AKHİSAR OSB'NİN İLETİŞİM ALT YAPISI TÜRK TELEKOM'A EMANET

Türkiye'nin dört bir yanında organize sanayi bölgelerinin iletişim altyapılarını yenileyen Türk Telekom bu kez de Akhisar Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için kolları sıvadı.

AKHİSAR OSB'NİN İLETİŞİM ALT YAPISI TÜRK TELEKOM'A EMANET

AKHİSAR OSB'NİN İLETİŞİM ALT YAPISI TÜRK TELEKOM'A EMANET

Türkiye'nin dört bir yanında organize sanayi bölgelerinin iletişim altyapılarını yenileyen Türk Telekom bu kez de Akhisar Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için kolları sıvadı.
Manisa Valisi ve Akhisar OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Celalettin Güvenç, Türk Telekom Batı 1. Bölge Müdürü Yücel Yaşar, Türk Telekom Manisa İl Müdürü İsmail Uzel, Akhisar OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu'nun katılımı ile imzalanan protokol, Akhisar OSB'deki sanayicilerin haberleşme hizmetlerinde sağlıklı, kesintisiz, sürekli hizmet almalarını sağlayacak, en son teknolojiyi içeren ürünler ile haberleşme altyapısı kurulumu kapsıyor.
Protokol imza töreni öncesi ilk olarak söz alan Türk Telekom İl Müdürü İsmail Uzel yaptığı açıklamada, “Bizler Manisa'da özellikle Telekom olarak altyapı-üst yapı her yapıda bireysel ve kurumsal iletişim sektörünün en üst seviyede bir şirket olarak Manisa'mızda geçen yıl Mart ayı içerisinde, Manisa OSB ile bir alt yapı protokolü imzalamıştık. Bugün burada bu alt yapı protokolünün ikincisi olan Akhisar OSB'de imzalayacağız. Öncelikle bu protokolün bu aşamaya gelmesinde destek veren sayın Valimiz başta olmak üzere OSB bölge müdürümüze, belediye başkanımıza ve il Telekom müdürlüğümüzdeki görevli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
Alt yapı dediğimiz protokol, fiber-optik dediğimiz bir kablonun çekilmesi söz konusudur. Bu şuanda iletişimde en üst seviyede olan bir teknolojidir. OSB'deki tüm fabrikaların her birine fiber-optik kablo götürülecektir. Bu fiber-optik kablo bakır kablodan farklı olarak yüksek hızda geniş bant hizmetleri verebilmektedir. 'Metro Ethernet' dediğimiz ISDN PRI, TTVPN gibi hizmetlerimiz de vardır. Bu hizmetlerimiz de daha ziyade yüksek hızda internete erişim ve veri alışverişinde bulunmak üzere bu hizmetler verilmektedir. İnşallah bu protokol ile birlikte çalışmalarımızı başlatmış olacağız, Akhisar OSB'nin alt yapı ve işletme anlamında her türlü yükünü bizler üzerimize almış olacağız” dedi.
Çağdaş bir teknolojinin Akhisar OSB ile buluşacağını kaydeden Vali Celalettin Güvenç, “Müteşebbis adına il müdürümüze bu yatırımlar için teşekkür ediyorum. Hayırlı ve çağdaş ileri teknolojiyi organizeye getiren bir protokolü imzalıyoruz. Burada tüm fabrikalar arası ile organize sanayi müdürlüğü arasında bir network kurabileceğiz, bütün verileri elektrik, su ve doğalgaz ileride yapacağımız yatırımlar ile fabrika fabrika gezmeden tek bir merkezden takip etme imkanımız kalacaktır. Bunun üzerinden bir mobese sistemi kurabiliriz. Bu fiber-optik kablolar çok marifetli kablolardır. Bize bunu Telekom' un yapacak olması organizemize yeni bir özellik ve nitelik kazandıracaktır” dedi.
Akhisar OSB Müdürü Uçak Mühendisi Tuncay Haykırer yaptığı açıklamada, “Türk Telekom ile imzaladığımız Fiberoptik kablo altyapısı yağımı için protokol imza törenine hoş geldiniz, iki taraf içinde hayırlı olsun. Her geçen gün yatırımcı ve istihdam sayısı artan OSB'de yatırımcılara en iyi şekilde altyapı sunma çalışmalarımız devam etmektedir. Halihazırda OSB'de 25 faal, 18 inşaat halinde yatırımcı mevcut olup, bin 200 kişi istihdam vardır. Türkiye'nin en büyük laminant, sunta, MDF üreticisi olan Yıldız Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması 252 bin metrekare yer verilerek yıl sonunda deneme üretimine geçmesi planlanmaktadır. Doğalgaz tüketimi aylık 4 milyon 500 metreküp'ten 7 milyon metreküp'e çıkacaktır. Elektrik tüketimi aylık 900 bin kilovat'tan 7 milyon kilowat'a çıkacaktır. Bizden desteğini esirgemeyen sayın valimize, yöneticilerimize ve Türk Telekom yöneticilerine teşekkür ederiz. Fiber-Optik kablolar altyapısı ile daha kuvvetli, daha hızlı, kesintisiz ve uygun fiyatla iletişim ve haberleşme imkanına kavuşacaktır. İleride yapılacak olan Scada ve Mobese gibi hizmetlerin de altyapısı tamamlanmış olacaktır. OSB'nin altyapı işletme ve bakım maliyetleri için ayrı bir bütçe ayırması standartlarında en üst seviyede salamis, OSB' ye gelen yatırımcıların memnuniyeti ve yatırımcının haberleşme alt yapısının yetersizliğini öne sürerek başkan bir bölgeye gitme riskinin olmaması. OSB içindeki firmalara ve OSB yönetiminin her zaman ulaşabileceği ve kısa zamanda çözüm üreteceği kurumsal müşteri temsilcisine sahip olması. Yeni ürünlerin ve ürün değişimlerinin müşteriye yerinde ziyaretlerle tanıtımı ve taleplerinin karşılanması. Müşterilerin kullanım alışkanlıklarına göre uygun tarife paketlerinin verilerek iletişim giderlerinin azaltılması. Bölgenin gelişmesine paralel bölge yönetimi ile yaptığımız işbirliğinin geliştirilebilir olması. OSB' nin ileri zamanlarda kurmak istediği SCADA sayaç otomasyon, faturalandırma, CCTV (Kameralı güvenlik sistemleri) için gerekli fiber optik telekomünikasyon altyapısına bedelsiz sahip olması ve bu işin ciddi bir altyapı yatırım bütçesini başka kaynaklar için kullanması” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.