AKÇAY ;"KAÇAKÇILIK MİLLİ GÜVENLİĞİMİZİ TEHDİT ETMEKTEDİR"

Mhp Manisa Milletveki Erkan Akçay TBMM'de Gümrük Kanun Tasarısı üzerine konuşma yaptı.

AKÇAY ;

AKÇAY ;"KAÇAKÇILIK MİLLİ GÜVENLİĞİMİZİ TEHDİT ETMEKTEDİR"

Mhp Manisa Milletveki Erkan Akçay TBMM'de Gümrük Kanun Tasarısı üzerine konuşma yaptı.

TBMM görüşülen Gümrük Kanun Tasarısı üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına konuşan MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Bu tasarı ile 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’nda değişiklikler yapılmaktadır. Bugün ülkemizde kaçakçılık meselesi; güvenlik, terör, toplumsal birlik, maliye, ekonomi ve kültür gibi alanlarla ilgili çok önemli bir konudur. Hükûmet, ülkemizde kaçakçılığın nedenlerinden birisinin yüksek vergi oranları olduğunu itiraf etmektedir. Ancak kaçakçılığa rağbet ortamını yok edecek düzenlemeleri de bir türlü yapmamaktadır. Diğer bir ifadeyle, Hükûmet bu yapmadıklarıyla kaçakçılığı adeta teşvik eder bir pozisyondadır. Tasarıdaki düzenlemeler kaçakçılıkla mücadelede etkin bir model sunmaktan uzaktır.” dedi.

Kaçakçılıkla mücadelenin sadece ekonomik boyutuyla değerlendirilmemesi gerektiğini söyleyen MHP’li AKÇAY, “ Ülkemizde kaçakçılık millî güvenliğimizi tehdit eden bir unsurdur. Kaçakçılıkla mücadele, terörle mücadelenin şartlarından birisidir. Hükûmet, terörle mücadele sürecini sosyal, ekonomik ve güvenlik eksenli bir yaklaşımdan öte, siyasi bir proje olarak değerlendirmekte, terör örgütüyle çeşitli vasıtalarla pazarlıklar gerçekleştirmektedir. Bu yöntemle terörün sona ereceğini zannetmek abesle iştigaldir. Terör, ancak terörü ve teröristi besleyen kaynakların bertaraf edilmesiyle sona erer. Hükûmetin pazarlık yöntemi tam tersi bir netice doğurmakta, terör örgütü finansal varlığını güçlendirerek devam ettiği gibi, daha farklı siyasi ve sosyal kazanımlar elde etmektedir.
Terör örgütünün gümrük ve insan kaçaklığı faaliyetlerinden elde ettiği yaklaşık 60 milyar doları kontrol ettiğini söyleyen AKÇAY, “ Terör örgütü PKK, uyuşturucu, akaryakıt, sigara, alkol, canlı hayvan, elektronik eşya gibi mali değeri fazla ürünler ve hatta insan kaçakçılığı faaliyetleriyle -uzmanlar tarafından ifade edildiğine göre- 60 milyar doları bulan bir parasal kaynağı kontrol etmektedir. Terör örgütü, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırları içerisinde sözde birtakım gümrük örgütleri kurarak, Türk devletine ve Türk milletine meydan okumaktadır. Hükûmet ise terörle müzakere sürecini bahane ederek acz içinde PKK’nın kaçakçılık faaliyetlerine göz yummaktadır. Kaçakçılıkla mücadele, aynı zamanda terörle mücadeledir. PKK’nın kaçakçılık faaliyetlerine yapılacak operasyonlar ve alınacak diğer önlemler hem terör örgütünün mali kaynaklarını kesecek hem de örgütün zemin bulduğu toplumsal kesimlerde sorgulanmasına yol açacaktır. Kaçakçılıkla mücadele, terör örgütünü her anlamda ciddi bir darbe vuracaktır. Oysa Hükûmet bu adımları atmaktan itinayla kaçınmaktadır.” dedi.

Terör örgütü kaçakçılıktan milyarlarca dolar gelir elde ederken, terörle mücadelenin birtakım tavizler verilerek sağlanamayacağını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ AKP Hükûmeti terörü ricayla, pazarlıkla, Türk kimliğini ve Türk milliyetçiliğini ezme çabalarıyla, terör örgütüyle birlikte anayasa yapma gayretiyle önleme hayalindedir. Bu süreç, terörle mücadeleyi değil, terörün taleplerine boyun eğmeyi ifade etmektedir. Hükûmet terör örgütü ile yürüttüğü pazarlık ve hatta iş birliği ile terörün parasal kaynaklarını ve silahlı unsurlarını içeren bir mücadele iradesini ortaya koyma anlayışından çok uzaktır. Hükûmetin terör ile müzakere yöntemi, Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik bir manevranın hayata geçirilmesidir. Türkiye’nin sözde barış ve bir türlü resmen açıklayamadıkları çözüm söylemleri içerisinde millî bütünlük dağıtılmaya çalışılmaktadır. 21 Mart 2013 tarihinde Diyarbakır’da sahnelenen oyun AKP’nin marifetlerinin bir neticesidir. Türk milleti teröristbaşının kuru tehditleri ile karşı karşıya bırakılırken Başbakan Erdoğan “Mesajlar büyük ölçüde bizim söylediğimiz mesajlarla örtüşüyor.” diyebilmiştir. Başbakan Erdoğan ile Öcalan âdeta birlikte el ele, kol kola yürümektedir. Buna göre, sözde barış süreci ile PKK terör örgütünün silahla başaramadığı, saldırı ve şiddetle yapamadığı ne varsa Hükûmet tarafından bir bir verilmektedir.” dedi.
Türkiye bir kader çizgisi üzerinde olduğun söyleyen AKÇAY, “ AKP tarafından Türkiye Cumhuriyeti etnik kökenlere göre sınıflandırılmaktadır. Bin yıllık kardeşliğimiz tehdit altındadır. Toplum içerisinde özel imtiyazlarla donatılmış âdeta feodal ve terörize olmuş örgütsel bir yapı ortaya çıkarılmakta ve güçlendirilmektedir. Taleplerin ve tavizlerin ardı arkasının kesilmeyeceği görülmelidir. Daha dün mahkemelerin dahi terör örgütü elebaşı olarak nitelediği birisinin, yasa dışı örgüt lideri olmaktan çıkarılması istenmektedir. Sorun artık bireysel temel hak ve özgürlükler değildir. Türkiye’yi bir etnik topluluklar olarak görenler, “Bu toprakların adı neden hâlâ herhangi bir etnik unsura vurgu yapıyor.” deme noktasına kadar ulaşmıştır. Türk Bayrağı’na saygısı olmayanlar, artık bayrağımızın adından ve ülkemizde “Türkiye” denilmesinden rahatsız olduklarını açıkça söylemeye başlamışlardır.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.