banner271

ALTINSOY'DAN OKUL MÜDÜRLERİNE ÇAĞRI!

Manisa Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu-Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı yeni eğitim öğretim yılına dair konular masaya yatırıldı.

ALTINSOY'DAN OKUL MÜDÜRLERİNE ÇAĞRI!


ALTINSOY'DAN OKUL MÜDÜRLERİNE ÇAĞRI!

Manisa Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu-Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı yeni eğitim öğretim yılına dair konular masaya yatırıldı. 

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy başkanlığında yapılan toplantıda; ders dışı egzersiz çalışmaları, öğrenci kıyafetleri, okullarda alınması gereken güvenlik tedbirleri, e-okul işlemleri, seçmeli dersler, okullarda rehberlik hizmetlerinin yürütülmesi, sosyal etkinlikler, disiplin işlemleri, norm güncellemeleri, ders dağıtım çizelgeleri, öğretmen ihtiyaçları, öğrenci devamsızlık takibi, bursluluk işlemleri, öğrenci nakilleri, kayıtsız öğrencilerin takibi, Mebbis işlemleri, toplum yararına çalışma programı, yatırım programları, yenilenen sınav sistemi ve yeni ortaöğretim yönetmeliği gibi konular görüşüldü. 
Başarılı bir sene geçirme temennisinde bulunan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, “Eğitim-öğretim konularında güçlü liderlik gösteren, öğrenci ve öğretmenlerden beklentilerini açıkça ortaya koyan ve bunları onlara ulaştıran, öğretim programlarının başarısı için yeni bir yönetim sistemi geliştiren kişiler olmanız gerekir. Amacımız bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirebilmektir" diye konuştu. 

FİKRİ HÜR VİCDANI HÜR NESİLLER
Çocukların en değerli varlıklarımız olduğunu dile getiren Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, "Çocuklarımızı büyük bir güven duygusuyla fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şekilde yetiştirmek için elbirliği ile çalışmamız gerekmektedir. Bu amaçla çıktığımız bu yolda öğrencilerimize sevgi, saygı, güven ve umudu aşılamamız gerekmektedir. Onlara önce sevmeyi ve sevilmeyi öğretmeliyiz. İyi bir insan, önce kendisini seven ve başkasına sevgi ve saygısını gösteren insanlar arasından çıkar. Bizler, onlara bir annenin çocuğuna gösterdiği şefkati göstermeliyiz. Geleceğimizi oluşturacak bu gençlerin başarısı, öğretmenlerin özverili çalışmaları sayesinde olacağı için, bizler üzerimize düşen görevi, kutsal görev addedip en iyi şekilde icra etmeliyiz. Onlara sahip çıkmalı, karşılarına çıkabilecek zorluklara hep beraber göğüs germeliyiz. Onları mutlu, kendinden emin, kendine güvenen, kendisiyle barışık, şefkat ve merhamet sahibi bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Bu bireylerin oluşturacağı toplum, çözüm üreten, yenilikçi, özgün, nitelikli ve çalışkan bireylerden meydana gelecektir” dedi.

YENİ EĞİTİM MODELİNİN AMAÇLARI 
Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemine de değinirken modelin amaçlarını şöyle sıralandırdı: "Öğrenci, öğretmen ve okul ilişkisini güçlendirmek, Eğitim sürecinde öğretmenlerin ve okulun rolünü daha etkin kılmak, Ülke çapında müfredatın eş zamanlı uygulanmasını sağlamak,  Sınav kaygısını sürece yayarak azaltmak, Öğretmenin meslekî performansını artırmak, Okul dışı eğitim kurumlarına yönelik ihtiyacı azaltmak, Öğretim programlarının uygulanmasını ve öğrenci kazanımlarını objektif bir şekilde izlemek ve değerlendirmek, Başarı değerlendirmesini sürece yaymak, Telafi imkânı sağlayarak tek sınavdan kaynaklanan olumsuzlukları azaltmak, Öğrencilerin okula devamsızlığını en aza indirmek, Orta ve uzun vadede öğrencinin ders dışı sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerini değerlendirmek"


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.