banner271

AK PARTİLİ GENÇLER HALİL ÖZKAN'I SEÇTİ

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları 3. olağan kongresi Kenan Evren Sanayi Sitesi Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi sosyal tesislerinde yapıldı. 600 delegenin oy kullandığı tek liste ile gidilen kongrede mevcut İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi.

AK PARTİLİ GENÇLER HALİL ÖZKAN'I SEÇTİ

AK PARTİLİ GENÇLER HALİL ÖZKAN'I SEÇTİ

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları 3. olağan kongresi Kenan Evren Sanayi Sitesi Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi sosyal tesislerinde yapıldı. 600 delegenin oy kullandığı tek liste ile gidilen kongrede mevcut İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi.

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları 3. olağan kongresi Kenan Evren Sanayi Sitesi Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi sosyal tesislerinde yapıldı. 600 delegenin oy kullandığı tek liste ile gidilen kongrede mevcut İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi. AK Partili gençlerin kongre başında açtıkları 'Beraber yürüdük biz bu yollarda' yazılı dev pankart kongrede uzun süre ayakta alkışlandı.
TÜRKİYE AYDINLANIYOR
AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan kongrede yaptığı konuşmada, AK Parti ışığının tüm dünyayı aydınlatmaya devam edeceğini söyledi. Özkan, 2002 Mart ayında şu anki il başkanı Murat Baybatur'un Manisa'da yaktığı gençlik meşalesinin şu an Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli ile devam ettiğini belirterek şöyle konuştu: "Daha sonra İl Yönetim Kurulu Üyemiz Selman Alkış'ın elinden bu bayrak bana geldi. O gün yaşadığımız heyecan neyse bugünde aynı şekilde devam etmekte ve şu an doruk noktaya
ulaşmış bulunmaktadır. Bu meşale dün olduğu gibi bu gün de yarın da hiç sönmeyecek, başta Türkiye'miz olmak üzere tüm dünyayı aydınlatmaya devam edecektir"
Gençlerin rol modelinin dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Özkan, şunları söyledi: "Ülkemizde, Avrupa'da, Ortadoğu'da, Kafkaslar ve Balkanlar'da yaşayan insanların sevgisini ve teveccühünü kazanan, 'Van-minüt' diyerek İsrail hükümetine hak ettiği cevabı veren dünya lideri Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı örnek alıyoruz. Amacımız Manisa'nın medarı iftiharı Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç gibi olmaktır. Amacımız sabır deryası Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Tanrıverdi gibi olmaktır."
Halil Özkan, AK Parti iktidarının Cumhuriyetimizin 100. yılını planlarken ve hedeflerine adım adım yaklaşırken birilerinin hâla 10. Yıl Marşını dilinden düşürmeyerek cumhuriyetin 80 yıl gerisinden geldiğini söyledi.
100. yıl hedeflerine ulaşmak için gençlere çok iş düştüğünü anlatan Özkan, sözlerine şöyle devam etti: "Doktorsak en iyi doktor, memursak en iyi memur, işçiysek en iyi işçi, öğrenciysek en iyi öğrenci, siyasetçiysek en temiz ve en ahlaklı siyasetçi olacağız. Biz AK Parti'de siyaset yapan gençler olarak siyaseti bir ayrışma, çatışma, gerilim zemini olarak değil, tam tersine bir hizmet zemini olarak görüyoruz. Biz, güncel ve gündelik tartışmalarla ülkemize ve milletimize zaman kaybettirmenin yerine, geleceği
tasarlayan, geleceği şekillendiren projelerle yolumuzda ilerliyoruz. Çünkü biz geleceğin Türkiye'sini yönetmeye talibiz." Özkan, gençlerin ilk hedefinin büyükşehir belediyesi olacak olan Manisa Belediyesini kazanmak olduğunu söyledi.
AK Parti Manisa İl Başkanı ve Manisa AK Parti İl Gençlik Kolları kurucu Başkanı Murat Baybatur, AK Gençliğin ilham kaynağının çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet olduğunu ifade etti. Fatih Sultan Mehmet'in Manisa'da şehzadelik yaptığını hatırlatan Baybatur, şunları söyledi: "Bu gençlik hareketi Başbakanımızı, Bülent Arınç'ı, Hüseyin Tanrıverdi'yi, Recai Berber'i, Selçuk Özdağ'ı yetiştirdi. Bu gençlik önümüzdeki dönemlerde Cumhurbaşkanı,Başbakan, Bakan olacaktır. AK Parti Türkiye'nin en büyük gençlik
hareketidir. Gençliğin siyasete kattığı dinamizm çok önemlidir. Bunu yapamayan siyasi partilerin durumu bugün ortadadır. Bizim siyasi hareketimizin temel noktası asla koltuk değildir. Asıl olan memleketimize hizmet edebilmektir. Bizim tüm milletimize yetecek sevgimiz var. Ülkemizi şahlandıracak enerjimiz var."
AK PARTİ'YE ÖVGÜLER YAĞDIRDI
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ da, partisine övgüler yağdırdı. Özdağ, "oku" diyen bir medeniyetin çocukları olduklarını belirterek şunları söyledi: "Okuduk ve büyük medeniyetler kurduk. Büyük devletler, imparatorluklar kurduk. Biz okuyup öğrendiklerimizi uyguladığımız için büyük olduk. Ancak, arka arkaya iki darbe yaşadık. Özal dönemine kadar bu gidişat sürdü. Ardından AB süreci başladı ve 2001 yılında Türkiye'de yeni bir güneş doğdu. O günden beri bu güneş Türkiye'yi ve dünyayı ısıtıp
aydınlatıyor"
AK Parti'nin Türkiye'nin gerçeği olduğunu savunan Özdağ, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye artık yasaklar ülkesi olmayacak. Milletin ak sandıklarındaki ak oylarını aldık. 3 genel, 2 yerel ve 2 referandumdan alnımızın akıyla çıktık. Düne kadar bu ülkeyi cuntacılar, localar yönetiyorlardı. Ama bugün bu ülkeyi Anadolu'nun yağız delikanlıları Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Hüseyin Tanrıverdi yönetiyor."
Gençlere okuyun kendinizi geliştirin mesajı veren Selçuk Özdağ, şöyle konuştu: "Biz batının uşakları değiliz. Biz başkası değil, kendimiz olacağız. Biz bir elimize ayı bir elimize güneşi verseler davamızdan dönmeyeceğiz. Bizim elimizde bilgisayar olacak. Alemleri gezeceğiz ancak asla kültürümüzden ayrılmayacağız. Demokrasi başka fikirlere tahammül etme sanatıdır. Siz gençlerde bunu öğrenin. Bu coğrafyada birlikte ve beraber yaşacağız. Ama tek şartımız tek vatan, tek bayrak, resmi dil Türkçe diyerek
yaşayacağız. Biz tartışan düşünen bir gençlik istiyoruz"
GELECEĞİMİZİN KONGRESİ
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi de; yapılan seçimi geleceğin seçimi olarak yorumladı. Bu kongrenin seçim kongresi olmaktan öte geleceğimize yön veren gençlerin bir araya geldiği bir kongre olduğunu anlatan Tanrıverdi, sözlerine şöyle devam etti: "Biz gençlerimizin ve ülkemizin sorunlarının ne olduğunu bilen yaşayan kişileriz. AK Parti olarak gençliğimize büyük önem veriyoruz. Çünkü, gençliğimiz geleceltışmalarla ülkemize ve
milğimizdir. Biz parti olarak seçimler için değil geleceğimiz için çalışan bir partiyiz. Hizmetlerimizi bugünü kurtarmak adına değil, geleceğimizi kuşatmak adına yapıyoruz. Amacımız dünya gençliğinin kardeşliğini sağlamaktır. AK Parti'nin tüm fertleri bu heyecan ve amaçla çalışıyor. AK Parti iktidarında gençlerin önündeki tüm engeller birer birer kaldırıldı. Partimiz gençlerin seçme yaşını 21'e indirdi. Gençlik teşkilatlarımız sadece bayrak asan slogan atan topluluk değildir"
AK Parti gençlerinin gelecekte söz sahibi olacaklarını iddia eden Tanrıverdi, şunları söyledi: "Biz onların önünü açıp onlara yer hazırlıyoruz. Gençliğe yer vermek ustalığın şiarındandır. Sizden istediğimiz AK Parti bayrağını Spil dağının tepesine dikmenizdir." Gençlere 'Okuyun' tavsiyesinde bulunan Tanrıverdi, sözlerine şöyle devam etti: "İnsanların hayırlısı insanlara yararlı olandır. Bunun için okumalıyız. Okuduklarımızla amel edip çalışmalıyız. Şimdi 2014'e yürüyoruz. Manisa Büyükşehir olacak.
Eğitimde sağlıkta çok daha büyük mesafe kat edeceğiz. Önümüzdeki seçimlerde de gençlerin desteği ile Manisa'da yeni bir tarih yazacağız"
Dünün hasta adamının bugün AK Parti iktidarı ile usta adam olduğunu savunan Tanrıverdi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dün diğer ülkeler 5 kuruş para verecek diye beklerken, bugün borç almadan, borç ödüyoruz"
"Sözümüz bizim namusumuzdur" diyen Tanrıverdi, Manisa milletvekilleri olarak arkalarından 'Namussuz' sözünün söylenmemesi için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.
CHP'nin tutuklu milletvekilleri için diğer CHP'li vekillerin TBMM'de yemin etmeye gelmediğini hatırlatan Tanrıverdi, şöyle konuştu: "Önce bir dik duruş sergilemek istediler. Ama daha sonra kuzu kuzu, tıpış tıpış geldiler ve yeminlerini ettiler. Ama biz AK Partili vekiller olarak meclise büyük bir heyecanla gittik ve yeminimizi ettik. Daha yapacak çok işlerimiz var. Bizim oyunda oynaşta vakit geçirecek zamanımız yok. Biz hizmet etmek için yola çıktık. Biz politikalarımızı oluşturduk ve milletimize
sunduk"
Bedelli askerlik konusuna da değinen Tanrıverdi, şunları söyledi: "İşlerini kurmuş olan, vatanına milletine hizmet eden ve askere gitmesi halinde bu işlerinden geri kalacak olan kişiler için hükümetimiz bedelli askerlik yasasını çıkarmaya hazırlanıyor. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin önünde var olan tüm engelleri kaldırmaya hazırız. Bu konuda başbakanımız bizzat kendisi çalıştı. Bakanlar kurulu ve parti MYK'sında bu konuyu görüştük. Önümüzdeki hafta grup toplantısında başbakanımız bedelli
şartlarını açıklayacak. Bu demek değildir ki gençlerin bir kısmı askere gitmek istemiyor askerden kaçıyor. Biliyorum ki olası bir aksilik durumunda tüm gençlerimiz ellerine silahı alarak cephelere koşacaktır. Bizim ortak değerlerimiz tartışmasızdır"
Kongreye AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, Manisa Milletvekili Recai Berber, Selçuk Özdağ, Muzaffer Yurttaş, Eski Milletvekili Mehmet Çerçi, İGM Başkanı Hayrullah Solmaz, AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli, Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Yoğurtçu, AK Partili İlçe ve Belde Belediye başkanları ile AK Partili yöneticiler katıldı.
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI YENİ YÖNETİMİ
Halil Özkan'ın listesi şu isimlerden oluştu: Halil Özkan, Ahmet Daldal, Ali Arayıcı, Aydın Uyanık, Aykut Toplar, Ayşegül Alataş, Bahattin Ünlü, Burak Aydın, Ceylan Demirşah, Cihan Aras, Cihan Ustaoğlu, Ebubekir Doğan, Efe Bardak, Emrah Kurşun, Emre Şener, Enis Kömürlüoğlu, Faik Yıldıra, Fatih Aktolga, Fatih Baba, Fatih Gülgül, Fatma Hilal Özman, Ferhat Altıntaş, Gökhan Uluğtekin, Gürol Karakaş ve Halil Çırakoğlu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.