AKÇAY; "AKAN HER DAMLA ŞEHİT KANININ SORUMLUSU AKP'DİR!"

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, terör saldırılarının saldırılarını kınayarak, "Bu acı tablo, Habur'da teröristlere karşılama töreni düzenleyen teröristin ayağına devletin müsteşarını, valisini, hakim ve savcısını gönderen AKP'nin eseridir" dedi.

AKÇAY;

AKÇAY; “AKAN HER DAMLA ŞEHİT KANININ SORUMLUSU AKP’DİR!” 

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, terör saldırılarının saldırılarını kınayarak, “Bu acı tablo, Habur’da teröristlere karşılama töreni düzenleyen teröristin ayağına devletin müsteşarını, valisini, hakim ve savcısını gönderen AKP’nin eseridir” dedi.  

Türk Milletinin büyük bir terör tehdidi ve tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Hemen her gün ülkemizin bir köşesinden şehit haberi gelmektedir. Son olarak Hakkari’de 6 askerimizin ve iki korucunun şehit olduğu 15 askerimizin ve 6 sivilin de yaralandığı yönündeki bilgiler kamuoyuna yansımıştır. Bu acı tablo, Habur’da teröristlere karşılama töreni düzenleyen teröristin ayağına devletin müsteşarını, valisini, hakim ve savcısını gönderen, PKK ile Norveç’in başkenti Oslo’da pazarlık masasına oturan AKP’nin eseridir. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet; ailelerine, aziz milletimize sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. ” dedi 
2002 yılında terörü sıfır noktasında devralan AKP Hükümetinin terörle mücadele yapmak yerine terörle müzakere masasına oturduğunu söyleyen MHP’li Akçay, “AKP Hükümeti, PKK açılımıyla teröristlere sürekli tavizler vermiş, Teröristleri Habur’da kahraman gibi karşılatmış, İmralı canisi ile görüşerek pazarlık yapmış,  İmralı’dan PKK’nın her gün talimat almasına izin vermiştir. AKP’nin bu aciz politikasından yüz bulan terör yeniden hortlamıştır.” dedi.
Bölücü terör saldırılarının tahammül sınırlarını çoktan aştığını söyleyen MHP’Lİ Akçay, “Hemen her gün yeni bir şehit haberi gelmektedir. Türkiye deyim yerindeyse ateş çemberine dönüşmüştür. Gözlerini kan bürümüş canilerin bu alçakça eylemini lanetliyorum.  Bilinmelidir ki, terör maşaları rezil amaçlarına asla ulaşamayacaklar ve döktükleri kanda eninde sonunda boğulacaklardır. Şüphesiz ki, karşımızdaki bu acı tablo;  AKP Hükümetinin “açılım isimli yıkım projesi çerçevesinde” teröristlerle pazarlık yapması ve teröristlerin dayatmalarına boyun eğmesinden kaynaklanmaktadır.” dedi.
AKP’nin teröre karşı mücadele konusunda samimiyetsiz olduğunu söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ AKP, PKK’yı aklamak ve siyasallaştırmak adına, bütün değerlerimizin ve milli ilkelerimizin ayaklar altına almıştır. Norveç’in Başkenti Oslo’daki görüşmelerin basına yansıyan ses kayıtları AKP ile PKK arasındaki pazarlığı ve AKP’nin PKK’yı siyasallaştırma çabalarını açıkça gözler önüne sermektedir. Erdoğan’ın terör ve bölücülük sorununun azdığı bir ortamda, Terörle Mücadeleyi Hükümet programına dahi almaması AKP’nin terör ile mücadele etmeye niyetli olmadığının en büyük göstergesidir. Suriye’yi ‘sabrımız tükendi’ diyerek tehdit eden Erdoğan’ın aynı tavrı ve kararlılığı Türkiye’yi parçalamaya çalışan kanlı terör örgütüne karşı gösterememesini anlamak mümkün değildir.” dedi.
Terörle Mücadele konusunda Başbakan Erdoğan’ı eleştiren MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Başbakan Erdoğan terör saldırıları için geçen yıl Ramazan ayında “ Bıçak Kemiğe dayandı. Sabrımız tükendi.” Demiştir. Hakkari’de sekiz askerimizin şehit olması üzerine ise “ Teröristlere destek vereceklere haddini bildirecek güçteyiz.” Şeklinde açıklama yapmıştır. Başbakan Erdoğan’a soruyorum. Geçen yıl Ramazan ayından beri kaç askerimiz polisimiz şehit olmuştur. Geçen yıl Ramazan ayında bıçak kemiğe dayandı diyordunuz.  Peki aradan geçen bir yıl içinde teröristlerin siyasi uzantıları ile pazarlık yapmaktan başka ne yaptınız? Şimdi de tutmuş teröristlere haddini bildirecek güçteyiz diyorsunuz. Terör örgütünün tüm iç ve dış destekçileri bilinmektedir. 10 yıldır bununla ilgili hiçbir girişimde neden bulunmadınız? Teröristlere destek vereceklere haddini bildirecek güçteysek neden 10 yıldır bunlara haddini bildirmediniz? Açıkça Türkiye Cumhuriyeti Devletine Meydan okuyan Diyarbakır Belediye Başkanına haddini neden bildiremiyorsunuz? Siz 10 yıldır kime haddini bildirdiniz?  Meclis’ten Irak’ın Kuzeyine sınır ötesi operasyon için tezkere alınmışken kara harekatı için bu yetki neden kullanılmamaktadır? ” diye sordu
Terörle mücadele konusunda partisinin görüşlerini açıklayan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Milliyetçi Hareket Partisi, bölücülük ve terörle mücadele konusunda hükümete gerekli desteği vermeye hazır ve kararlı olduğunu kamuoyuna açıklamıştır. Terör ve bölücülüğün zirve yaptığı bölgeleri kuşatan yerlerde ‘Olağanüstü Hal’ ilan edilmesi kaçınılmaz bir hal almıştır. Meclis’ten alınan ‘Sınır Ötesi Hareket İzni’ çerçevesinde Irak’ın Kuzeyi ve teröristlerin ikmal merkezleri imha edilmeli ve bir güvenlik kuşağı oluşturulmalıdır. İmralı’da yatan bebek katiliyle tüm görüşmeler kesilmeli ve müzakereler durdurulmalıdır.  İmralı canisinin avukatları vasıtasıyla terör örgütünü yönetmesine müsaade edilmemelidir. Açılım denilen yıkım projesine son verilmelidir. Bölücülükle mücadele etmek için kapsamlı bir plan hazırlanmalıdır.  Parti olarak biz terörle yapılacak onurlu, milli ve kararlı her mücadelenin yanında ve arkasındayız. Eğer AKP Hükümeti terörle mücadele konusunda her zaman yaptığı gibi yine kayıtsız kalırsa, Yüce Türk Milleti ve Milliyetçi Hareket Partisi bunun hesabını AKP’den er-geç soracaktır. ” diye konuştu. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.