ARINÇ'A FENA YÜKLENDİ

MHP'nin Bursa'daki "Milli Değerleri Koru ve Yaşat" Mitingindeki "vur de vuralım" sloganına MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin verdiği cevabı siyasi bir hata ve halkı suça teşvik etmek olarak değerlendiren Bülent Arınç'a, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay'dan sert yanıt geldi. Akçay, "Bizim tavrımız Türk Devleti ve Türk Milletinin düşmanlarınadır. Sayın Arınç acaba bizim bu tavrımızdan neden rahatsız olmaktadır?" diye sordu.

ARINÇ'A FENA YÜKLENDİ

ARINÇ’A FENA YÜKLENDİ  

MHP’nin Bursa’daki “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” Mitingindeki  “vur de vuralım” sloganına MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin verdiği cevabı siyasi bir hata ve halkı suça teşvik etmek olarak değerlendiren Bülent Arınç’a, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay’dan sert yanıt geldi.  Akçay, “Bizim tavrımız Türk Devleti ve Türk Milletinin düşmanlarınadır. Sayın Arınç acaba bizim bu tavrımızdan neden rahatsız olmaktadır?” diye sordu.  

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ 2002 yılında terörsüz bir ülke devralan AKP Hükümeti terörle mücadele yapmak yerine müzakere masasına oturmuştur. 2009 yılında Habur’da yaşanan rezaletler Türk Milletinin hafızasında hala sıcaklığını korumaktadır. AKP’nin PKK ile Norveç’in başkenti Oslo’daki ihanet pazarlığının ses kayıtları hala ortalıkta dolaşmaktadır. AKP şimdi de İmralı Canisi, BDP, Kandildeki PKK uzantıları ve PKK’nın hamisi Barzani ile pazarlık masasında oturmuştur. PKK her gün Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türk Milletini tehdit etmektedir. Teröristlerin elebaşısı Öcalan’ın “AKP’yi 10 yıldır ayakta tutan benim. Biz AKP’yi çıkartan gücüz.” açıklamasına yönelik hükümetin hiçbir karşı beyanı olmamıştır. Öcalan’ın “50 bin kişiyle halk savaşı başlatırız.” tehdidi karşısında eli kolu bağlı oturan Başbakan Erdoğan ve AKP zihniyeti Milliyetçi Hareket Partisinin terör ve AKP’nin ‘ açılım’  adını verdiği ihanet projesi karşısındaki dik duruşundan rahatsız olmaktadır. ” dedi.  

MHP’nin Bursa’daki “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” Mitingindeki  “vur de vuralım” sloganına MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin “ O’nun da zamanı gelecek” şeklindeki cevabını siyasi bir hata ve halkı suça teşvik etmek olarak değerlendiren Bülent Arınç’a cevap veren AKÇAY, “ Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sayın Genel Başkanımızın bu cevabını ‘ Bu, halkı suç işlemeye tahriktir ve teşviktir.’ olarak değerlendirmiştir.  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığı, birlik ve beraberliği için yüzbinlerce insan şehit olmuştur. Söz konusu Devletimizin bağımsızlığı, birlik ve beraberliği olunca bizler canımızı seve seve vermeye razıyız. Sayın Arınç’ın bu ifadeleri İmralı Canisine “ Sayın”, Şehide “ kelle” diyen bir anlayışının ürünüdür. Teröristlerin talepleri, tehditleri ve küstahlıkları karşısında sesini çıkarmayan Sayın Arınç, Sayın Genel Başbakanımızın bu cevabından neden rahatsız olmaktadır?  Gocunacak bir yarası mı var acaba?” diye sordu.

Başbakan Yardımcı Bülent Arınç’ın PKK’nın sözcülüğünü yaptığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Başbakan Erdoğan İmralı Canisine “ Sayın”, şehide “ kelle” derken Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç adeta PKK’nın sözcülüğünü yapmaktadır. Arınç, 2012 yılı bütçe görüşmeleri sırasında TBMM Genel Kurulu’nda “ Kürtleri tanıyacaksınız, haklarını da tanıyacaksınız. O kimliğin bütün kültürel haklarını, Anayasal haklarını vereceğiz, tanıyacağız, diline saygı duyacağız. Ben Kürdüm diyen bir insanın eğitim, kültür, dil hakkı ne varsa vereceğiz. Etnik kimliğin varlığını kabul edeceğiz.”  diyerek PKK’nın taleplerini TBMM kürsüsünde dile getirmiştir.” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın terör konusunda sicilinin bozuk olduğunu söyleyen MHP’li Akçay, “ 11 Aralık 2009’da Tokat’ın Reşadiye ilçesindeki terör eylemini, PKK’nın üstlenmesine rağmen, PKK’nın yaptığına inanmadığını söylemiş; Reşadiye’de şehit olan evlatlarımıza rahmet dilememiştir. Şehit ailelerinin feryadına kulağını ve vicdanını tıkayan Arınç, Terör sorununda İmralı Canisi Öcalan’ı adres gösteren Ahmet Türk gibi fikri ve zikri malum birinin sesine kulak vermek gerektiğini söylemiştir. Dağlıca’da şehit olan sekiz askerimizin cenaze törenlerinin düzenlendiği gün dostum dediği PKK’nın hamisi Barzani ile TRT’de canlı yayında sohbet eden Arınç, İmralı Canisine ev hapsinin verilebileceğini söylemiştir.  İmralı Canisi ile yapılan müzakerelerin sekteye uğramaması gerektiğini söyleyen Arınç, 28 Şubat 2013’te PKK’nın şehit ettiği binlerce vatan evladını ‘bir tarafa koyalım’ demiştir. Paris’te öldürülen üç PKK’lı terörist için üzüldüğünü ve bunun bir vahşet olduğunu söyleyen Arınç, aynı günlerde Mardin’de şehit olan polis memuru Cengiz Engizek için hiçbir açıklama yapmamıştır. Olur olmaz ağlayan Sayın Arınç’ın şehitlerimiz için iki damla göz yaşı döktüğünü henüz göremedik.  Milliyetçi Hareket Partisi terör eylemlerine katılan veya terörü destekleyen milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik Anayasa teklifi verirken Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, terör eylemlerine katılan ve teröristleri destekleyen milletvekillerinin yargılanmaması için Anayasa değişikliği yapılması gerektiğini söylemektedir.” dedi. 

Cumhuriyet Savcılarını görev çağıran MHP’li AKÇAY, “ Katil, dinsiz ve imansız İmralı Canisi Öcalan’ı dini bütün bir kişi gibi göstermeye çalışan Arınç,  PKK’lıları haklı çıkarmak için “ben de olsam dağa çıkardım” ifadesiyle terörü övmekte, teröristi teşvik etmekte ve terörü meşru saymaktadır. AKP’li Milletvekili Galip Ensarioğlu 7 Ocak 2013’te PKK’lıların boşuna ölmediğinin gösterilmesi için  PKK’nın taleplerinin yerine getirilmesi gerektiğini söylemiştir. Ensarioğlu 28 Şubat 2013’te de Öcalan’ın Türkiye için bir şans olduğunu ifade etmiştir. AKP’nin bir diğer milletvekili Cuma İçten 3 Şubat 2013’te PKK’lı teröristler için ‘ 22 bin tane PKK’lı öldürüldü, yani 22 bin tane çocuğum öldürüldü.’ demiştir. AKP’de bunun gibi örnekler ziyadesiyle vardır. Eğer savcıların görev yapacağı bir konu varsa Türk Milletinin ve Türk Devletinin varlığına uzanan bu açıklamalardır. AKP’lilerin terörü öven, teröristi teşvik eden ve terörü meşrulaştırmaya çalışan bu açıklamaları ile ilgili Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırıyorum.” dedi.

MHP’li Akçay sözlerine şöyle devam etti: Millet ve devlet sevdalısı bütün hemşerilerimi ellerinde Türk bayraklarıyla 20 Nisan’da İzmir’de gerçekleştireceğimiz mitinge davet ediyorum. Türk Milleti,  AKP-PKK işbirliğine karşı büyük tepkisini bu mitinglerde ortaya koyacaktır.20 Nisan’da İzmir Mitingine  onbinlerce Manisalının katılacağına bütün yüreğimle inanıyorum.” dedi.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.