyonlarını vahiy ve vahyi açıklayıcı sözler yoluyla yerine getirmişlerdir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) "Ben güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim." diyerek hayatın bütün alanlarını kuşatan bir değerler sistemini biz insanlara sunmuş ve bu sunuş bizim gerçek ve doğru değerleri bulmamızın önünü açmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle etik ilkelerinin hâkim olduğu, toplumsal barışın ve uyumun sağlanması için gerekli olan ahlaki duyarlılığın oluştuğu yarınlar dileyerek Etik Günü kutluyorum” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.