AKHİSAR'DA POLİS 8 BİN 844 ÖĞRENCİYİ BİLGİLENDİRDİ

Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM Büro Amirliği tarafından "Çocuk İçin Polis" isimli proje kapsamında ilçedeki 21 okulda 8 bin 844 öğrenciye, polis mesleği ve polisin toplumdaki rolü konusunda sunum yapıldı.

AKHİSAR'DA POLİS 8 BİN 844 ÖĞRENCİYİ BİLGİLENDİRDİ

AKHİSAR'DA POLİS 8 BİN 844 ÖĞRENCİYİ BİLGİLENDİRDİ

 Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM Büro Amirliği tarafından "Çocuk İçin Polis" isimli proje kapsamında ilçedeki 21 okulda 8 bin 844 öğrenciye, polis mesleği ve polisin toplumdaki rolü konusunda sunum yapıldı.
Manisa Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Çocuk İçin Polis" projesi kapsamında Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri, ilçede bulunan 21 ilköğretim okulunda 8 bin 844 öğrenci ile bir araya geldi. İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Yolcu, Emniyet Amiri Tufan Menteşe, Komiser Murat Sözbir, polis memurları Cemil Yıldız, Recep Yıldırım, Erdal Aydemir son olarak Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu'nu ziyaret ettiler. Emniyet mensupları, Okul Müdürü İsmail Bilgen, Okul Baş Müdür Yardımcısı Ali Erkan, Müdür Yardımcıları Mustafa Çandır, Erol Adar, Pınar Yunus tarafından karşılandı. Bir ayda merkezdeki 21 okulda 330 sunum yaparak 8 bin 844 öğrenciyi bilgilendirdiklerini söyleyen İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Yolcu, ”Tüm okullarımızdaki öğrencilerimize, polislik mesleği, polisin toplumdaki rolü, önemi, gerekliliği ve hizmetleri hakkında bilgi verdik. Suçla mücadelede bireylerin bilinçlendirilmesi, zaman-kaynak israfını önlemekte, toplumun farkındalık düzeyini arttırmaktadır. Topluma yönelik olarak yapılan bilinçlendirme ve önleme çalışmaları toplumun her kesimine hitaben ihtiyaçlar doğrultusunda planlanabilmekte, hazırlanabilmekte ve gerçekle gerçekleştirilebilmektedir. Toplumu suça karşı bilinçlendirmek, özellikle göçün getirdiği suç ve suçluluğa ilişkin problemlerle mücadele etmekte önemli bir yer tutmaktadır. Bireysel ve toplumsal sorunları da beraberinde getiren kontrolsüz ve plansız göç, göç olgusuna maruz kalan tarafları ötekileştirebilmekte, ötekileşme ise göçün taraflarını radikalleştirebilmektedir. İstismar edilmeye son derece müsait bu durum suç örgütleri tarafından ana propaganda malzemesi olarak kullanılmaktadır. Bu doğrultuda suç örgütlerinin propagandalarının ilk basamağında, otorite düşmanlığı yerini almaktadır. Bu nedenle; Polisin sosyal yaşam içerisindeki rolü ve fonksiyonunu anlatmak üzere Manisa Emniyet Müdürlüğümüz TEM Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği “Çocuk İçin Polis” isimli proje kapsamında İlçemizde bulunan, İlköğretim 1-2-3-4-5-6. Sınıfa devam etmekte olan 21 okulda 8 bin 844 öğrenciyi kapsamaktadır. 'Çocuk İçin Polis' konulu proje ile öğrencilere; polisin birimleri, polisin görevleri, Polis Koleji'ne giriş şartları ve mutlu, huzurlu, güvenli bir yaşam için polisin var olmasının gerekliliği ile öğrencilerin kalplerinde polis sevgisini, zihinlerinde polisin kendileri için var olduğu bilincini tesis etmek üzere, Polis memurları Cemil Yıldız, Recep Yıldırım ve Erdal Aydemir tarafından foto bloklar eşliğinde sunumlar yapıldı.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.