AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI COŞKULU BİR TOPLANTIYLA TANITILDI

AK Parti’nin Manisa’da 12 Haziran seçimlerine katılacak 10 milletvekili adayı, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi’nin de katılımıyla şölen havasında düzenlenen toplantıda tanıtıldı.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI COŞKULU BİR TOPLANTIYLA TANITILDI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI COŞKULU BİR TOPLANTIYLA TANITILDI

AK Parti’nin Manisa’da 12 Haziran seçimlerine katılacak 10 milletvekili adayı, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi’nin de katılımıyla şölen havasında düzenlenen toplantıda tanıtıldı.
 
Toplantı öncesi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin yanı sıra Manisa milletvekili Recai Berber, diğer yeni adaylar, İl Başkanı Murat Baybatur ve Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli’nin içinde bulunduğu parti otobüsü, yüzlerce araçlık konvoyla şehir turu attı. Konvoy, toplantının düzenlendiği Atatürk Spor Salonu önünde coşkuyla karşılandı. Aday tanıtım toplantısına konvoydaki heyetin yanı sıra, yeni dönemde aday olmayan Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi, ilçe ve belde belediye başkanları ile teşkilat yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
 
Açılış konuşmasını İl Başkanı Murat Baybatur yaptı. Baybatur, “3 Kasım 2002’de halkımızın büyük teveccühüyle iktidara geldiğimiz günden bu güne 8.5 yılı geride bıraktık. Yılların biriktirdiği dağ gibi sorunlardan, ekonomik ve sosyal sıkıntılardan, karanlık çeteler, demokrasi düşmanları ve şer odaklarından Türkiye kurtulmak istiyordu. Bunu 3 Kasım’da ‘Yeter Karar Milletindir’ diyerek, AK Partiyi tek başına iktidara getirerek göstermiştir. Girdiği bütün seçimlerden başarıyla çıkan AK kadrolar, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın yönetiminde ülkemizi kangren haline gelen sorunlarından kurtarmıştır. Bu gün yine AK Parti’yi bir kez daha tek başına iktidar yapma günüdür. Bizlere ikinci kez tek başına iktidar olma onurunu yaşatan milletimize teşekkür ediyoruz. Başbakanımız’ı bu kutlu yolculuğunda yalnız bırakmayan dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 8.5 yılda gösterdiğimiz sayısız başarılarla bir kez daha milletimizin karşısına çıkıyoruz. 12 Haziran seçimleri ülkemiz için bir milattır. Yaptığı hizmetlerle Türkiye’ye çağ atlatan iktidarımızı 2011 Haziran’da alacağı destek, ülkemizi muassır medeniyetler seviyesine yükseltecek önemli bir adımdır. Hedefimiz ülkemizi 2023 yılına emin adımlarla taşımaktır. Burada bulunan yeni dönem milletvekili aday kadromuz, Manisa aşkıyla, Manisa sevdasıyla hizmet etme kararlılığıyla yola çıkmış, yüreğini, gönlünü, zihnini, Türkiye idealleri için ortaya koymuştur. 2023 hedeflerinin temelleri bu kadrolarla atılacaktır.” dedi.
 
Konuşmasının sonunda, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Bursa’dan aday gösterilmesine değinen Başkan Baybatur, “Sayın Bakanımızın Manisa’dan aday olmamasına üzüldünüz. Aynı duyguları biz de yaşadık. Ama bu durum asla, Sayın Bakanımızın Manisa ile bağlarının kopacağı anlamına gelmemelidir. Kendisi yine bizlerle beraber olacaktır. Manisa yeni dönemde 11 milletvekili ile temsil edilecektir. Bakanımız yine Ankara’da Manisa’nın temsilcisi olacaktır.” İfadelerini kullandı.
İki dönem görev yapan Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi, “Bu yolculuk bizimle başlamadı bizimle de bitmeyecek. Hep bu yolda var olacağız. Türkiye var oldukça, milletimiz var oldukça ebediyen bu uzun yolcuk devem edecek. Yeni dönemde, siyasete ara vermeyi uygun gördük. Ancak AK Parti’den kopmuyoruz, teşkilatımızda, milletimizden kopmuyoruz. Hep beraber bu yolcuğa devam edeceğiz. Yine tek başında iktidar olacak tek parti ver o da AK Parti’dir. Rehavete kapılmadan, ‘aday oldum, olmadım’ demeden çalışacağız. ‘Durmak yok, yola devam’ diyeceğiz. Hepinizden helallik istiyorum. Ben de varsa hakkımı helal ediyorum. Bizleri aratmayacak, bu bayrağı ileriye taşıyacak tüm adaylarımıza başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
 
ADAYLARDAN ESKİ ÜLKÜCÜ ÖZDAĞ’A BÜYÜK İLGİ
 Daha sonra milletvekili adayları tek tek platforma çıkarak kendilerini tanıttılar. Adaylar arasında en dikkat çekici isim olan, Basın Yayın Enformasyon İzmir Bölge Müdürlüğü görevinden istifa ettikten sonra AK Parti 4. sıradan milletvekili adayı gösterilen Manisa 4. sıra milletvekili adayı Selçuk Özdağ büyük ilgi gördü. Özdağ’ın konuşması salondan büyük alkış topladı. Özdağ konuşmasında, “Darbecilere karşı her daim milletin yanında Hakk’ın ve hakikatın yanında olacağım. Bu harcın içinde bir kum olmak için siyaset sahnesinde yeniden yerimi aldım. 2001 yılında Başbakanımız için ‘Türkiye’de muhtar bile olamaz’ diyenlere karşı sadece Türkiye’nin değil Balkanların, kuzey Afrika’nın tüm mazlumların Başbakanı ile siyaset yapmaktan gurur duyuyorum.” dedi.
Manisa Milletvekili Recai Berber ise, “Parlamentomuzun kapısında, duvarında egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu yazılı olduğu halde bugünlere kolay gelmedik. 1960’ta yapılan darbe sonunda egemenlik meclis tarafından değil başka güçlerle sağlandı. Bu millet hepsini aştı ve nihayet 3 Kasım 2002 tarihinde gerçekten tarihi bir fırsatı yakaladı.” dedi. 22. ve 23. dönemde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olan milletvekillerine teşekkür eden Berber, şöyle devam etti:  “Türkiye 2002 yılında AK Parti tarafından devredildiği dönemde, ülkemiz büyük sorunların için boğuşuyor, gençlerimiz gelecek endişesiyle başka ülkelere gitme gereği duyuyordu. Kısa zaman sonra Türkiye bu makus tarihi geride bıraktı. 8.5 yılda 80 yıllık cumhuriyet tarihinden daha büyük hizmetlere şahitlik ettik. Halkımızın 12 Haziran tarihinde yine Recep Tayyip Erdoğan ve kadrolarına bu emaneti, daha büyük güvenle vereceğine yürekten inanıyorum. Bunun gerçekleşmesi için hep birlikte çalışmamız, yaptıklarımı iyi anlatmamız gerekiyor.”
 
AK PARTİ 2023 HEDEFİNE KİLİTLENDİ
Son konuşmayı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi yaptı. Tanrıverd, “Bugün yeniden büyük Türkiye’ye akın var akın. Ve Aydınlığın her türlü karanlığı silip süpüreceği gün, artık çok yakın. Bugün Manisa tek yürek, tek bilek ve tek yumruk olduk. Kenetlendik, birlik ve beraberlik içinde yola koyulduk. Manisa bugün tek bir beden oldu ve 2023 hedefine kilitlendi. Manisa artık şu andan itibaren hiçbir dedikoduya kulak asmaz. Hiçbir fitneye ve fesada kanmaz. Entrikaya aldanmaz. Bozguncunun oyununa gelmez. Sandık görevlisinden, mahalle temsilcisine, belde başkanından, ilçe başkanına, il başkanına, belediye başkanından meclis üyesine, İl Genel Meclisi üyesinden milletvekili olan arkadaşlarımıza kadar herkes bu süreçte var gücüyle çalışacaktır.” dedi. Demokrasilerin ve siyasi partilerin en önemli sınavının elbette seçimler olduğunu ifade eden Tanrıverdi, şöyle devam etti: “Siyasi tarihimizdeki en önemli seçime bilesiniz ki bugün 50 gün kaldı.
 
12 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimleri için, startı bugün buradan, heyecanla büyük bir coşkuyla veriyoruz. Şimdi, aziz milletimiz ve ülkemiz için, çalışkan ve yürekli, tüm dünyaya Türkiye’nin adını ezberleten Genel Başkanımız, Başbakanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tayin ve takdir ettiği hedefe doğru yola koyulma zamanıdır. Biz geçirdiğimiz 8,5 yıllık dönemi çıraklık ve kalfalık dönemi olarak görüyoruz. Artık ustalık döneminin adımlarını bugün atıyoruz. Hedefimiz 2023. Yani ileri demokrasi, büyük ekonomi, güçlü toplum, yaşanabilir çevre ve marka şehirler, lider ülke Türkiye’dir. Türkiye’yi Dünya’nın lider ülkesi yapmaya, en büyük ekonomiler içerisine sokmaya azimliyiz. AK Parti olarak artık, Türkiye’yi sırtladık ve onu zirveye taşıyıncaya kadar asla durmayacağız, soluk almayacağız, mola vermeyeceğiz. Ülkemizi, ülkemizin vefalı ve kanaatkar insanını dünyanın en tepesine taşımadan asla ve asla yolumuzdan geri kalmayacağız. Düne kadar, ‘Türkiye’yi AK Parti’nin taşımasını istemiyoruz diyenler, bizi saplanıp kaldıkları bataklığa çekmek isteyenler, bugün, onlar da hedefler koymaya başladılar. AK Parti’ye imrendiler. Sahte hedeflerle, havada asılı kalan vaatlerle, göz boyamaya çalışıyorlar. Soruyorum onlara; ‘Siz bu hedeflere maskeli adaylarla mı ulaşacaksınız? Ergenekoncularla, çetelerle mi gerçekleştireceksiniz? Vatandaşı oy çantası olarak gören, eskinin ‘Dün dündür, bugün bugündür’ anlayışını diriltmeye çalışıyorlar. Geçmiş geçmişte kaldı. Milletimiz eski defterleri kapattı. Eskimiş siyaseti çöpe attı. Ama bugünü daha iyi anlamak için dünü asla unutmamalıyız.”
 
 “İNSANI YAŞATKİ DEVLET YAŞASIN FELSEFESİYLE HAREKET ETTİK”
Hiçbir ayrım gözetmeden, herkesin, her kesimin gönlünde taht kurmak için çalıştıklarına dikkat çeken Tanrıverdi, “Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğünü savunduk. Geleneksel alışkanlıklarla siyasi iradeyi frenlemeye çalışan odakların, AK Parti’nin ufkunu daraltmasına asla izin vermedik. Sivil siyasete, demokratik haklara, özgürlüklere, milli iradeye yönelik her türlü baskı, sindirme, engelleme ve vesayet çabalarına her zaman karşı çıktık. Duruşumuz dik, tavrımız net oldu. ‘Söz de, karar da milletindir’ diyerek bu günlere geldik. Yetkinin her zaman millette olduğuna inandık ve 8,5 yıl boyunca eylemlerimizle, reformlarımızla, uygulamalarımızla, bu konuda ne kadar samimi olduğumuzu gösterdik. 8,5 yıl boyunca olduğu gibi, bugün de, milli iradeye gölge düşürecek, milli iradenin tecellisini engelleyecek, her türlü girişimin karşısında dururuz ve duracağız. Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Afyon’dan yola çıkarken ‘3 Y ile mücadele edeceğiz’ dedi. Yoksulluk, Yolsuzluk, Yasaklar bizim amansız düşmanımız oldu. Üç tane de kırmızı, çizgimiz vardır.  Bölgesel milliyetçilik yapmayız, yaptırmayız, dini milliyetçilik yapmayız, yaptırmayız., etnik milliyetçilik yapmayız, yaptırmayız. Biz her zaman şunu haykırdık: Tek bayrak, tek vatan, tek millet. Bunları asla tartışmayız, tartıştırmayız.
 
Bayrağımızın kırmızı rengi şehitlerimizin kanıdır, hilalimiz özgürlüğümüzdür, yıldızımızda bu vatan uğruna canını veren her bir şehidimizdir. Türkiye’nin resmi dili Türkçedir herkes ana dilini konuşabilir ama resmi dilimize kimse alternatif düşünemez.” dedi.
 
TÜRKİYE DÜNYA’NIN EN HIZLI BÜYÜYEN ÜLKESİ
Türkiye’de çok şeyin değiştiğini vurgulayarak, yaptıkları hizmetlerden söz eden Tanrıverdi şunları söyledi: “Bir zamanların 50 Sent’e muhtaç Türkiye’si, bu gün Dünya’nın en hızlı büyüyen 3. ülkesidir. Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve gelişen birinci ülkesidir. Bir zamanlar IMF gibi kuruluşların karşısında el pençe avuç açan Türkiye’ye şimdi, kredi vermek için pek çok aracı kuruluş kapıda beklemektedir. İşte itibarlı ülke budur. Bir zamanlar 3 bin küsur dolarlık kişi başına geliri ile açlık sınırında yaşayan ülkelerle karşılaştırılan Türkiye, bugün 10 bin doları aşan kişi başına geliri ile dünyanın en itibarlı ülkeleri arasında yer almaktadır. İhracatı dört kat arttırdık. Memur maaşlarını yaklaşık dört kat arttırdık. Kutuplardan steplere kadar dünyanın her köşesi, yatırımcı ve iş adamlarımızın eserleri ile donatıldı. Kamu zararları devri bitti, kamu borçlanma ihtiyacı ortadan kalktı. Sağlık, eğitim, sosyal güvenlik ve sosyal yardım, tarım, ulaşım, enerji, dış politika ve burada saatlerce anlatmakla bitmeyecek her alanda, o kadar çok şey yapıldı ki, bugün dünyanın neresinde olursanız olun, ‘Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım’ dediğinizde akan sular duruyor. Kapalı kapılar sonuna kadar açılıyor. Bu itibar, bu iltifat, iftiharla göğsümüzü kabartıyor. İşte artık bizim Türkiyemiz böyle bir Türkiye’dir.”
 
MANİSA GÖZBEBEĞİMİZ
Manisa’nın, Türkiye’nin gözbebeği olduğunu ifade eden Tanrıverdi, “Üretken, çalışkan, vefalı, özverili insanlarıyla Manisa verimli, bereketli topraklarıyla bu coğrafya, Türkiye’nin göz bebeğidir. Manisa her şeye layıktır. Biz de Manisa’ya layık olmak için çaba harcadık. Çok daha fazla çaba harcayacağız. Bu sözü şimdiden arkadaşlarımla birlikte veriyoruz. Sözlerimin burasında birlikte siyaset yaptığımız, hizmet ettiğimiz, eserlerde emeği olan başta Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç olmak üzere 22 ve 23. dönem milletvekili arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Nerede olurlarsa olsunlar, canları o tende durdukça, her zaman yanımızda olacaklarını biliyoruz. Manisamız için yapılanları tek tek saymaya zamanımız yok. elbette bütün hizmetlerimizi çok önemsedik ama bir hususa dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Bölgesel Teşvik Yasası ile Manisayı üçüncü bölgeye aldık. Manisamızın yatırımcı ve girişimcileri için son derece stratejik bir önemi olan bu yasa, belki de ondan daha fazla, istihdam yaratması ve işsizlere pek çok iş imkanı ortaya çıkarması açısından da önemlidir. Yolumuz açık, ufkumuz aydınlık olsun, AK parti, AK günlerin,  çok daha da ‘AK’ olacak 2023 Türkiye’sinin inşa ve ihyasına hepimizi yüz akı ile ulaştırsın.” diyerek sözlerini tamamladı.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Manisa Milletvekili Recai Berber, yeni adaylar Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, Selçuk Özdağ, Sait Han Bakşi, Abdurrahim Arslan, Mehmet Uçak, Murat Erbil ve Mustafa Irmak birlikte platforma çıkarak partilileri selamladılar.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.