banner278

ARINÇ; "BAHÇELİ'YE AYIP EDİLMİŞ!"

Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa Belediyesi'nin toplu açılışlarıyla ilgili olarak, "Bunları gider belediye başkanı, mahalleliyle birlikte hayırlı olsun der, bir lokma döktürür açar. Bunun için Genel Başkan gelir mi kardeşim? Yani Sayın Bahçeli'ye ayıp edilmiş. Bir Genel Başkan buraya gelecek kır kahvesi açacak. Ben doğrusu çok garipsedim.'' dedi.

banner292
ARINÇ;

ARINÇ; "BAHÇELİ'YE AYIP EDİLMİŞ!"

Başbakan Yardımcısı Arınç, Manisa Belediyesi’nin toplu açılışlarıyla ilgili olarak, “Bunları gider belediye başkanı, mahalleliyle birlikte hayırlı olsun der, bir lokma döktürür açar. Bunun için Genel Başkan gelir mi kardeşim? Yani Sayın Bahçeli'ye ayıp edilmiş. Bir Genel Başkan buraya gelecek kır kahvesi açacak. Ben doğrusu çok garipsedim.'' dedi.  

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'nin her yerinde siyaset yapan partinin kazanacağını belirterek, ''MHP, CHP gitsin Güneydoğu'da siyaset yapsın'' dedi.

Arınç, Manisa'da bir yerel televizyon kanalının canlı yayınına katılarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin dün Manisa'ya açılış törenleri için gelmesine ilişkin bir soru üzerine Arınç şöyle konuştu:

''Belediyemiz bazı hizmetler yapmış. Bu hizmetlerin açılışını da çok önemli gördükleri için genel başkanlarına yaptırılmış. Başkanımıza da teşekkür ederim bu hizmetleri sebebiyle. Ama ben başka bir şey söylemek istiyorum. Kimse gücenmesin kızmasın. Malta Parkı, Horozköy Kapalı Pazaryeri, Hafsa Sultan Yaşam Alanı ve birkaç tane daha yer. Yani Belediyemiz, üç seneye yaklaşan bir dönemde, küçücük bir yaşam alanı, onun biraz daha büyüğü bir park, onun yanında bir başka kafeterya açmış ve bunlar üç yılda çok önemli hizmetlermiş gibi, genel başkanına açtırmış. Bu üzülecek bir hadisedir. Çünkü bundan bir 5 yıl öncesini bizim düşünmemiz lazım. Bunların hepsini toplasanız bir Kanuni Köprülü Kavşağı eder mi? Yarısı bile etmez. Bunların hepsini toplasanız bir Fatih Köprülü Kavşağı eder mi?, bir hal eder mi?, bir kültür ve ticaret fuarı yapar mı?, bir doğalgaza eşit olabilir mi? Yani biz büyük hizmetler bekliyoruz.

Yani bir sokağı asfaltlamakla, birisine parke taşı döşemekle, bir yere bir kafeterya yapmakla belediye hizmet yapmış sayılmaz. Bunlar iyi, güzel şeyler, bunlara zararlı demiyorum ama Manisa'nın bir çöplüğü yok hala. Geçende patladı, koca bir mahalle bunun altında kaldı. Yani nerede bizim büyük işlerimiz? Altyapı, üstyapı hizmetlerimiz? Garaj dediler, garaj olduğu yerde duruyor. Belediye Hizmet Binası dediler, başlanmış bir işi bozdular, arkası gelmedi.

Doğalgazı biz getirdik buraya, bu köprülü kavşakları biz yaptık. Türkiye'deki üç önemli halden bir tanesi Manisa'ya yapıldı.

Artı kır kahvesi falan, bunları gider belediye başkanı, mahalleliyle birlikte hayırlı olsun der, bir lokma döktürür açar. Bunun için Genel Başkan gelir mi kardeşim? Yani Sayın Bahçeli'ye ayıp edilmiş. Bir Genel Başkan buraya gelecek kır kahvesi açacak. Ben doğrusu çok garipsedim.''

''MHP, CHP gitsin Güneydoğu'da siyaset yapsın''-

AK Partili belediye döneminde Manisa'ya birçok hizmet yapıldığını, kentin birçok önemli ihtiyaçlarının karşılandığını, kente 2 binden fazla TOKİ'nin konut yaptığını anlatan Arınç şöyle devam etti:

''Manisalı bununla iftihar ediyor. Yanında ticaret merkezi, okulu, yaşam alanlarıyla. En güzel mimariyle biz bunları yaptık. Yenileri nerede? Yenileri yok. Dolayısıyla hoş geldi, başımızın üstünde yeri var. Bir genel başkan her zaman gelmeli. Ben onlara da diyorum; MHP, CHP gitsin Güneydoğu'da siyaset yapsın. Biz BDP'yle baş başa kalıyoruz. Siz de ağırlığınızı gösterin, siz de oraya gidin. ''Benim de siyasi düşüncem böyledir. 'Ben de size ülkemde böyle hizmet yapacağım' diyin. Türkiye'nin her yerinde siyaset yapan parti kazanır. Yoksa kendinizi bir yere hapsederseniz, bunun seçime yansıyan sonuçları da maalesef bununla doğru orantılı olur. Ben üzüldüm, bunları çok büyük hizmetler olarak görüp, bir genel başkanı orayı açtırmaya getirmek. Kaldı ki bir iki tanesinin mahkemelik olduğunu, bir tanesinin de halkın, kamuoyunun şikayetlerine muhatap olduğunu biliyoruz. Bir park yapılmış, içinde bir içkili restoran. İçkili restorana karşı değiliz. İçkili yemek yemek isteyen Manisa'da çok insan olabilir. Burayı tercih edebilir. Ama kanunlar, kurallar var. Eğer bir okula, bir ibadethaneye yakınsanız kanunlar buna izin vermiyor. Asgari bir uzaklık koymuş. Milliyetçilik, değerlere sahip olmak demektir. İçkili bir restoranın, çok yakın bir caminin dibinde olması nasıl hoş görülemezse, bir eğitim yuvasının yanında olması da o kadar hoş görülemez. Bunu nereye istersen yap ama bu kurallara da dikkat et. Yoksa ''ben her istediğim yere bunu yaparım'' dersen, o zaman senin başkalarından farkın kalmaz.''

AK PARTİ’YE GEÇEN BAŞKAN’A ZİYARET

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, milletin seçtiği iktidar olmanın onurları olduğunu söyledi. 
Arınç, Manisa'nın Saruhanlı ilçesinin Halitpaşa beldesinde, Demokrat Parti'den istifa ederek AK Parti'ye katılan belediye başkanı Vedat Çıvgın'ı ziyaret etti. 
Halitpaşa Belediyesine gelişinde belediye binasının önünde vatandaşlara hitap eden Arınç, Halitpaşa'nın son yıllarda büyük gelişme gösterdiğini belirtti. 
Manisa'da yetişen bir insan olarak beldeye sürekli geldiğini ifade eden Arınç, ''Belediye başkanı Vedat Çıvgın arkadaşımız çok şükür isabetli bir kararla bizi sevindirdi. Onu tebrik ediyorum. Onunla bundan sonra daha sıkı, daha güçlü iş birliği yapacağız'' dedi. 
Arınç, beldeye gelişinde vatandaşların ilçe olmak istediklerine ilişkin afişlerini gördüğünü belirterek, şunları söyledi: 
''Manisa'nın büyükşehir olmasıyla Halitpaşa'nın daha büyük pay koparacağını söylemek mümkün. İlçe olmak istediğinize ilişkin afişinizi gördüm. Her belde ilçe olmak istiyoruz derse halimiz nice olur? İlçeden daha güzel imkanları buraya getireceğiz. Yeter ki insanımız temiz beldede yaşasın, belediyenin hizmetleri emrinde olsun. Hükümet olarak güzel şeyler yapıyoruz ki üç dönemdir oy alıyoruz. Bu oyları parayla satın almıyoruz, kara kaşımıza, kara gözümüze vermiyor, bu millet sevdiğine oy verir. Milletin seçtiği iktidar olmak onurumuzdur. Demek ki milletimize daha çok hizmet edeceğiz ki bizi daha çok sevsin. Çalışıyoruz, koşuyoruz. Türkiye'yi her gün geziyoruz, halkla temas içindeyiz. Dün Başbakanımız Van'a gitti. Bakanlarımız orada nöbette. Milletimizle kucaklaşmak, 'nedir derdin, bir isteğin mi var' diye sormak görevimizdir.'' 
     
''Ben neler çektim sizden''
     
Arınç, bir siyasetçi olarak milletten oy almanın ne kadar zor olduğunu bildiğini ifade ederek, ''Halitpaşa'dan da oy almak kolay değildir. Ben neler çektim sizden. Kahvehanelere gelirdik, bazen dinlerdiniz, bazen dinlemezdiniz. Çoğu zaman dinlerdiniz, oy vermezdiniz. 'Sen güzel adamsın ama partinde iş yok' derdiniz. Beni severdiniz, Erbakan Hoca'yı sevmezdiniz. Size adam sevdirmek de zor kardeşim. Ama AK Parti çıktı da bereket oy alıyoruz'' diye konuştu. 
Halitpaşa'da Balkan göçmen nüfusunun büyük ağırlığı olduğuna dikkati çeken Arınç, Balkan ülkeleriyle ilişkilere de değindi. 
Arınç, yakın zamanda Kosova ve Makedonya'yı ziyaret ettiğini belirterek, Balkanlar'da Türk milletinin hatıraları olduğunu ve hükümet olarak o bölgede ecdadın bıraktığı ne kadar eser varsa hepsine sahip çıkarak yeniden imar ettiklerini söyledi. 
Başbakan Yardımcısı Arınç, konuşmasının ardından, Halitpaşa Belediye Başkanı Vedat Çıvgın'ı makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Çıvgın, ziyarette Arınç'a Halitpaşa Belediyespor'un üzerinde adı yazılı 45 numaralı formasını hediye etti. 
Bu arada, Bülent Arınç, beldeye gelişinde sünnet elbisesi giymiş bir çocukla sohbet etti. Arınç, bugün sünnet olacağını öğrendiği Hasan Emre Balaban'a 50 lira harçlık verdi. 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.