ARINÇ’TAN 15 MİLYON TL’LİK AÇILIŞ

Hafta sonu mesaisini Manisa’da geçiren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, merkez kapalı yüzme havuzu, polisevi ve Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin temellerini atarken Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ile 200 kişilik pansiyon binasının açılışını yaptı.

ARINÇ’TAN 15 MİLYON TL’LİK AÇILIŞ

ARINÇ’TAN 15 MİLYON TL’LİK AÇILIŞ

Hafta sonu mesaisini Manisa’da geçiren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, merkez kapalı yüzme havuzu, polisevi ve Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin temellerini atarken Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ile 200 kişilik pansiyon binasının açılışını yaptı.  

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "AK Parti'nin iktidarına yönelik yıpratma hareketlerine rağmen milletimizin en son yüzde 47 oyu ile bu günlere geldik." dedi. Yeni dönemde, şimdiye kadar yapılan hizmetlerin ve desteklemelerin 10 kat artacağını belirterek, "Kayıp kaçak yok. Havuzun suları başkalarının cebine gitmiyor. Çok şükür Allah betini bereketini verdi." ifadelerini kullandı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 1 milyon TL'ye mal olacak kapalı yüzme havuzu inşaatı, 4 milyon TL'ye mal olan merkez polisevi ve 4 milyon 500 bin TL'ye mal olacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin temellerini atarken, 5 milyon TL'ye mal olan Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ve Pansiyon binasının açılışını yaptı.

Manisa'da geçtiğimiz yıl yapımına başlanan Merkez Güzel Sanatlar Spor Lisesi ve Pansiyon binası Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katılımıyla açıldı.

Açılaşa Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, AK Parti Manisa milletvekilleri Recai Berber, Mehmet Çerçi ve İsmail Bilen, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ve davetliler katıldı.

 3 YILDA 212 MİLYON TL

Okulun açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür vekili Aziz Ersoy, son 3 yılda eğitim ve öğretime yapılan yatırımlardan söz etti. Ersoy, “Güzel Sanatlar ve Spor lisesi özel idarenin öz kaynaklarından yapılmıştır. Binanın arsası özel idaremize aittir. BU okul Manisa'mıza kazandırdığımız güzel bir okullardan birisidir. Bu okul ilk yıl Spor Lisesi olarak eğitim başladı ve Manisa Lisesi bahçesinde eğitim yaptı. Daha sonra Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi olarak eğitime devam eti. 52 öğrenci resim bölümünde eğitim alıyor. Bugün için sadece güzel sanatlar kısmında resim bölümü var. Bu okulda okuyan öğrencilerimizin hedefi güzel sanatların tüm branşları olacaktır. Son üç yılda Manisa'da 60 eğitim kurumu yapıldı. 29'u bağımsız anaokulu, 2 fen lisesi, 11 Anadolu Lisesi, 2 EML; 3 Kız Meslek Lisesi gibi okulları Manisa'mıza kazandırdık. Bu zaman zarfında 212 milyon TL eğiteme harcandı. Amacımız eğitimde kaliteyi yakalamaktır” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM

Okulun açılışında konuşan Manisa Valisi Celalettin Güvenç'te eğitime yapılan katkılardan söz etti. Vali Güvenç, “Manisa genelinde olduğu gibi il merkezinde de eğitime öncelik veriyoruz. Çocuklarımız daha kaliteli daha iyi eğitim standartlarında okuması için çalışıyoruz. Kanunalrda yapılan değişiklikler ile bugün il özel idarimizden daha rahat para harcayacak durumdayız. Diğer kurumlarda bize eğitim için destek veriyor. Manisa'da bu birliktelik var. Biz eğitimde yapılan tüm yeniliklerin açılışlarına yetişemiyoruz. Eğitime yüzde 100 destek kampanyası çerçevesinde bugüne kadar 130 protokol imzaladık. Manisa eğitime bu kampanya çerçevesinde 2 bin 500 derslik kazandı. Manisa il merkezinde bu yıl yapacağımız okullarda toplam 700 derslik kazanacağız. Yaşadığımız tek problem arsa problemidir. Özellikle kenar mahallelerdeki okullarımızın öğrenci sayısı fazla durumdadır. Bunun için belediyemizden destek bekliyoruz” dedi.

Vali Güvenç ayrıca Güzel Sanatlar Lisesine yine özel idare kaynaklarından çok amaçlı salon ve spor salonu yapılacağını müjdeledi.

İFTİHAR EDECEĞİZ

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'te okulda okuyan öğrencilere seslendi. Yeteneklerini aldıkları eğitim ile büyütmelerini isteyen Arınç, “Manisa'da eğitim konusunda atılan adamlar bizi mutlu ediyor. Rakamlara bakıldığında son 8 yılda yapılanların daha önce önceki yıllarda yapılanlardan daha fazla olduğu ortadadır. Bu okul Manisa'nın en güzel yerinde ve en fazla gelişen bölgesinde yapıldı. Bu okul kısa bir süre içinde yapıldı ve eğitime açıldı. Yanında da 200 öğrencilik pansiyonumuz var. Güzel sanatlar özellikle resim ve müzikte öğrencilerimiz yoğunlaşmış durumdadır. İnşallah bu öğrenciler aldıkları eğitimle yeteneklerini geliştirecekler ve kültür sanatta da ülkemizin gelişime katkı sağlayacaklar. Bizde onlarla iftihar edeceğiz. Biz Manisa'da eğitimde hiçbir eksiğimizin kalmadığını düşünüyorum. Hatta birçok ilden öndeyiz. Bunu böyle bilin” dedi.

KUTU KUTU KUTU

Merkez Güzelyurt Mahallesi üzerinde bulunan okul, yaklaşık 5 milyon TL'ye mal oldu. 10 bin 152 metrekare alan üzerine kurulu 16 derslikli olarak inşa edilen okul, 200 öğrenci kapasiteli pansiyonu ile birlikte 2010-2011 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminde eğitime açıldı. Eğitim ve öğretim sezonunun ilk dönemini TOKİ 2 ilköğretim okulunda tamamlayan okul 212 öğrencisi ile eğitime başladı.

ÖRNEK TESİS

Devlet bakanı ve başbakan yardımcısı Bülent Arınç, güzel sanatlar ve spor lisesi açılışının ardından Vali Celalettin Güvenç'ten kapalı yüzme havuzu inşaatı ile ilgili bilgi aldı. Vali Güvenç, kapalı yüzme havuzunun sadece Manisa'nın değil, İzmir'in de bir ihtiyacı olduğunu ifade ederek “Manisa'ya örnek bir tesis kazandırıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda İzmir'de yapılan yaz olimpiyatlarında Manisa'daki yüzme havuzundan da faydalanıldı. Şimdi burada Manisa'nın ilk kapalı olimpik yüzme havuzunu yapıyoruz. Bu kompleksin içine amatör sporcular içinde bir tesis kazandırdık. Ayrıca burada botanik bahçesi ve yürüyüş parkuru yapıyoruz. Temeli atılan bu tesis bir yıl içinde açılacak ve bir milyon TL'ye mal olacak” dedi. Bakan Arınç kapalı havuz kompleksini inceledi ve kampta olan Tenis Milli Takımını ziyaret etti. Bakan Arınç kapalı havuzda idman yapan öğrencilere de eşofman dağıttı. Arınç minhikler kategorisinde dereceye giren öğrenciler ile de ilgilendi ve çeşitli hediyeler verdi.

POLİSEVİNE KAVUŞUYOR

Bakan Arınç, daha sonra Manisa'ya yapılan polisevi inşaatını inceledi. İzmir-Bursa Sürat Yolu üzerinde bulunan inşaat ile ilgili olarak İl emniyet müdürü Adem Aydemir'den bilgi alan Arınç geç kalınmış bir hizmetin bir yıl içinde Manisa'ya kazandırılacağını ifade etti. Arınç, “toplam 6 bin 300 metrekare alan üzerine yapılan polisevimiz restorant, salon, misafirhane ve çok amaçlı salon olarak dizayn edilmiş, 3 bloktan oluşacak bu tesis kentin önemli bir açığını kapatacak” dedi.

SAĞLIK ÜSSÜ MANİSA

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç daha sonra Merkez Efendi Devlet Hastanesi Bahçesinde 5 bin 250 metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin temellerini attı. Kente son 10 yılda yapılan sağlık yatırımlardan söz eden Arınç Manisa'nın son 8 yımlda yaptığı yatırımlarla artık çevre illere ihtiyacının olmadığını ve bölgede yeni sağlık üssü haline geldiğini ifade etti.

Temel atma töreninde konuşan Arınç, “Manisa'da sağlık hizmetleri açısından büyük mesafe aldık, başarılı işler yapıldı. Sağlık bakımından hiçbir eksiliğimiz kalmadı. Kente bugün itibariyle 5 milyon TL harcayarak Diş Hastanesini kuruyoruz. Şimdi Manisa bir hastaneye dönüşüyor. Turgutlu 300 yataklı, Alaşehir 300 yataklı devlet hastanesi ve büyük iddia ile ortada olan 400 yataklı araştırma ve uygulama hastanesinde Manisa sağlık kompleksine dönüşecek. Hastane için hayırseverlerden çok destek alıyoruz. Sağlık alanında büyük reformu başardık. En büyük anketlerde bile bu soruluyor. Hükümetin icraatlarından memnuniyetlik derecesi yüzde 60 ile sağlık alanı geliyor. Eski ile kıyasladığı zaman birçok eksiği bulunan devlet hastaneleri ile hizmet veren hastalarımız bu yapılanları görünce büyük hizmet alıyor, büyük memnuniyet alıyor. Her şey vatandaşın sağlığı ve tedavisi için atılan adımlar. Manisa'da devletin hastanesi ile birlikte özel hastaneler de var. Onlarda tam kapasite ile çalışmaya başladığı zaman İzmir'e bağımlılığımız kalmayacak. Sağlık hizmeti konusunda daha başarılı bir konuma gelecek” dedi.

Türkiye sağlıkta artık Avrupa'nın da dikkatini çekmiştir. Avrupa'dan hatta daha uzak ülkelerden ameliyat olmak için, yataklı tedavi görmek için Türkiye'ye gelinmektedir. Hatta bazı firmalar, bazı özel hastaneler sağlık hizmetini turizmle de birleştirmektedir.

Her türlü demokratik, anti demokratik engellere rağmen, hilelere rağmen, AK Parti'nin iktidarına yönelik yıpratma hareketlerine rağmen milletimizin en son yüzde 47 oyu ile bu günlere geldik. Bunda millete yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerin büyük bir payı var. Çatışmacı siyaset yerine milletimize hizmet etmeyi esas alaran bir siyaseti takip ettik. Milletimiz yaptıklarımızı beğendi, bizi cesaretimizden dolayı, hizmetlerimizden dolayı taktir etti ve her seçimde alacağımızdan daha fazlasını verdi.

İnşallah yeni dönemde daha fazlasını yapacağız. Daha çoğunu yapacağız. Daha çok istihdam sağlayacağız. Daha iyi sanayileşmenin önünü açacağız. Daha çok KOBİ'lere destek vereceğiz. Tarıma daha çok destek vereceğiz. Verdiğimizin on mislini vereceğiz. Milletten alıyoruz millete veriyoruz. Kayıp kaçak yok. Havuzun suları başkalarının cebine gitmiyor. Çok şükür Allah betini bereketini verdi. Yunanistan maaş ödeyemiyor 6 aydan beri, ben maaşa zam üstüne zam yapıyorum. İspanya'da, Portekiz'de yüzde 20'lerin üzerine çıktı işsizlik; ben 14'ten 10'lara düşürdüm ve her gün istihdam sağlıyorum. Her gün yeni yatırımlarla, milletin evlatları daha çok çalışsın, geliri daha çok artsın bunun peşindeyiz.

Türkiye'nin sağlıkta artık Avrupa'nın da dikkatini çektiğini belirterek, "Avrupa'dan hatta daha uzak ülkelerden ameliyat olmak için, yataklı tedavi görmek için Türkiye'ye gelinmektedir." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.