banner271

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ SELÇUK ÖZDAĞ: "KÖY ENSTİTÜLERİ MADDE ANLAMINDA BÜYÜK HİZMETLER VERDİ AMA MANEVİYATI İHMAL ETTİ"

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Eğitim bizi yetiştirirken sadece maddi, ilim ve fen olarak yetiştirmemeli aynı zamanda manevi olarak da yetiştirmelidir." dedi.

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ SELÇUK ÖZDAĞ:

MİLLETVEKİLİ ÖZDAĞ: "KÖY ENSTİTÜLERİ MADDE ANLAMINDA BÜYÜK HİZMETLER VERDİ AMA MANEVİYATI İHMAL ETTİ"

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Eğitim bizi yetiştirirken sadece maddi, ilim ve fen olarak yetiştirmemeli aynı zamanda manevi olarak da yetiştirmelidir." dedi.

Öğretmenlerin AK Parti döneminde en iyi imkânlara kavuşturulduğunu belirten Özdağ, şöyle konuştu: "Bizim kültürümüzde öğretmenlik peygamberlik mesleğidir. Aynı zamanda Hazreti Ali'nin ifadesiyle bize bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum dediği ulvi bir mesleğin adıdır. Öğretmenlere bizim iktidarımızda hak ettikleri sosyal, ekonomik ve kültürel ortamı sağlamaya çalışıyoruz. AK Parti iktidarı döneminde elde edilen haklar verilen en iyi haklar olmasına karşın öğretmenler açısından yeterli değildir. Bunları gidermek ve öğretmenlerimize hak ettikleri avantajları sağlamak adına çalışmalarımızı yoğunlaştırmış bulunuyoruz."

AK Parti gibi, Türkiye Cumhuriyeti'nde milli eğitime en çok payı ayıran ve önem veren bir iktidar daha olmadığını anlatan Özdağ, açıklamalarına şöyle devam etti: "Bu yıl milli eğitime ayırdığımız bütçenin 1. sırada yer alması en güzel örnektir. Bu iktidarın mensubu olmak bana kıvanç ve mutluluk veriyor. Eğitimle ileri teknolojiyi yakalayabiliriz eğitimle birlikte demokrasiyi yakalayabilir, endüstri ve bilgi toplumu olabiliriz. Eğitim bizi yetiştirirken sadece maddi, ilim ve fen olarak yetiştirmemeli aynı zamanda manevi olarak da yetiştirmelidir. Çünkü eğitim iki kanatlı kuş gibidir. Eğer bir kanadı olur diğer kanadı olmazsa o eğitimde eksiklik var demektir. Bunun en güzel örneğini köy enstitülerinde yaşadık."

Köy Enstitüleri eğitim alanında madde anlamında çok büyük hizmetler verdiğini belirten Özdağ, şunları söyledi: "Çok büyük açılımlar sağlamış bir eğitim kurumuydu ama bu enstitülerde maneviyat ihmal edildiğinden dolayı yani kendi kültürel, ahlaki ve manevi konularımız ihmal edilerek batının kültürel konuları çocuklarımıza öğretilmek istendiğinden tam başarı sağlanamamış kısmi başarı sağlanmıştır. Eğer madde anlamının yanı sıra manevi değerlere de o derece önem verilseydi Türkiye bu kurumlar sayesinde dünyanın en iyi 10. ekonomisine sahip ülke durumuna şu ana kadar gelmiş olurdu. Batı dünyası eğitimle kalkınmıştır biz tarihimizden, kendi kültürümüzden kopmadan eğitime önem vereceğiz. Geçmişimizi inkâr etmeden tarihle, dinle barışarak ve de coğrafyayla, tabiatla barışarak geleceğe uzanmak mecburiyetindeyiz."

Milli eğitime bağlı okullarda görev yapan öğretmenlerin özel dershaneler ve kurumlarda görev almamasının doğru tespit olduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de dershanelerden çok okulların olması gerekir. Öğretmenlerimizin mutlaka ekonomik, sosyal ve kültürel zenginliğe ulaşması gerekiyor. Türkiye'nin ekonomisi geliştikçe, Türkiye'deki her alanda kaçaklar giderildikçe öğretmenlerimiz daha iyi imkânlara kavuşacaklardır. Dershanelerde çalışma, özel ders verme gibi durumlarla karşı karşıya kalmayacaklardır. Bunları sağladığımız takdirde okullarımızda görev yapan öğretmenlerimiz tüm enerjilerini öğrencilerine, eğitime vereceklerdir. Bu sayede de daha kaliteli nesiller yetişecektir."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.