banner278

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ MUZAFFER YURTTAŞ: "BU BATAKLIĞI KURUTACAĞIZ"

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandumda kabul edilen 26 madde aynen korunacak. Bu maddeler milletimizin yüzde 58'lik oy çoğunluğu ile kabul edilmiştir" dedi.

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ MUZAFFER YURTTAŞ:

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ MUZAFFER YURTTAŞ: "BU BATAKLIĞI KURUTACAĞIZ"

AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandumda kabul edilen 26 madde aynen korunacak. Bu maddeler milletimizin yüzde 58'lik oy çoğunluğu ile kabul edilmiştir" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türk Ocakları Salihli Şubesi'nin organize ettiği buluşma toplantılarının ilk konuğu AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş oldu. Türk Ocakları Salihli Şubesinde AK Parti İlçe Başkanı Hüsnü Tuğrul ve yönetim kurulu üyeleri, Türk Ocakları Salihli Şubesi Başkanı Ersin Aybar ve Yönetim Kurulu üyeleri ile davetlilerin katıldığı toplantıda, son günlerde gündemdeki yerini koruyan terör olaylarına değinildi. AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Salihli'ye önümüzdeki süreçte yapılacak projeler hakkında bilgi verdi.

Kamuoyunda son günlerde gündemdeki yerini koruyan terör olaylarını dile getiren Yurttaş, bu bataklığın kurutulacağını söyledi. Şehitlere Allah'tan rahmet aziz Türk milletine baş sağlığı dileyen Yurttaş, şöyle konuştu: "Tabii ki, verdiğimiz şehitler millet olarak üzülmemize yol açmaktadır. Ama bir gerçek daha var ki bu eli kanlı terör örgütünün son çırpınışlarıdır. Son gelişen terör olayları Türkiye'nin ilerlemesini istemeyen eli kanlı, emperyalist ülkelerin taşeronu olarak görevini yürüten PKK'nın gerçek kirli yüzünü bir kez daha ortaya çıkarmıştır. Kundaktaki bebeği dahi acımasızca vahşi bir şekilde öldürmekten çekinmeyen insanlıktan çıkmış bu terör örgütü elemanları hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacak ve Türkiye daha özgürlükçü, demokrat, insan haklarından yana sivil bir anayasa çıkararak ilerleme hızından bir adım dahi geri kalmayacaktır."

Hükümetin bu konuda çalışmalarını hassasiyetle sürdürdüğünü anlatan Yurttaş, şunları söyledi: "Özel birliklerin kurulması, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile birlikte hareket edilmesi yönünde yeni düzenlemelerin yapılması kararı alındı. Yapılan bu çalışmaların asıl hedefi mobil birliklerin oluşturulması yönündedir."

YENİ ANAYASAYI HERKES BENİMSEYECEK"
Yeni anayasa çalışmaları hakkında da bilgi veren Yurttaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimlerde iktidar ve muhalefet tüm taraflar yeni bir anayasanın gerekliliği konusunda hemfikir olarak seçmenin huzuruna çıktı. Ortaya çıkan tablo ve aritmetik hesaplarına göre tek başına AK Parti'ye anayasayı değiştirme imkânını vermiyor. Yeni sivil, demokrat ve özgürlükçü bir anayasa sözümüzden vazgeçmiş değiliz. Tüm tarafların katılımı ile Türk insanına dar gelmeyecek bir anayasayı yapma azmindeyiz. Bu anayasayı yaparken oluşturulan uzlaşma komisyonuna tüm partiler eşit sayıda üye gönderecek. Bu süreçte anayasanın ilk üç maddesi aynen korunacağı sözünü verdik. Ayrıca, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandumda kabul edilen 26 maddede aynen korunacak. Bu maddeler milletimizin yüzde 58'lik oy çoğunluğu ile kabul edilmiştir. Bu konuda asla geri adım atılmayacak. Eğer bu 26 madde tartışmaya açılırsa halkımıza saygısızlık yapılmış olur. Bu nedenle anayasa da yer alan ilk 3 madde ile referandum da milletimizin oyları ile destek verdiği 26 maddenin aynen korunacağının teminatını veriyoruz. Hazırlanacak yeni anayasayı herkes benimseyecektir."

AB ÜYESİ ÜLKELER SAMİMİ OLMAZLARSA KENDİLERİ HATA ETMİŞ OLUR
Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyeliği konusunda konuşan Yurttaş, ülke olarak Avrupa Birliği'ne üye olmak istediğimizi her fırsatta dile getirdiğimizi hatırlattı. Türkiye'nin aday olduğunu açıkladıklarını anlatan Yurttaş, şunları söyledi: "Bu konuda bir Bakanlık oluşturuldu. İstenen kriterleride biz harfiyen uyguluyoruz. Ülke olarak bizim bu konuda yaptığımız çalışmalara Avrupa Birliği üyesi olan ülkeler samimi olmalıdırlar. Eğer samimi olmazlarsa kendileri hata etmiş olurlar."

MANİSA'DA ÖNEMLİ YATIRIMLAR YAPILDI
AK Parti döneminde Manisa ve ilçelerine önemli derecede yatırımların yapıldığını belirten Yurttaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bölgemizde duble yol ve hastane inşaatlarının çalışmaları devam ediyor. Salihli'de eski SSK Hastanesi'nin olduğu yere gelecek olan fizibilite raporuna göre ya iyileştirme çalışması yapılacak ya da yıkılıp Ağız Diş Sağlığı Merkezi'nin de içerisinde yer alacağı yeni bir bina yapılacak. Celal Bayar Üniversitesi Salihli Meslek Yüksek Okulu kampüs alanında yapılması gündemde olan fakülte binasının yapımı için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor. Önümüzdeki süreçte temeli atılacak." TOKİ tarafından yaptırılacak 500 kişilik öğrenci yurdu projesinin ihale aşamasında olduğunu anlatan Yurttaş, şöyle konuştu: "Endüstri Meslek Lisesi'ne motor bölümü getiriliyor. Fen Lisesi de önümüzdeki yıl eğitim öğretime başlayacak. Salihli'de 2.Organize Sanayi Bölgesi'nin yatırımcıya sunulması için ilgili bakanlık nezdinde görüşmelerde bulundum. Görüşmeler olumlu yönde sonuçlandı. TOKİ, nüfusu 100 bin üzerinde olan ilçelerde toplu konut yapabiliyor. Bu konuda kaymakamımızla görüştük. Herhangi bir aksilik olmazsa önümüzdeki yıl Salihli'de konut yapacak."

Toplantının son bölümünde davetlilerin sorularına cevap verildi. Türk Ocağı Salihli Şubesi Başkanı Ersin Aybar, buluşma toplantılarının ilk konuğu AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş'a katılımlarından dolayı teşekkür ederken, bu tür toplantıların önümüzdeki süreçte de devam edeceğini sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.