banner278

AKÇAY; "30 AĞUSTOS ÖNEMLİ BİR TARİHTİR"

Türk Milletinin tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünden asla taviz vermediğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay,"Büyük Türk Milleti tarih, boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünden her ne şart altında olursa olsun asla taviz vermemiştir" dedi.

banner292
AKÇAY;

AKÇAY; “30 AĞUSTOS ÖNEMLİ BİR TARİHTİR”

Türk Milletinin tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünden asla taviz vermediğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay,“Büyük Türk Milleti tarih, boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünden her ne şart altında olursa olsun asla taviz vermemiştir” dedi.

Akçay; “Bağımsızlığını, birlik ve beraberliğini her şeyin üzerinde tutan aziz milletimiz, her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış bu vatan uğruna çok büyük mücadeleler vermiştir. Tarih boyunca bağımsız yaşamış, imparatorluklar kurmuş olan Türk Milleti, Mondros mütarekesi ile esir edilmek istenmiştir. Esir olarak yaşamaktansan ölmeyi tercih eden Türk Milleti, Mustafa Kemal’in önderliğinde Kurtuluş Savaşı dediğimiz O ölüm kalım savaşına başlamıştır.  Türk milletini yok etme hırsıyla Vatanımızı istila eden düşmanlara karşı; Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutanlığında kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın en önemli halkası olan Büyük Zafer 26 Ağustos 1922 sabahı taarruz başlamış, 30 Ağustos’ta cephedeki büyük savaş kazanılarak 9 Eylül’de düşman Ege kıyılarından denize dökülmüştür.” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91 inci yılının coşkusunu yaşadığımız bu günlerde ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne zarar veren çalışmaların hız kazandığını söyleyen Akçay, “  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91 inci yılının coşkusunu yaşadığımız bu günlerde AKP, BDP ve PKK’dan oluşan şeytan üçlüsü milletimizin birliğine ve bütünlüğüne zarar veren çalışmalarını hızlandırmıştır. AKP Hükümeti; açılım adı altındaki “ Yıkım ve ihanet Projesi “ ile teröristlere her türlü tavizi vermiş, Habur sınır kapısında teröristleri kahraman gibi karşılatmış teröristlerin ayağıa devletin müsteşarını, valisi, hakimi, savcısı gönderilmiştir. Bununla da yetinmeyen Başbakan Erdoğan Norveç’in başkenti Oslo’ya ve İmralı Canisinin ayağına dönemin başbakanlık müsteşarını özel elçisi olarak göndererek PKK ile pazarlığa oturmuştur. AKP’nin çıkardığı 3. ve 4. yargı paketi adı verilen yasalarla cezaevlerindeki PKK’lılar dışarı çıkarılmıştır. İmralı Canisinin talepleri doğrultusunda Akil Adamlar Heyetini oluşturan yine İmralı Canisinin talebi doğrultusunda açılımla ilgili çalışmaları yürütmek için TBMM Araştırma Komisyonu kuran AKP hükümeti,  şimdi de İmralı Canisinin istediği yasaları çıkarmak için TBMM’yi toplantıya çağırmanın yollarını aramaktadır. AKP’nin açılım adı altında Türkiye’yi bölmeye yönelik bu çalışmaları Türk tarihinde kara bir leke olarak yer alacaktır. Türk Milleti bu ihaneti asla affetmeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi bu ihanetin er geç hesabını soracaktır.“ dedi.

MHP’li Akçay sözlerine şöyle devam etti: “AKP Hükümeti; Türk Milletinin  birliğine, bütünlüğüne zarar veren, üniter devlet yapımızı aşındırma amacı taşıyan uygulama ve amaçlardan bir an önce vazgeçmeli, ülkemizin ve insanımızın  daha iyi koşullarda yaşaması, ülkemizin gelişip zenginleşmesi için çalışmalıdır.  Bizlere düşen görev; şehit kanlarıyla sulanmış vatan toprağına ve bayrağına aynı bağlılıkla sahip çıkmaktır. Türk Milleti bir bütündür ve daima o bütünlüğünü koruyacaktır. Bugün bize düşen, bu ruh ve şuuru gelecek nesillere aktarmak, demokratik laik ve sosyal bir hukuk devleti olan cumhuriyetimizi, muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve O'nun silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, muhterem Manisa halkımıza sevgilerimizi, saygılarımızı sunuyor, en kalbi duygularımla selamlıyorum”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.