AKHİSAR BELEDİYESİ OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

Akhisar Belediyesi 2012 yılının ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Salih Hızlı başkanlığında yapıldı.

AKHİSAR BELEDİYESİ OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

AKHİSAR BELEDİYESİ OCAK AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI

Akhisar Belediyesi 2012 yılının ilk meclis toplantısı Belediye Başkanı Salih Hızlı başkanlığında yapıldı.

Daire müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda, gündemin ilk maddesi 2012 yılının meclis toplantı günleri ve tatil günlerinin belirlenmesi oldu. Toplantıların her ayın ilk Cuma günü ve Ağustos ayının da tatil ayı olarak belirlenmesi oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra Denetim Komisyonu üyeliğine Ruşen Üren, Ahmet Güzeltepe, Aydın Aydar, Necati İniş ve M. Yaşar Kalemler seçildi. 2012 yılı memur fazla mesai ücretleri konusu görüşmelerinde, İnsan Kaynakları Müdürü Hasan Açık’ın sunduğu öneri oy birliği ile kabul edildi. Gündemin dördüncü maddesinde Zabıta ve İtfaiye personelinin matbu mesai ücretleri yine oy birliği ile kabul edildi. Beşinci maddede ise norm kadroya göre 231 olan memur sayısının 259’a ve 82 olan işçi kadrosunun 130’a çıkarılması oy birliği ile kabul edildi. Gündem sonunda söz alan meclis üyesi Özden Dikici ise zabıta personelinin yetersiz olduğunu ve bu sayının arttırılması gerektiğini belirtti. Gündemin altıncı maddesinde ise ödül yönetmeliği ile ilgili kanun nizam komisyonu kararını Yazı İşleri Müdürü Erpalabıyık okudu. Ulusal ve uluslararası turnuvalarda ödül almış sporculara ödül verilmesi meclise sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Meclis üyelerinin ortak kararı neticesinde maddenin kapsamı genişletilmesi ele alındı. Konya’da uçak kazası sonucu hayatını kaybeden Serdar Kandemir’in isminin İnönü Mahallesi 235 sokağa verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündem gereği belediyenin mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin kiraya verilmesi ve işgaliye bedellerinin belirlenmesi encümene yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin sonunda meclisin aldığı ortak karar doğrultusunda kaldırım işgaline karşı ortak bir karar alınması gerekliliği ve esnaf odaları ile bir toplantı düzenlenmesi vurgulandı. İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne Efendi Mahallesi'nde bulunan 276 metrekare 2 katlı binanın “Toplum Merkezi ve Aile Danışma Merkezi” ve yine Hacıishak Mahallesi TOKİ konutlarında bulunan 11 ve 12 nolu dairelerin “Çocuk Evi” olarak tahsisi meclise sunuldu ve iki binanın 10 yıllığına verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Belediye'ye ait Reşetbey Mahallesi 174 sokak 8 ve 10 numarada bulunan 4 nolu Aile Sağlık Merkezi olarak kullanılan binanın Akhisar Verem Savaş Dispanseri'ne hizmet binası olarak tahsisi oy birliği ile kabul edildi. Denetimli minibüs ve ticari taksi yolcu taşıma ücretleri de ele alındı. Plan ve Bütçe Komisyonu kararı gereği minibüs ücretlerinin tam 1.50 TL, öğrenci 1.00 TL olarak, ticari taksi ücretleri ise kontak açış, 2.4 TL, kilometrede 4.00 TL, ekleme ise 0.50 TL olarak, engelliler yüzde 50 indirimli, şehit gazi ve yakınları ise ücretsiz hizmet alacağı meclise sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı sonunda Belediye Başkanı Salih Hızlı, yapılan ihale sonuçlarını açıkladı. Hızlı, “5 Aralık günü seyyar bariyer alım ihalesi açık arttırma usulüne göre STC Endüstri Ürünleri Ltd. Şti.’ye 45 bin 920 TL’ye ihale edildi. 12 Aralık günü mıcır ve bypass malzemesi alım ihalesi açık arttırma usulüne göre Atmalıoğlu İnşaat Taah. Ltd. Şti.’ye 862 bin 500 TL’ye ihale edildi. 5 Aralık günü İtfaiye yemek alımı ihalesi açık arttırma usulüne göre Gülbeyaz Yemekhane İşl. Tem. Ltd. Şti.’ye 63 Bin TL karşılığında ihale edilmiştir.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.