AK GENÇLİK MİLLİ ŞAİR ERSOY'U UNUTMADI

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları'nın organize ettiği Mehmet Akif Ersoy'u anma gecesi Saruhanlı Kültür Salonu'nda gerçekleşti.

AK GENÇLİK MİLLİ ŞAİR ERSOY'U UNUTMADI

AK GENÇLİK MİLLİ ŞAİR ERSOY'U UNUTMADI

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları'nın organize ettiği Mehmet Akif Ersoy'u anma gecesi Saruhanlı Kültür Salonu'nda gerçekleşti.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları'nın organize ettiği Mehmet Akif Ersoy'u anma gecesi Saruhanlı Kültür Salonu'nda gerçekleşti. Gecede konuşma yapan AK Parti Manisa Milletvekili  Selçuk Özdağ, Akif'in kendisini bir idolü olduğunu belirterek, "O emanete ihanet etmeyen, söz verdiği zaman yerine getiren ve İslam’ın emrettiği şekilde yaşayan bir kişiydi. Akif yazar, şair, sporcu, dergi sahibi. Ama en önemlisi Akif büyük bir milliyetçi ve kahramandı" dedi. Gecede ayrıca AK Parti Manisa Milletvekili  Muzaffer Yurttaş ve İl Başkanı Murat Baybatur da günün anlamına uygun şiirler okudular.

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ile Muzaffer Yurttaş'ın katıldığı Saruhanlı Kültür salonunda düzenlenen gecede AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Burak Ceylan, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Yoğurtçu, İl ve Merkez İlçe, Saruhanlı ilçe yöneticileri, Halitpaşa Belediye Başkanı Vedat Çıvgın ve çok sayıda partili de yer aldı.

YURTTAŞ VE BAYBATUR ŞİİR OKUDULAR
AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan Mehmet Akif Ersoy'un büyük bir şair olduğunu şairliğinin yanında büyük bir milliyetçi olduğuna vurgu yaparken AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur ve AK Parti Manisa Milletvekili  Muzaffer Yurttaş günün anlamına uygun şiirleriyle geceye renk kattılar.

"KOMUTAN DA VATANDAŞ TA AYNI SÖZÜ SÖYLEDİ"
Mehmet Akif Ersoy'u kendisine rol modeli olarak kabul ettiğini belirten AK Parti Manisa Milletvekili  Selçuk Özdağ ise, "Mehmet Akif Ersoy benim idolümdür. Kurtuluş savaşından önce Türkiye 1. Cihan harbini yaptı. 3 kıtada 14 milyon kilometrelik topraklardan 780 bin metre karelik topraklara doğru gönderildik.  Her yükselişin bir zevali, her zevalin de bir inişi vardır. Devletlerin hayatı da milletlerin hayatına benzer. Milletlerin hayatı da insanların hayatına benzer. Biz Kurtuluş savaşını yaparken Yunanlılar İzmir'e kadar gelmişlerdi. İzmir'den de Manisa'ya, Saruhanlı'ya kadar gelmek üzereydiler. Saruhanlı'da bir köyde Hatip Ahmet Ağa'ya Rum köylerinden Yorga efendi denen şahıs 'Bak Hatip Ahmet Ağa Balkanları aldık. Bulgaristan'ı, Yunanistan'ı, Makedonya'yı, Yunanistan'ı aldık. Şimdi İzmir'deyiz. Manisa'ya doğru geliyor bizimkiler. Kendi topraklarımıza yine sahip çıkacağız. Şimdi sessizce buraları terk edin. Hanımlarınızı alın. Yükte hafif eşyalarınızı alın ve çekin gidin' dedi. Hatip Ağa'nın Yorga efendiye cevabı şöyle oldu; 'Bak Yorga efendi! Burası ne Makedonya ne Bosna Hersek, ne Bulgaristan, ne de Yunanistan. Burası Anadolu toprakları. Geldiğiniz gibi gidersiniz' Aynı sözleri aynı saatte İstanbul'da Vahdettin'le görüştükten sonra Mustafa Kemal söyledi. Vahdettin Mustafa Kemal'i çağırarak pencereden İngiliz donanmasını gösterdi. Yunan, Fransız donanmasını gösterdi. Mustafa Kemal o gemilere bakarak aynı sözü söyledi 'Geldiğiniz gibi gidersiniz'. Komutan da, lider de böyle söylerken Hatip Ahmet Ağa da aynı şekilde söylüyordu" dedi.

"AKİF BÜYÜK BİR MİLLİYETÇİ VE KAHRAMANDI"
Özdağ, "Bu millet lideriyle büyük bir millettir. Çünkü bu milletin adı Türk milletidir. Büyük Şair Mehmet Akif'te bu milletin fertlerinden birisiydi. Mehmet Akif Ersoy'un kendisi Osmanlı topraklarında doğan bir Arnavut. Zaten İmparatorluk da böyle doğdu. Başak rol Türklerde olsa da bu çatının altından her etnik kökenden insan vardı. Akif Teşkilatı Mahsusa'nın adamı idi. Teşkilatı Mahsusa bu zamanın adıyla Milli İstihbarat Teşkilatı. Mücadeleci bir yapıya sahip olan Mehmet Akif Ersoy söz verdiği zaman mutlaka yerine getiren birisi idi. Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in deyişiyle belirttiği 'ben makamı ahlakı tamamlamak için gönderildim" diyordu ya Mehmet Akif de en üstün ahlakı yakalamak için çalışan bir insandı. O emanete ihanet etmeyen, söz verdiği zaman yerine getiren ve İslam’ın emrettiği şekilde yaşayan bir kişiydi. Mehmet Akif Ersoy aynı zamanda sporcu kimliğe sahipti. Mehmet Akif Ersoy İstanbul boğazını karşıdan karşıya yüzecek kadar çok iyi bir yüzücüydü. Çok iyi gülle, taş atan bir adamdı. Çok iyi ata binen, silah kullanan, çok iyi güreşen bir kişiydi. Akif yazar, şair, sporcu, dergi sahibi. Ama en önemlisi Akif büyük bir milliyetçi ve kahramandı" dedi. Özdağ yaptığı konuşmasında ayrıca Mehmet Akif Ersoy'un ilk Milletvekillerimizden ve parlamenterlerden biri olduğunu da belirtti.

SAFAHAT İSİMLİ KİTABI HEDİYE EDİLDİ
Gecenin sonunda katılımlarından dolayı AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Özkan tarafından AK Parti Manisa Milletvekilleri Dr. Selçuk Özdağ ve Dr. Muzaffer Yurttaş ile AK Parti Manisa İl Başkanı Murat Baybatur'a Mehmet Akif Ersoy'un en önemli kitaplarından biri olan Safahat isimli kitap hediye edildi. Celal Bayar Üniversitesinden gelen öğretim görevlilerinin de destek verdiği Mehmet Akif Ersoy'u anma gecesinde ayrıca emeği  geçen ve katkıda bulunan katılımcılara birer teşekkür belgesi verildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.