AK PARTİLİLER'DEN TÜRK METAL SEN'E TEBRİK ZİYARETİ

Türk Metal Sendikası Manisa 1 No'lu Şube Başkanı Hüseyin Özben'i ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, emeğin en yüce değer olduğunu belirterek, AK Parti'nin sendikaları çalışmalara katan bir iktidar olduğunu kaydetti.

AK PARTİLİLER'DEN TÜRK METAL SEN'E TEBRİK ZİYARETİ

AK PARTİLİLER'DEN TÜRK METAL SEN’E TEBRİK ZİYARETİ

 

Türk Metal Sendikası Manisa 1 No'lu Şube Başkanı Hüseyin Özben’i ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, emeğin en yüce değer olduğunu belirterek, AK Parti’nin sendikaları çalışmalara katan bir iktidar olduğunu kaydetti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, İGM Başkanı Hayrullah Solmaz, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli ve partililerle birlikte, yeniden Türk Metal Sendikası Manisa 1 No'lu Şube Başkanlığı görevine seçilen Hüseyin Özben ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Kendisinin de sendikacılıktan geldiğini ifade eden Tanrıverdi, çalışma hayatının temel unsurunun insan olduğunu söyledi. Emeğin en yüce değer olduğunu belirten Tanrıverdi, bu düşünceyle AK Parti hükümetleri döneminde, emeğin zayi olmaması için çalışma hayatına yönelik önemli düzenlemeler gerçekleştirdiğini ifade etti. Tanrıverdi, "Bugüne kadar insan ve emek merkezli çalışma hayatına ilişkin yasal düzenlemeler yapıldığı gibi bundan sonrası için de uluslararası normlara, insanımızın değerlerine, emekçilerimizin değerlerine uygun, çalışma hayatında düzenlemeler gerçekleştirilecektir. Bu anlamda özellikle işçi sendika konfederasyonlarımızın bu yasal düzenlemelere ilişkin görüşleri alınmaktadır. Ayrıca çalışma hayatında kamu çalışanlarının yasal düzenlemelerini yaparken de memur sendikaları, kamu çalışanları sendika konfederasyonlarımızın görüşleri alınmaktadır. Dolayısıyla biz sendikaları çalışmalarımıza katan bir iktidarız. Çünkü sivil toplum örgütlerini sosyal taraf olarak görmüyoruz, sosyal ortak olarak görüyoruz." Dedi. 

DÜZENLEME EN KISA ZAMANDA MECLİSE GELECEK

Tanrıverdi, çalışma yaşamına ilişkin son olarak önemli düzenlemelerden Toplu İş Sözleşmesi ile Grev ve Lokavt kanunlarının tek yasa olarak düzenlendiğini ve çalışmalarının belli bir noktaya geldiğini hatırlatarak, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Alt Komisyonunda görüşmeleri süren tasarının, kısa zamanda TBMM Genel Kurul gündemine gelmesini beklediklerini ifade etti.

 BİZİM HİÇBİR ZAMAN SİYASİ GÖRÜŞÜMÜZ YOK

Türk Metal Sendikası Manisa 1 No'lu Şube Başkanı Hüseyin Özben ise çalışma hayatına ilişkin getirilen yeni düzenlemede, mevcut kıdem tazminatı hakkını ortadan kaldıracak mahsurlu maddelerin bulunduğunu ifade ederek, bu noktada işçilerin mevcut haklarının korunmasını talep ettiklerini söyledi. Özben, çıkacak kanunlarda emekçilerin lehine olması için yardım beklediklerini belirterek, “Toplumun her kesiminden insanlar var. Bizim hiçbir zaman siyasi görüşümüz yok. Biz ancak çalışanların sorunlarıyla ilgileniriz” diye konuştu.  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.