AKÇAY'DAN AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLLERİNE AĞIR GÖNDERME

Mhp Manisa Milletvekili Erkan Akçay şunları söyledi, "Türkiye Büyük Millet Meclisi milletimizin bütünüyle birlikte yaşamasının teminatı ve güvencesidir. İmralı ve PKK ile yapılan pazarlık ve bu kapsamdaki çalışmalar için Türkiye Büyük Millet Meclisinde Araştırma Komisyonu kurduran Başbakan Erdoğan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin mukaddes ruhunu bölünmeye ve ayrılmaya alet etmiştir."

AKÇAY'DAN AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLLERİNE AĞIR GÖNDERME

AKÇAY'DAN AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLLERİNE AĞIR GÖNDERME   

MHP Manisa Milletvekili Erkan, "İmralı ve PKK ile yapılan pazarlık ve bu kapsamdaki çalışmalar için Türkiye Büyük Millet Meclisinde Araştırma Komisyonu kurduran Başbakan Erdoğan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin mukaddes ruhunu bölünmeye ve ayrılmaya alet etmiştir."
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Türk Milletinin yeniden ayağa kalkışının müjdecisi olduğunu söyleyen MHP’li Akçay, “Anadolu’nun işgal altında olduğu bir dönemde 23 Nisan 1920 de Ankara’nın çorak ve bataklık yaylasında kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi; yeni bir umudun, yeni bir başlangıcın ve Türk Milletinin yeniden ayağa kalkışının müjdecisi olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi bir yanda cepheleri yönetirken, öte yanda bağımsız ve onurlu yaşamanın esaslarını belirlemiş, bu uğurda ne gerekiyorsa yapmıştır. Büyük Millet Meclisi; 1918’de yenilmiş, yorulmuş, hırpalanmış bir halde bulunan Türk milletini, 1923’te muzaffer yapmış ve geleceği üzerinde hiçbir emel ve kirli niyetin müdahil olamayacağını göstermiştir. Kanını, canını, emeğini ve her türlü imkânını bağımsız yaşayabilmek amacıyla seferber etmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi milletimizin bütünüyle birlikte yaşamasının teminatı ve güvencesidir.” dedi. Başbakan Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisini PKK Açılımı adını verdiği ‘İhanet Projesine’ alet etmeye çalıştığını söyleyen Akçay, “Başbakan Erdoğan İmralı Canisi ile Türkiye’yi bölme pazarlığı yapmaktadır. Türk Milletine İmralı Canisi ile yaptığı bu ihaneti kabul ettirmeye çalışan Başbakan Erdoğan, İmralı Canisinin belirleyip akil adamlar adını verdiği 63 PKK sözcüsünü Anadolu’ya göndermiştir. Türk Milletinin sürece tepkisinden korkan Erdoğan AKP’li milletvekillerini PKK açılımı adını verdiği ihanet projesini anlatmak için görevlendirmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisini PKK Açılımına ortak etmeye çalışan Başbakan Erdoğan İmralı ve PKK ile yapılan pazarlık ve bu kapsamdaki çalışmalar için Türkiye Büyük Millet Meclisinde Araştırma Komisyonu kurdurarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin mukaddes ruhunu bölünmeye ve ayrılmaya alet etmiştir.” dedi.
AK Parti Manisa Milletvekillerine yüklenen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, "Seçimleri öncesi ‘tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek dil’ diyerek Manisalılardan oy isteyen AKP Manisa Milletvekilleri bugün İmralı Canisi ile ülkeyi bölmeye yönelik olarak pazarlıkları savunmakta, Manisalı hemşerilerimi açılım adını verdikleri ihanet projesine ikna çalışmaktadır. ” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti eşkıya ile masada müzakere edilerek kurulmadığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Bu vatan muharebe meydanlarında şehit kanlarıyla kazanılmıştır. Şehit kanlarıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletini kimse masa başında pazarlayamaz. Türk Milleti ve Milliyetçi Hareket Partisi AKP’nin buna asla izin vermeyecektir. AKP’nin, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik olarak yaptığı ve açılım adını verdiği ihanet projeleri Türk Tarihinde kara bir leke olarak yer alacaktır. Türk Milleti ve Milliyetçi Hareket Partisi AKP’nin bu ihanetini asla unutmayacak ve er-geç hesabını soracaktır.”

Erkan Akçay sözlerine şöyle devam etti: “Milletimizin egemenlik yetkilerini doğrudan doğruya eline aldığı 23 Nisan tarihi, aynı zamanda sevgili çocuklarımız için de Bayram olarak kutlanmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, egemenliğin aziz milletimiz tarafından kullanılmaya başlandığı 23 Nisan 1920 tarihinin 92’nci yıldönümünün yeni bir doğruluşa aracılık etmesini temenni ediyorum.Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kurucu kahramanları ve vatanımızın selameti için canlarını seve seve ortaya koyan muhterem şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.Cenab-ı Allah hepsinden razı olsun, kabirleri nur dolsun.”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.