AK PARTİLİ ADAYLARI, MEMURLARLA KAHVALTIDA BULUŞTU

AK Parti Manisa milletvekili adayları Selçuk Özdağ, Sait Han Bakşi, Abdurrahim Arslan, Milenyum Memurlar Derneği (MEMDER) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yıldırım'ın konuğu oldu.

AK PARTİLİ  ADAYLARI, MEMURLARLA KAHVALTIDA BULUŞTU

AK PARTİLİ  ADAYLARI, MEMURLARLA KAHVALTIDA BULUŞTU

AK Parti Manisa milletvekili adayları Selçuk Özdağ, Sait Han Bakşi, Abdurrahim Arslan, Milenyum Memurlar Derneği (MEMDER) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yıldırım'ın konuğu oldu.

Dernek binasında düzenlenen kahvaltıda konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Selçuk Özdağ, "STK'lar vatandaşlar devlet arasında hem köprü, hem de ayna vazifesi görürler. Bu tür STK'ların çoğalması bizim temennimizdir. Hükümetimiz, STK'ların daha rahat kurulması için çalışmalar yaptı. Memurlarla ilgili 657'de değişiklikler yaptı. Ama bu değişiklikler yetmez. KPSS sistemiyle memurlarda bir adalet sistemi oluşturuldu. Bu da Ecevit'in Türkiye'ye yapmış olduğu bir katkıydı. Kendisini rahmetle anıyorum. Geçmişte memurlar işçi arasında ciddi ücret farkları vardı. Bir devlet dairesinde şoför 10 bin TL alırken, daire müdürleri 3-4 bin TL alıyorlardı. Bu ciddi anlamda performansın düşmesine ve okumuş olmanın cezalandırılmasına neden oluyordu. Şimdi personel yasası çıkarıyoruz. AK Parti olarak memurlarımız ezdirmedik. Hak ettikleri ücretleri kazanacaklar" dedi.

Aldığı tehditlerle ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandıran Özdağ, "Referandumdan itibaren tehditler alıyorum. Onları kamuoyuyla paylaşmaya gerek yok. Çünkü biz bunları devletin savcısıyla, emniyetiyle paylaşıyoruz. Bizim gibi kalkınan ülkelerde yol üstünde bağı olanla, sevgili güzel olanın başı dertten kurtulmaz. Bunlar millet için feda olsun. Canımız feda olsun. Korkutmayla oy istiyorlar, yanlış. Kimse korkutmayla oy istemiyor. Herkes vaatleriyle, hizmetleriyle oy istiyor. CHP, MHP vaatleriyle oy istiyor. Biz de AK Parti olarak hizmet sözlerimizle oy istiyoruz. Korkutma kültürünü MHP'liler çok iyi bilirler. Bunları konuşursam çok ağır. Kimin çadırının söküldüğünü onlar çok iyi bilirler. Kimin çekiçle dövüldüğünü onlar çok iyi bilirler. 'Genel başkan adayıyım' denildiği zaman kimin evinden çıkartılmadığını çok iyi bilirler. Cumhurbaşkanı adayıyım denildiği zaman meclisin bahçesinde kimin dövüldüğünü çok iyi bilirler. Hakkı Şafak Ses'in genel başkanlığı adayıyım denildiği zaman evinin önüne 200 kişiyi yığıp salona göndermeyenler çok iyi bilirler. O nedenle korku kültürünü onlar çok iyi biliyorlar. Özellikle ülkücüler, MHP'nin üst yönetiminin bu tutumundan çok müştekiler. Gereğini yapacaklar. Burada kimin ülkücü olduğunu iyi biliyorlar. İnşallah benim ülkücü arkadaşlarım gereğini yapacaktır" dedi.

Star Gazetesi'ne yapılan baskına da değinen Özdağ, "Korku kültürünü kimin oluşturduğu ve Türkiye'ye kimin yaymak istediği belli. Birileri ellerine Molotof kokteyi alıyor, silah alıyor. Birileri de bir gazetenin, hür basının bürosunu basıyorlar. Basın hürdür. İnandıklarını yazar, duyduklarını yazar, bildiklerini yazar. Ve doğru şeyleri yazar. Yazdığı sürece mahbes olur. Basını susturmaya yönelik ister silah olsun, isterse herhangi bir illegal olsun hepsinin karşısındayız. Star Gazetesi'ni basan kişileri ve zihniyeti kınıyorum. Basın rahat çalışmalıdır. Türkiye'nin birbirine tahammül edecek kişilere, kurumlara ihtiyaç var. Saygı kültürünü oluşturmalıyız" diye konuştu.

MEMDER'in toplumun gelişimi için ciddi projelere imza attığını söyleyen AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Sait Han Bakşi, "Demokrasiye her zaman sahip çıkan ve bizim her zaman söylediğimiz 'Milletimizin her zaman hizmetkarıyız' sözünü uygulamaya çalışan bir dernektir. 2002'den önce milletimiz kamu dairesine giderken farklı gözle bakılıyordu. Manisa, Hakan Şükür'ün gelmesiyle adeta sallandı. Gençlik Kollarımızın düzenlediği Mustafa Ceceli konseriyle Manisa'da adeta MHP Genel Başkanı'nın toplayamadığı kalabalığı, bizim gençlik kolları teşkilatımızla topladık. Bu AK Parti'nin gücünü gösteriyor" dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Abdurrahim Arslan da, MEMDER'in demokrasiden yana bir dernek olduğunu ve bunu da 12 Eylül'de yapılan referandumda 'evet' diyerek gösterdiklerini ifade ederek, "Bizim kadar anayasa paketine çalışarak destek verdiler. AK Parti olarak, kuruluşumuzdan itibaren sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte olduk. Onlarla istişare ederek onların fikirlerini aldık. Sivilleşmeye, dernekleşmeye önem verdiğimizi gösteriyor. Konserde on binlerle beraber ıslandık. Oraya sadece konser için gelmediler. AK Parti'nin organizasyon gücüyle de geldiler. Sonucu belli bir seçime gidiyoruz ama bir oy daha fazla almak için çalışıyoruz" dedi.

Tüm partilere aynı mesafede yaklaştıklarını ifade eden MEMDER Başkanı İsmail Yıldırım, "MEMDER olarak soruna odaklı değil çözüme odaklı bir sivil toplum örgütüyüz. Kaliteli memur yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Önceliğimiz devamlı memurlarımızın kalitesini artırmayı ve sorunlarına çözüm aramayı amaç edinmiştir. Ücret dağılımındaki eşitsizliklerin giderilmesi, liyakata göre atama, performansa dayalı bir memur kalitesi istiyoruz. Memurların eş durum tayinlerinin öncelikli olarak kabul edilmesini ve aile bütünlüğünü bozmayacak çözümler üretilmesini istiyoruz. Bizler vatandaşın hizmetkârıyız. Kentlilik ve kentleşmeyi çok önemsiyoruz. Kentte oturan ile kenar kesimlerde oturanlar aynı imkana sahip olmalı. Hiçbir insan oradaki genç öyle kalsın diyemez. Bu vatandaşlık değildir" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.