banner278

AKÇAY, "BAŞBAKAN ERDOĞAN İMRALIYLA KUTLU DOĞUM HAFTASI ARASINDA BAĞLANTI KURUYOR"

Kutlu Doğum denilince Peygamber Efendimizin doğum yıl dönümü akla gelmektedir. Ancak her olayı Kutlu Doğum olarak nitelendiren Başbakan Erdoğan şimdi de AKP, İmralı Canisi ve PKK arasında Türkiye'yi bölmeye yönelik olarak yapılan pazarlıklar ile Kutlu Doğum Haftası arasında bağlantı kurmaya çalışmaktadır.

banner292
AKÇAY,

AKÇAY, "BAŞBAKAN ERDOĞAN İMRALIYLA KUTLU DOĞUM HAFTASI ARASINDA BAĞLANTI KURUYOR"

Kutlu Doğum denilince Peygamber Efendimizin doğum yıl dönümü akla gelmektedir. Ancak her olayı Kutlu Doğum olarak nitelendiren Başbakan Erdoğan şimdi de AKP, İmralı Canisi ve PKK arasında Türkiye’yi bölmeye yönelik olarak yapılan pazarlıklar ile Kutlu Doğum Haftası arasında bağlantı kurmaya çalışmaktadır.

Hz. Muhammed (S.A.V)’ın kutlu bir güneş gibi insanlığın yolunu aydınlattığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ İnsanlığın yolunu aydınlatmak ve onlara kılavuzluk yapmak üzere vazifelendirilmiş olan iki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in yeryüzünü şereflendirişinin 1442’nci yıldönümü idrak ediyoruz. Cahiliye karanlığını bastırarak cihanı aydınlatan bir kutlu güneş gibi insanlığın yolunu aydınlatan Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V), tüm insanlar için eksiksizliğin, mükemmelliğin ve kemalin eşsiz temsilcisidir. Müslümanlar için Peygamberimiz model insandır; çünkü, O, bir taraftan, Allah’ın buyruklarını olduğu gibi insanlara ulaştıran, diğer taraftan da, ilahî buyrukları gündelik hayatında en iyi şekilde uygulayarak, başka insanlara örnek olandır.” dedi.
Kutlu Doğum Haftası’nın temasıyla ilgili değerlendirmede bulunan AKÇAY, “ Bu yılki Kutlu Doğum Haftası’nın temasının “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” olarak belirlenmesi çok yerinde olmuştur. Şüphesiz diğer canlılardan insanı ayıran en temel vasıf onur veya şerefle müşerref kılınmasıdır. Efendimiz Resulullah; onurun zirvesi olarak insanlığın sultanı, gönüllerin hâkimi, hidayetin sözcüsü, vicdanların seslendiricisi ve son Hak Peygamber olarak hepimizin iftiharı ve manevi rehberidir.” dedi.
İslâm’ın özünde kardeşlik, huzur içinde birlikte yaşama ülküsü olduğunu söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’de insanları ayırmayan, insanları farklılaştırmayan muazzam bir birliktelik iradesi yer almıştır. Ancak AKP Hükümeti ‘Açılım’ adını verdiği ‘ ihanet projesi’ ile ülkeyi bölmeye ve insanları etnik kökenlerine göre ayrıştırmaya çalışmaktadır. Nitekim Başbakan Erdoğan bu amaçla İmralı Canisinin sözcülüğünü yapan 63 kişiden oluşan bir Akil adamlar heyeti oluşturarak bunları Anadolu’ya göndermiştir.” dedi.
Diyanet İşleri Başkanı uyaran MHP’li AKÇAY, “ Diyanet İşleri Başkanlığı’nı AKP’nin halkla ilişkiler şirketi gibi çalıştıran Başkan Mehmet Görmez, Kutlu Doğum Haftasında, 81 ilde uzman hatiplerden oluşan bir heyet oluşturmaktadır. Bu heyet AKP’nin oluşturduğu akil adamlar gibi çalışacak, vaazlarla Türk Milletini İmralı Canisi, PKK ve Kandil’in talepleri doğrultusunda ikna etmeye çalışacaktır. Hz. Muhammed (S.A.V)’in Kutlu Doğum Haftası’nın İmralı Canisi, PKK, Kandil ve AKP arasında yapılan pazarlıklara bulaştırılması hem de bunun Diyanet tarafından yapılıyor olması kesinlikle kabul edilemez.” dedi.

AKP ile İmralı Canisi ve PKK arasında yapılan pazarlıkları ‘kutlu yürüyüş’ olarak nitelendiren Başbakan Erdoğan’ı eleştiren AKÇAY, “ Kutlu Doğum deyince Peygamber Efendimizin doğum yıl dönümü akla gelir. Ancak her olayı Kutlu Doğum olarak nitelendiren Başbakan Erdoğan şimdi de AKP, İmralı Canisi ve PKK arasında Türkiye’yi bölmeye yönelik olarak yapılan pazarlık ile Kutlu Doğum Haftası arasında bağlantı kurmaya çalışmaktadır. Nitekim Başbakan Erdoğan 28 Şubat 2013’de, ‘Bu kutlu yürüyüşü kimse durduramaz’. diyerek İmralı ile yapılan pazarlığı kutlu yürüyüşe benzetmiştir. Başbakan Erdoğan AKP, İmralı Canisi ve PKK ile yapılan pazarlıkları kastederek 3 Mart 2013’de, ‘Bu milletin kutlu yürüyüşünü engelleyemeyecekler’, 8 Mart 2013 Siirt’te, ‘Bu kutlu yolda sizlerden destek bekliyorum’ demiştir. Başbakan AKP, İmralı Canisi ve PKK arasında Türkiye’yi bölmeye yönelik yapılan pazarlıkları Kutlu Yürüyüş olarak nitelendirmekte, yani kutsallaştırmaktadır. Başbakan Erdoğan’ın Kutlu Doğum Haftasına atıfta bulunarak bu sözü kullanması asla kabul edilemez. Bu benzetme Hz. Muhammed (S.A.V)’in maneviyatını, ruhunu incitecek bir benzetmedir. 40 bin kişinin katili İmralı Canisi ile yapılan pazarlıkların Hz. Muhammed’in o nurlu sürecine benzetilmesi asla kabul edilemez.” dedi.

Bu duygu ve düşüncelerle; sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in dünyaya gelişinin kutlandığı Kutlu Doğum Haftası’nın Türk-İslam âlemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.