AYDEMİR, "28 ŞUBAT'IN DAR ELBİSESİNİ ÜZERİMİZDEN ATTIK"

28 Şubat'ın biçtiği kirli elbisenin milletin üzerine artık dar geldiğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, "Eğitim sisteminde yapılan değişiklikle 28 Şubat'ın kirli dar elbisesini üzerimizden attık" dedi.

AYDEMİR,

AYDEMİR, “28 ŞUBAT’IN DAR ELBİSESİNİ ÜZERİMİZDEN ATTIK”

28 Şubat’ın biçtiği kirli elbisenin milletin üzerine artık dar geldiğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, “Eğitim sisteminde yapılan değişiklikle 28 Şubat’ın kirli dar elbisesini üzerimizden attık” dedi.   AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir zorunlu eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkaran kanunun meclisten geçmesiyle Türk milletinin demokratik eğitim hakkını elde ettiğini söyledi. 28 Şubat’ın cuntacı ve darbeci zihniyetinin demokratik eğitim hakkını elinden alarak en ağır komünist ülkelerde bile artık uygulanmayan 8 yıllık kesintisiz eğitimi dayattığını ifade eden Aydemir, “Bir insanın en doğal eğitim hakkını gasp ederek 28 Şubat dayatmasını öne sürenler şimdi bize insan hakkından bahsediyorlar. Meclisten yasalaşarak yürürlüğe giren 4+4+4 eğitim sistemiyle birlikte daha demokratik, daha esnek yapıya geçilmiştir” dedi.   Kesintisiz eğitimle İmam Hatip Liselerinin orta kısmıyla çok sayıda Kuran kursunun kapandığını söyleyen Aydemir, “Kat sayı uygulamasıyla meslek liseleri ve imam hatip liselerinin önü kesildi. Ülkenin kalifiye eleman ihtiyacı açığa çıktı. Eğitim alanında 4+4+4 eğitim sistemi düzenlemesiyle atılan bu adım ile birlikte Türkiye'de bir dönem kapatılarak, gizli talimatların gölgesinde çıkarılan kesintisiz eğitim yerini demokratik yollarla kanunlaşan kesintili eğitime bıraktı. Tarihimizdeki kara bir leke olan bu sistem de böylece ortadan kaldırılmış oldu.” dedi.   Post modern darbenin kalıntısı kesintisiz zorunlu eğitim sisteminin sebep olduğu tahribatın faturasını bugüne kadar milletin ödediğini vurgulayan Aydemir, darbe ikliminin puslu havasıyla hayata geçirilen kesintisiz eğitimin çağın şartlarını karşılamadığını ifade ederek, "28 Şubat'ın biçtiği bu kirli elbise artık bu millete dar geliyordu. Eğitim sisteminde yapılan değişiklikle bu elbiseyi üzerimizden attık" dedi.    Aydemir, 4+4+4 eğitim sistemine karşı çıkanların öncelikle insan hakları beyannamesini okuması gerektiğine vurgu yaparak “Medeni toplum içerisinde en temel hak insan hakkıdır. 4+4+4 eğitim sistemine karşı çıkanlar ve 28 Şubat gibi postmodern bir darbeyle eğitim hakkını gasp edenler öncelikle insan hakları beyannamesini okusunlar. Sadece bu zihniyete sahip olanları değil daha çağdaş, daha özgür, daha sivil insanlık yolunda İnsanlık topluluğunun bütün bireylerini tüm halklar ve uluslar için ortak ideal ölçüleri belirleyen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini okumaya davet ediyorum” diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.