banner278

ARINÇ BURSA’DA KRALLAR GİBİ KARŞILANDI

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'dan milletvekili adayı gösterilmekten gurur ve şeref duyduğunu söyledi.

ARINÇ BURSA’DA KRALLAR GİBİ KARŞILANDI

ARINÇ BURSA’DA KRALLAR GİBİ KARŞILANDI 

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'dan milletvekili adayı gösterilmekten gurur ve şeref duyduğunu söyledi.   Arınç, birinci sıra milletvekili adayı olduğu Bursa'nın İnegöl ilçesinde halka seslendi. Bursa'dan aday olduğunu öğrenince şaşırdığını ve gurur duyduğunu belirten Arınç, "Artık doğduğun yerde siyaset yapma devri kapandı. 2002'de Bursa'da büyük bir zafer kazandık. 2004'de belediyelerin yüzde 75'ini kazandık. Buradan değerli kardeşim, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak büyük hizmetler veren Hikmet Şahin'i de rahmetle anıyorum. Bu dönemde hem Hikmet kardeşimizin soyadını taşıyan hem de en çok yakın
akrabası olan Hüseyin Şahin kardeşimiz de Bursa milletvekili adayımızdır" diye konuştu.
9 yıldır iktidarda olduklarını hatırlatan Arınç, "Allah bize lütfetti. Milletimize de teşekkür ediyoruz, bize güvendi, destek oldu, oyunu verdi. Eğer başka bir iktidar olsaydı, 9 senede 9 defa yerinde yeller eserdi. Çünkü geçmişteki örneklerine baktığımızda, hiçbirisinin ayakta duramadığını gördük. Halbuki bizim için ne planlar düşünmüşler, bizi alaşağı etmek için ne hesapların içerisine girmişler ama hiçbirisinden korkmadık, yılmadık, Allah'a dayandık, millete güvendik. Bugün bütün hesapları bozulmuş
durumda. Türkiye demokratikleşiyor, Türkiye özgürleşiyor" açıklamasını yaptı.
Artık vatandaş arasında ayırımcılık kalmadığını, herkesin inanç, kıyafet ve fikir konusunda geniş hürriyetlerden yararlandığını anlatan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bundan 3-4 sene evvel yazdığı iddianameden dolayı birilerini rahatsız eden bir savcının görevine son vermişlerdi. Perişan oldu adam, yiyecek ekmeğe muhtaç oldu, hiç kapı önünde açılmadı. Ama millet yüzde 58'le oy verdi. Önceki gün HSYK'nın yeni üyeleri, Ferhat Sarıkaya'nın görevine geri dönmesine oy birliği ile karar verdi."

"MİLLETİMİZ YÜZDE 58 VERİNCE DEVLET DE ONLARDAN ÖZÜR DİLEDİ"
En az 15-20 senedir YAŞ kararları ile Silahlı Kuvvetler'le ilişiği kesilen çok başarılı askerler olduğuna dikkat çeken Arınç, "15 tane madalya almış, 4 gün önce takdirname almış ama bir gün kapının önüne koyuluvermiş. Elbisesi, silahı üzerinden alınmış, 'Hiçbir kamu kurumunda işe giremez' denilmiş, dağa çıkmaktan başka çaresi kalmamış insanlar gördük. 'Suçumuz ne?' diye ağlaşıyorlardı ama suçları söylenmiyordu. 'Disiplinsizlik, irtica ile bağlantı' deniliyordu, 'Eşi başörtülü, evinde filancalarla toplantı
yapıyor, filan dershaneye çocuğunu göndermiş, hatta namaz kıldığı bile söyleniyormuş' deniliyordu. Yüzlerse insan, 'Bana suçumu söyleyin, ondan sonra isterseniz asın' diye feryat ediyordu. Savunma hakkı istiyordu ama hiçbirisine kulak asılmadı. Siz yüzde 58 verdiniz. Şimdi o sorgusuz, sualsiz ordudan atılan, peygamber ocağı, ordumuzun göz bebeği insanlara iade-i itibar yolu açıldı. Hepsi atıldığı günden, bugüne kadarki rütbelerine kavuştu. Hepsi itibarına, işine, emekli maaşına kavuştu ve çok şükür
milletimiz yüzde 58 verince devlet de onlardan özür diledi. Ülkemizde artık faili meçhul kalmadı. İnsanlar artık kılık kıyafetlerinden dolayı ayırımcılığa tabi tutulmuyor. Herkes, geldiği yer neresi olursa olsun bu milletin bir ferdidir" diyerek ayrımcılığa son verdiklerini anlattı.

"DÖVECEKSE MİLLET DÖVSÜN"
Siyasette cesur ve kararlı olduğunu, dün ak dediğine bugün kara diyen biri olmadığını ifade eden Arınç, şunları söyledi:
"Menfaati gerektirdiği için o tarafa, bu tarafa dönen biri değilim. Mehmet Akif, 'Hayır, hayal ile yoktur benim alışverişim / İnan ki, her ne demişsem görüp de söylemişim / Şudur benim cihanda en beğendiğim meslek: / Sözüm odun gibi olsun, hakikat olsun tek' diyor. Hakikatleri söylemeye çalıştık. Birilerinin işine gelir gelmez, o ayrı ama biz doğru yolda düşe kalka çalıştık. Bugün geldiğimiz nokta, Allah'a hamd noktasıdır. Arkamızda halkın desteği var. Halkın bu emanetine sahip çıkıyoruz. 12 Eylül'ün
derin izlerinizi siliyoruz. İşimiz kardeşliktir. Darbelerin konuşulmadığı bir ülke istiyoruz. Beni dövecekse millet dövsün. Milletten gelecek her şeye saygımız var."

KESTEL'DE DE ARINÇ'A BÜYÜK İLGİ
İnegöl'den sonra Kestel'de de partililer ve vatandaşlar Arınç'ı büyük bir ilgiyle karşıladı. Arınç, Kestel'de yaptığı konuşmada, bugüne kadar tüm seçimlerden galibiyetle çıktıklarını, 12 Haziran'da AK Parti'yi yeniden tek başına iktidara taşıyacaklarını bildirdi. Arınç'ı, Kestel'e gelişinde AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, milletvekili adayları ile çok sayıda partili karşıladı.
Yalçın, Türkiye'nin önemli bir ismi olan Arınç'ın Bursa'ya onur verdiğini belirterek, "Bursa; sanayide, tarımda, üretimde Türkiye'ye değer katan bir il. AK Parti iktidarı ile bu coşku devam edecek" dedi.
Arınç ise, AK Parti'yi 9 yıl iktidarda tutanın inanç, birlik ve beraberlik olduğunu ifade ederek, "Geçmiş seçimlerde hep başarılı olduk. Birçok bakan arkadaşımız ve Faruk Çelik Bey'in seçim bölgesi hükümetin kararıyla değiştirildi. Ben çok sevinçliyim. Tarihimizin, medeniyetimin güçlü olduğu bu ilde sizlerle birlikte olduğum için çok büyük gurur duyuyorum. Faruk Çelik kardeşim de seçim bölgesinde sizin dualarınızla başarılı olacaktır. Biz bugün varız, yarın olmayabiliriz. Gayemiz Bursa'mıza daha çok
hizmet etmektir. İnşallah güven duyulan, çalışkan, başarılı kadrolarla çalışacağız. Kestel daha güçlü olacak, Bursa daha güzel olacak. 12 Haziran'da başarımızı taçlandırıp yeniden tek başına iktidara geleceğiz" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.