banner278

AKKAL'DAN MERSİNLİ'YE CEVAP

MHP Manisa Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal: "Mersinli açıklama yapmadan önce kapısının önünü süpürsün."

banner292
AKKAL'DAN MERSİNLİ'YE CEVAP

AKKAL’DAN MERSİNLİ’YE CEVAP

MHP Manisa Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal: “Mersinli açıklama yapmadan önce kapısının önünü süpürsün.”

Manisa Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün’ün belediyedeki kadrolaşmalarına cevap veren AK Parti Manisa Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli’ye MHP Manisa Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal’dan sert eleştiri geldi. Akkal, “İktidar partisinin belediye ile yatıp belediye kalkmasını doğru bulmuyorum. Bu işler ağlamakla, zırlamakla olmuyor. Ağlayarak, zırlayarak belediye kazanılmaz. Önce çalışacaklar, çalmadan kimseye peşkeş çekmeden belediyeyi yönetecekler. Başkan Mersinli, bu tür açıklamaları yapmasın. Önce kendi kapısının önünü süpürsün” diye konuştu.

Manisa Belediyesi'ni bin 230 çalışanı ile devraldım, bugün bin 680 kişiye çıktı, bunların yüzde 90'ı teşkilattandır.” sözleriyle ilgili olarak AK Parti döneminde 'Manisa Belediyesi'nin işçi kadroları şişirilmiş' eleştirisinde bulunan Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün belediyeyi MHP teşkilatlarından aldığı işçilerle doldurduğunu itiraf etmesinin manidar olduğunu söyleyen AK Parti Manisa Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli’ye MHP Manisa Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal’dan cevap geldi.

Rauf Denktaş’ı anarak başlayan MHP Manisa Merkez Tamer Akkal, toplum hayatının yazılı ve yazılı olmayan kurallar üzerine kurulu olduğunu belirterek, “Bu çerçevede TBMM’de siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlardır. MHP olarak anayasa hakkımız kullanarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aldığımız eğitimle aile içi meselelere girmeyi uygun bulmuyoruz. Zannetmeyin ki biz AK parti teşkilatları içerisindeki sıkıntıları bilmiyoruz. Dolaysıyla Mersinli’ye bu konuyu hatırlatmak istiyoruz.” dedi.

GELECEĞİN MANİSA’SINI GÖRMEMEK İÇİN KÖR OLMAK GEREKİYOR
Manisa Belediyesi’nin park bahçeden temizlik işlerine, fen işlerinden tutun bütün birimlere kadar taşeron sistemiyle işlerini idare ettiğini vurgulayan Akkal, “Görünüşte personel sayısında artış görünmüyordu fakat bu sistem belediyeyi gün geçtikçe zarara sokmuş ve neticesinde de 5 yıllık belediyelerinde belediyeye 100 milyon TL’lik bir kambur bıraktı. MHP belediyesi akılcı hizmet çalışmalarıyla bu yanlış sisteme son vererek Manisa halkına hiçbir ayrım gözetmeden hizmet etmeye devam etmektedir. Bugün sokağa çıktığınızda geleceğin Manisa’sını görmemek için kör olmak gerekiyor.” dedi.

AK Parti’nin 10 yıllık iktidarlarında bütün kurum ve kuruluşlarında kadrolaşmaya gittiğini söyleyen Akkal, “Bu konuda öncelikle Mersinli’yi aynaya bakmaya davet ediyorum. MHP olarak halkımızın menfaatleri doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Ayağımıza çelme takmak isteyenlere karşı dürüst, anlayışlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.  Manisa Belediyesi’nde emekliliği dolmuş yaklaşık 70 kadrolu işçi vardı. Bu işçilerin aylık bir tanesinin Manisa Belediyesi’ne maliyeti yaklaşık 5,5 bin TL civarındaydı. Manisa Belediyesi bu arkadaşların tazminatlarını ödeyerek emekli olmalarını sağladı ve 4,5 milyon TL tazminat ödedi. Belediye bunların yerine taşeron işçi alarak daha az ücretle aynı çalışmayı yaptırdı. MHP Manisa Belediyesine geldiğinde Manisa’nın nüfusu 280 bin iken bugün ise 350 binlere dayandı. Önceden belediye çöp işini dışarı yaptırıyordu, şimdi kendisi yapıyor. Mersinli’nin yapmış olduğu açıklamalarına acemi başkan olarak değerlendiriyorum. Cengiz Ergün’ü MHP olmayışına bağlıyor. Ben kendisine soruyorum kendisi hangi partili acaba? Ailesinin siyasal görüşü nedir? Kendisi daha önceden hangi partinin gençlik kollarında bulunuyordu? Bunları bir açıklasın kamuoyuna. Biz belediyeyi AK Parti’den devraldığımızda işe hiç uğramamış, sadece aydan aya bankamatik kartıyla maaşını alan bir tomar AKP’li yöneticilerin eşleri, dostları, akrabaları var. Bizim şikâyetimiz bundan da. Bizim çalışan insanlarla bir sıkıntımız yok. Çalışmadan AKP sayesinde oradan havadan para alan insanlarlaydı problemimiz. Halk AKP’yi cezalandırdı ama onlar hala bunun farkında değil. Aynı hataları yapmaya devam ediyorlar.” dedi.

AĞLAYARAK, ZIRLAYARAK BELEDİYE KAZANILMAZ
2009 yılındaki seçimlerin bir yerlerinde tahribat bıraktığını söyleyen Tamer Akkal, “Bir genel başkan yardımcısının, bir bakanın bulunduğu Manisa’da halkın desteğiyle belediyeyi aldık. Mutlaka bunlar da bir hasar bırakmıştır. Kongrede Manisa Belediyesini konuşmalarını artık doğru bulmuyorum. Bir iktidar partisinin belediye ile yatıp belediye kalkmasını doğru bulmuyorum. Bu işler ağlamakla, zırlamakla olmuyor. Ağlayarak, zırlayarak belediye kazanılmaz. Önce çalışacaklar, çalmadan kimseye peşkeş çekmeden belediyeyi yönetecekler. Onlarda sonra halka çıkıp açılma yapacaklar. İnsanda biraz yüz olur. Manisa artık büyükşehir olacaksa olsun. Büyükşehir değil isterlerse süper şehir yapsınlar, isterlerse mega şehir yapsınlar. MHP olarak Manisa’daki bütün belediyelere talibiz. Cengiz Ergün ve MHP’yi büyükşehir seçimlerinde favori olarak görüyoruz. Başkan Mersinli, bu tür açıklamaları yapmasın. Önce kendi kapısının önünü süpürsün. 19 Mayıs Bayramını iptal eden bir zihniyetten de bir şey beklenmez.” diye konuştu.

TÜRKER AKIN SAĞLIK, DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİ
MHP Manisa Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal, MHP Manisa İl Başkan Danışmanı Türker Akın Sağlık’ın Belediye Başkanı Cengiz Ergün hakkında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. MHP teşkilatı üyesi olan hiç kimsenin hakarete varan açıklamada bulunamayacağını hatırlatan Akkal, “Biliyorsunuz MHP 42 yıllık bir parti. 12 Eylül öncesi ve sonrasıyla Türkiye’nin çıkarları için canını veren insanlardan, Türkiye için canını veren insanlardan kurulan siyasi bir partidir. Tabi ki bizim 12 Eylül öncesi büyüklerimiz çok büyük fedakârlıkta bulunmuşlar. Bu vatan için canını verenler olmuş.   Bu arkadaşımız da 12 Eylül öncesi bu partide mücadele etmiş arkadaşımızdan biri ama burası Ringo'nun ahırı değil, burası Milliyetçi Hareket Partisi. Burada hiç kimse bu partiye emeği geçti diye MHP’li bir belediye başkanını eleştirmeye, eleştirmeyi geçip hakarete varan konuşma yapmaya hakkı yoktur.  Kendisi zaten şuanda MHP’nin sadece bir üyesidir. Bununla ilgili şu anda bir disiplin kurulu ve gerekli cezai işlemi genel merkez nezdinde ve İl Disiplin Kurulu nezdinde başlattık.  Kendisi tamamen yalan, dolan ve iftirayla kendi kişisel sorunlarından kaynaklanan çekişmesini yalan ve dolanlarla Belediye Başkanının üstüne atmıştır. Bunun Manisa MHP teşkilatı olarak arkasında durulması mümkün değildir. Bu tarihten sonra bizim disiplin kurulumuz devreye girecektir.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.