ALPARSLAN TÜRKEŞ ANIT MEZARINDA ANILDI

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, Milliyetçi Hareket Partisinin kurucu genel başkanı Türk siyasetinin ve Türk fikir dünyasının önemli isimlerinden Alparslan TÜRKEŞ'in vefatının 16 ncı yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. AKÇAY mesajında "Başbuğ Türkeş'i anlayamayanlar, O'nu Türk Milletine ve Milliyetçi Harekete yönelik kara propagandalarında aracı olarak kullanmak istemektedirler" dedi.

ALPARSLAN TÜRKEŞ ANIT MEZARINDA ANILDI

ALPARSLAN TÜRKEŞ ANIT MEZARINDA ANILDI

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, Milliyetçi Hareket Partisinin kurucu genel başkanı Türk siyasetinin ve Türk fikir dünyasının önemli isimlerinden Alparslan TÜRKEŞ’in vefatının 16 ncı yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. AKÇAY mesajında “Başbuğ Türkeş’i anlayamayanlar, O’nu Türk Milletine ve Milliyetçi Harekete yönelik kara propagandalarında aracı olarak kullanmak istemektedirler” dedi.

Türkeş bugün anıtmezarı başında anıldı. Okunan duaların ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşmasıyla devam eden anma programına yurdun dört bir yanından çok sayıda ülkücü katıldı.

MHP Manisa milletvekili Erkan AKÇAY da Alparslan Türkeş’in vefatının yıl dönümünde bir anma mesajı yayınladı. AKÇAY mesajında Türkeş’in 5000 yıllık tarihiyle büyük Türk Milletine, Türk-İslam kültürünün merkezde olduğu yeni bir fikir dünyasının liderliğini yaptığını belirttiği açıklamasında Türkeş’in fikirleri ve mücadelesi ile sevenlerinin kalbinde emsalsiz bir taht kurduğunu ifade etti. AKÇAY Başbuğ Türkeş’in en büyük eserinin vatan için, millet için her türlü fedakârlığa hazır ülkücüler olduğunu belirtti.

İçinden geçtiğimiz süreç Başbuğ Türkeş’in Türk Milletine gösterdiği yolun isabetini bir kez daha ispatlamaktadır”

Açılım süreci ve terörle müzakere sürecine atıf yaptığı açıklamasında MHP’li AKÇAY “içinden geçtiğimiz süreç Başbuğ Türkeş’in Türk Milletine gösterdiği yolun isabetini bir kez daha ispatlamaktadır” dedi.

Türk Milletinin geleceğine ilişkin hesapların yoğunlaştığını, milletçe ve devletçe yol ayırımına doğru sürüklendiğimizi belirten AKÇAY, “bir takım akıldaneler Başbuğ Türkeş’i yıkım projelerine alet etme gayretindedirler. Açılımda, başkanlıkta ve şimdi de adına çözüm dedikleri yıkım sürecinde Başbuğ Türkeş’e referans yapmaktalar. Milliyetçi Hareket üzerine oynanan bu oyunlara karşı camiamız hazırlıklıdır. Başbuğ Türkeş’i anlayamayanlar, O’nu Türk Milletine ve Milliyetçi Harekete yönelttikleri kara propagandalarına aracı olarak kullanmak istemektedirler.” dedi.
AKÇAY açıklamasına şöyle devam etti: “Başbuğ Türkeş, etnik ayrışma projeleri gündeme geldiğinde tarihi uyarıları ile çıkışlar yapmıştır. Örneğin, 11 Haziran 1995’te “Türkiye’de Türkler yaşıyor. Burası 1071’den beri Türk memleketidir. Sen önce Türk gerçeğini tanı. Kürtler bizim bin yıllık kardeşimizdir.” demiştir. Bu kişiler Başbuğumuzun bu sözlerini kendilerine referans almalarını tavsiye ediyorum. O’nun gösterdiği doğrultuda bu kutlu yolda yürüyen Milliyetçi Hareket’in cehaletle, bölücülükle, simsarlıkla, hıyanetle mücadelesi ülkemizin ve tüm insanlığın dirliği ve beraberliği için, tüm Dünyada Türkün tasavvufi birikimi hâkim olana kadar devam edecektir. Bugün adına çözüm denen yıkım projesi karşısında Milliyetçi Hareket’in duruşu Başbuğ Türkeş’in 12 Aralık 1994’te TBMM’de yaptığı şu konuşmadan ilham almaktadır. Başbuğumuz diyor ki, ““Burası Türkiye’dir; bu kutsal vatanın adı, köyümüz, kentimiz, bölgemiz ne olursa olsun, Türkiye’dir. Türkiye’de yaşayan herkesin, ailesi, sülalesi, aşireti, kabilesi, etnik kökeni ne olursa olsun, müşterek adı Türk’tür.” Bilinmelidir ki, Milliyetçi Hareket bu ülküyle, milletin huzuru, kardeşliği, dirliği, refahı ve iyiliği için varını yoğunu ortaya koymaya, Türkiye’nin var olması için her şeyi göze almaya devam edecektir.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.