AK PARTİLİ BAYBATUR CHP'Lİ ÖREN'E NEDEN TEŞEKKÜR ETTİ?

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören'in basın verdiği demeçle ilgili bir açıklama yaparak, tavsiyelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Baybatur, "Sayın vekilimizin bizimle ve partimizle ilgili açıklamalarını takip ettim. Kendisine şahsımla ilgili yaptığı değerlendirmeye teşekkür ederim. Bütçe görüşmelerinin bitiminin ardından kendisiyle tecrübeleri ile ilgili görüşmek isterim." diye konuştu.

AK PARTİLİ BAYBATUR CHP'Lİ ÖREN'E NEDEN TEŞEKKÜR ETTİ?

AK PARTİLİ BAYBATUR CHP'Lİ ÖREN'E NEDEN TEŞEKKÜR ETTİ?

AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören'in basın verdiği demeçle ilgili bir açıklama yaparak, tavsiyelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Baybatur, "Sayın vekilimizin bizimle ve partimizle ilgili açıklamalarını takip ettim. Kendisine şahsımla ilgili yaptığı değerlendirmeye teşekkür ederim. Bütçe görüşmelerinin bitiminin ardından kendisiyle tecrübeleri ile ilgili görüşmek isterim." diye konuştu.

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören’in basında çıkan "CHP’li Ören’den Baybatur’a tavsiye" başlıklı haberi değerlendiren AK Parti Manisa İl Başkanı Murat baybatur, her siyasi partinin çalışma şeklinin demokratik ancak farklı olduğunu belirtti.
AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, “ Ülkemizde faaliyet gösteren siyasi partiler, her zaman demokrasi için katkılar sağlamışlardır. Çok partili sisteme geçilmesinin ardından Adnan Menderes ile başlayan sürece Turgut Özal ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan demokrasiye farklı soluk getirmişlerdir ve hatta demokrasiye önemli katkılar sağlamışlardır. Sağ partiler ülkemizin demokrasiye geçiş sürecinde büyük ve çok önemli katkılar sağlamıştır. CHP Milletvekili Hasan Ören’i tenzih ederek şunu belirtmek isterim. Sağ partiler darbelere karşı gelip demokrasiyi tabana yaymak isterken darbeyi destekleyen bir siyaset izleyen CHP ve sol partileri milletimiz anlamakta zorluk çekmiştir. Her darbe döneminde askeri göreve davet eden CHP demokrasiden uzak bir siyaset izleyerek millete had bildirmeye çalışmıştır. Hatta millete rağmen bir siyaset izlemiştir. Demokrasiyle yönetilen ülkelerde darbeyi desteklemek adına askeri göreve davet etmek ülkede darbe yapın demek anlamına gelir. AK Parti ise hiçbir zaman millete ve demokrasiye rağmen bir şey yapmamıştır. Millet için ne gerekiyorsa AK Parti bu hizmetleri yapmıştır. Aksine darbelerin sona ermesi bir daha darbe olmaması için darbecilerin yargılanma sürecini başlatmıştır. AK Parti insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesiyle milletine hizmet veren bir siyasi harekettir. Her siyasi parti demokratik olarak kendi parti içerisinde farklı bir anlayış geliştirerek demokrasiye katkı sağlamışlardır. Son dönemlerde partimizin üyelik çalışmalarıyla ilgili de görüşlerini bildiren Sayın Ören’e şu ifade etmek isterim. AK Parti her geçen gün oylarını artırarak gelişen ve büyüyen bir siyasi harekettir. Bu çalışmalarla ilgili olarak tek amaç ise AK Parti’ye oy veren arkadaşlarımızı üye yapmak istiyoruz. 10 Ocakla ilgili koyduğumuz hedefimiz 10 bindir. Bu tarihe kadar üye yapacağımız kitle sayısıdır. Yani 10 ocak 2013 yılındaki bir aylık süreçteki hedefimiz yalnızca 10 üyedir. Oysaki Manisa’da AK Parti’nin üyesi 100 binin üzerindedir.” Diye konuştu.
AK Parti’nin belediye başkanlığı, meclis üyelikleri gibi seçim dönemindeki çalışmalarının ise AK Parti’ye özgün bir üslupla seçildiğini de açıklayan AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, genel merkez tarafından farklı anketler yapıldığını söyledi. Baybatur; “ partimizde çeşitli kademelerde görev almak isteyen arkadaşlarımız adaylıklarını açıklar ve çalışmalarına başlarlar. Genel merkezimizde bununla ilgili çeşitli anketler yapıyor. İl düzeyinde, ilçe düzeyinde ve mahalle düzeyinde anketler yapılıyor. Ayrıca genel merkez partinin çeşitli kademelerindeki arkadaşlarımızla birebir telefon görüşmesi yaparak ayrı bir anket çalışması yapıyor. Ortaya çıkan sonuçları aday olan arkadaşlarımızı genel merkeze çağırıp tekrar değerlendirme yapıyorlar. Son olarak ortak görüş üzerinde birleşip karar alınıyor. Bu tür çalışmalar her siyasi partide farklı olabiliyor. Demokratik kurallar içerisin de her siyasi partinin çalışma şekli farklıdır. Kaldı ki Hasan Ören’in bu konuyla ilgili düşüncesi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. CHP’nin aday belirleme şekli kendilerine göre farklıdır ve bunu saygıyla karşılıyorum. Bütçe görüşmelerinin ardından kendisiyle bir araya gelmek, tavsiyelerinden faydalanmak isterim. Kendisi Manisa’nın milletvekilidir ve tecrübelerinden istifade etmek bizim içinde önemlidir. Sayın Ören’e ayrıca teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.
AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, tecrübelerini paylaşmak isteyen tavsiyelerde bulunmak isteyen CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören’in paylaşımlarına açık olduğunu vurgu yaparak konuşmasına şöyle devam etti; “ Sayın Ören’in önderlikle ilgili düşüncelerine de ayrıca teşekkür ederim. Ancak bizim bir önderimiz vardır oda AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’la gururu duyuyoruz. Yalnızca partililerimiz değil yüce milletimizde onunla gurur duyuyor ve dualarını eksik etmiyorlar. Kendisini ülkesine ve milletine adamış ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine getirmeye çalışan bir dünya lideridir. Manisa için çalışan ve gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum.” 
 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.