AHMETLİ'DE COŞKULU KARŞILAMA

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ahmetli Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanlığı'nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

AHMETLİ'DE COŞKULU KARŞILAMA


AHMETLİ’DE COŞKULU KARŞILAMA

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ahmetli Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı.Manisa Belediyesi’nin henüz büyükşehir bütçesine sahip olmamasına rağmen kendi imkânlarıylabeldelere hizmet götürmeye çalıştığını söyleyen Başkan Ergün, “Sorunlarını çözüme kavuşturarak dev projeleri hayata geçirdiğimiz Manisa merkezin yanı sıra belde ve köylerimizin eksikliklerini tamamlıyoruz. Şuan kendi imkanlarımızla yaptığımız hizmetlerimizi jest olarak kabul edin. Asıl hizmet nasıl olur onu büyükşehirde yaşayacağız. Bu birilerinin zoruna gidiyor olabilir ama yapacak bir şey yok, biz halk için çalışıyoruz” dedi.

Ahmetli Ülkü Ocakları Belde Teşkilatı tarafından belde halkına iftar yemeği düzenlendi. İftara Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Manisa Milletvekilleri Sümer Oral ve Erkan Akçay,23. Dönem Milletvekili Mustafa Enöz, Ahmet Orhan,Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil, Cem Çöllü, Hasan Eryılmaz ve Tamer Çipiloğlu, MHP İl Başkanı Tamer Akkal, MHP Merkez İlçe Başkanı Engin Kabadağ, Ülkü Ocakları İl Başkanı Onur Pabuççuoğlu,MHP Ahmetli İlçe Başkanı Orhan Karabina, Ülkü Ocakları Ahmetli Başkanı Burak Bozdemir ve Ahmetli Belediye Başkan Adayı Ömer Zengin, belediye meclis üyeleri Sezai Gürcan ve Hüseyin Köroğlu ile teşkilat mensupları, partililer, muhtarlar ve belde halkı katıldı. İftar yemeği esnasında Manisa Şehzadeler Mehteri davetlilere konser verdi. Manisa Belediyesi tarafından da çocuklara top armağan edildi. Okunan duaların ardından davetlilere hitaben konuşan MHP Ahmetli İlçe Başkanı Orhan Karabina, Ahmetli Belediye Başkan Adayı Ömer Zengin ile birlikte 2014 Yerel Seçimlerine iddialı şekilde hazırlandıklarını belirterek, Manisa’da olduğu gibi Ahmetli’de de MHP bayrağını dalgalandıracaklarını söyledi. Ahmetli Belediye Başkan Adayı Ömer Zengin de yaptığı konuşmada, “Allah Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den razı olsun. Manisa’yı hak ettiği konuma getirdi. İnşallah Manisa değişirken, bu güzel hizmetlerle beraber Ahmetli de değişecek. Allah nasip ederse Ahmetli’yi de projelerimizle ayağa kaldıracağız. Manisa ile Ahmetli’yi aynı yapacağız. Hizmetlerinizin devam edeceğine can-ı gönülden inanıyoruz” dedi. Ülkü Ocakları Ahmetli Başkanı Burak Bozdemir de davetlerine icabet eden konuklarını selamladı.

 

KENDİ AYAKLARIMIZ ÜZERİNDE DURUYORUZ
Kürsüye davet edilen Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2009 Yerel Seçimleri’nden bugüne 4 yıl 4 aylık süreyi geride bıraktıklarını ve bu süre içerisinde Manisa Belediyesi’ni kendi ayakları üzerinde duran ve dev projelere imza atar hale getirdiklerini söyledi. Görevi devraldıkları 1 Nisan 2009 tarihinde 65 Milyon TL geliri olan belediyenin geçen süre içerisinde bütçe rekorları kırdığını belirten Başkan Ergün, “Öncelikle Manisa Belediyesi 2008 yılı gelirinin 65 Milyon TL olduğunu belirmek isterim. Bizler 1 Nisan tarihinde belediyeyi aldığımızda belediyenin borcu 96 Milyon TL idi. Yaklaşık 1 yıllık yapılanma sürecinin ardından, programlar dahilinde öncelikle kendi ayakları üzerinde durabilen bir belediye hedefimize ulaştık. Manisa Belediyesi gelirinin yüzde 100’ünün üzerindeki bu borcu 15 ay gibi bir süre içerisinde yok ettik. Onun ardından geçen 2,5 yıllık süre içerisinde de hiçbir ayrım göz etmeden, 57 mahallede eşit hizmet yapma noktasına geldik. 2011-2012 yıllarında Manisa Değişiyor sloganını da kullanarak, tüm mahallelerde öncelikle alt yapı, yağmur suyu drenajı, kaldırımı, eksik olan asfaltı, ağaçlandırması ve sosyal alanları ile ilgili eksiklikleri bir fiil tamamladık. Geçtiğimiz yıllarda akşam saat 8’den sonra dışarı çıkamayan, gezemeyen insanlarımız bugün artık aileleriyle, çoluk çocuğuyla sosyal hayatın içerisindeler. Şimdi gidin görün, tüm ailelerimiz yeni yarattığımız sosyal yaşam alanlarında çok huzurlu ve daha mutlular. Kısacası Manisa’da yaşayan insanımız mutlu, huzurlu ve hizmetlerimizden memnun. İşte bu süreci tamamladıktan, bu noktaya geldikten sonra Manisa Belediyesi olarak son 1 buçuk yıldır hedeflediğimiz çok büyük projelerin planlamalarını yaptık ve startını vermeye başladık” dedi.  

 

DEV PROJELER AÇILIŞA HAZIRLANIYOR
Manisa Belediyesi olarak hayata geçirdikleri proje sayısının 100’ün üzerinde olduğunu belirten Başkan Ergün, özellikle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı açılış töreninin heyecanı ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Ergün şöyle konuştu, “Bugün Manisa’da gerçekleştirdiğimiz toplam 100 tane proje var. Yaklaşık 90’ını tamamladık. 2012 yılının Aralık ayında inşaatını başlattığımız, meclisimizin vermiş olduğu karar gereği Merhum Alparslan Türkeş adını verdiğimiz köprülü kavşağı da hayırlısı ile Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin teşrifleriyle hizmete açacağız. Ağustos ayı sonu Eylül başında yapacağımız açılışa hepinizi şimdiden davet ediyorum”  Yeni oto terminal binasına da değinen Başkan Ergün, “İnşallah iki ay sonra inşaatını tamamlayarak hizmete açmayı düşündüğümüz oto terminal binasını hayata geçirmenin gururunu yaşayacağız. Manisa Belediyesi’nin tarihinde en büyük yatırımı olan ve yaklaşık 20 Milyon TL ve artı KDV’li maliyete sahip projemizi de halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.  

 

GENÇLERE HİZMET TARİHE SAYGI
Manisa Belediyesi olarak kente kazandırılan projelerden Atatürk Gençlik Merkezi, Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’na değinen Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “İçinde yaklaşık 2 bin genç ve öğrencimizin faydalandığı Atatürk Gençlik Merkezi’ni hizmete açtık. Güzel sanatların birçok dalı ile spor, yabancı dil kursları hizmetini verdiğimiz merkez özellikle gençlerimizin ve kendini geliştirmek isteyen vatandaşlarımızın ihtiyacına karşılık veriyor. Bunun yanı sıra yine büyük projelerimiz arasında yer alan, Türkiye’de Anıtkabir ve İstanbul Fatih Müzesi’nden sonra 3.’sünü hayata geçirdiğimiz Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nu açtık. İlgili daire müdürlüğüme ‘Anıtkabir’deki çalışmaları kim yaptıysa gidip bulun’ diye verdiğim talimat doğrultusunda Rusya’dan bir Rus sanatçıyı Manisa’ya getirdik ve bugün Çanakkale ambiyansını yaşayabileceğimiz güzel bir eseri Manisa’ya kazandırdık” dedi.  

 

KADINLARIMIZA MANİSA’YI TANITTIK
Haydi Kadınlar Manisa’ya projesi kapsamında Ahmetlili bayanları da Manisa’da ağırladıklarını söyleyen Başkan Ergün, “Başlattığımız proje ile ilçe, belde ve köylerimizde yaşayan kadınlarımızı Manisa’ya getirdik. Onlar Manisa’daki güzellikleri görme şansına sahip oldu. Manisa’yı tanıtma noktasındaki bu projenin 2. etabına bayramdan sonra başlayacağız. Projenin çıkış noktasını da sizlerle paylaşmak istiyorum. Yaptığımız çalışmalar neticesinde Manisa’yı hayatında gidip görmemiş, Manisa’ya yolu düşmemiş vatandaş sayımızınyüzde 62 oranında olduğunu tespit ettik. Biz de bu projeyi hayata geçirme kararı aldık. Yerel seçim çalışmaları sırasında en büyük destekçimiz olan, mahallelerimizde gezerken en büyük desteğini gördüğüm bayanlarımıza olan inancımız tamdır. Yine inanıyorum ki en büyük destekçimiz onlar olacaklardır. Ben şimdiden kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 

OTOPARK SORUNUNA KALICI ÇÖZÜMLER
Manisa’da yıllardır yaşanan otopark sorununa iki büyük proje ile çözüm bulduklarını belirten Başkan Ergün, “Şuanda iki projemiz hayırlısı ile start almak üzere. Biri Hatuniye Camii ve hükümet binası arasında yer altında 400 araç kapasiteli bir otopark. Diğeri de yaklaşık 3 sene öncesi Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz protokol gereği hayata geçirdiğimiz, subay lojmanlarının olduğu yerde tam otomatik, 600 araçlık bir proje. İnşallah önümüzdeki 15 gün içerisinde ihalesini gerçekleştirecek ve yapımına başlayacağız” diye konuştu.  

 

MANİSA’YA MUHTEŞEM YAŞAM ALANI
Yapımına başlanan Kent Park Projesi’ne yönelik de Ahmetli halkına bilgi veren Başkan Ergün, “Manisa’ya muhteşem bir Kent Park geliyor. Güzelyurt Mahallesi’nde, 170 dönümlük alan içerisinde havuzundan, çocuk oyun guruplarına, gençlere konser alanlarından, kafeteryalarına, tenis kortlarına, halı saha, basketbol sahaları ve görkemli peyzajıyla güzel bir projeyi hayata geçiriyoruz. Manisa’ya gelindiğinde insanların keyifli zaman geçireceği bir mekanı yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Bir ay önce inşaatına başladığımız, yaklaşık maliyeti 18-19 Milyon TL olan Kent Park Projesi’ni yılbaşında bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

ATIK SU VE KATI ATIK BERTARAF TESİSLERİ HAYATA GEÇİYOR
Manisa’nın yıllardır çözüm bekleyen katı atık ve atık su sorunlarına kalıcı çözümler için yaptıkları çalışmalara değinen Başkan Ergün, “Geçtiğimiz ay içerisinde partimizin ve iktidar partisinin sayın milletvekilleriyle Manisa’nın iki yarası Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Atık Su Arıtma Tesisleri’ne yönelik Ankara’da bakanlar nezdinde temaslarda bulunduk. Manisa’da 40 senedir çözülemeyen çöp sorununa yönelik 8 sene önce yani geçtiğimiz dönemde, Develi Köyü’nde yapılacak olan tesisle ilgili bir mahkeme süreci başlamış. Hala da devam ediyor. Biz 2 buçuk sene bekledikten sonra yeni bir bertaraf tesisinin tespitini yaptık. ÇED raporu da dahil olmak üzere tüm bakanlıklardan izinleri aldığımız bir çalışmayı sonlandırdık. Bunun yanı sıra maalesef yıllardır kirletilen ve Gediz Eylem Planı kapsamında kurtarılması hedeflenen Gediz Nehri’ne yönelik atık su arıtma tesisinin yapımını gündeme getirdik. Şunu belirtmek isterim ki nüfusun hızla arttığı, son on yılda 330 bine yaklaştığı bir kentte atık su arıtma tesisinin yapımı şarttır. Bununla ilgili 2 senedir çalışarak ilgili bakanlıktan proje olurunu almak üzere işin ihale safhasına getirdik. İki bakanlıktan işin finans noktasında sözleri aldık. Projenin bir tanesini Su ve Orman İşleri Bakanlığı bizzat kendi ihale edecek. Bu anlamda ilgililerimize ve vekillerimize görev düşüyor. İkisinin yatırım maliyeti yaklaşık 90 Milyon TL. Bu da Manisa Belediyesi bütçesinin yarısı demektir” dedi.

HİZMETLERİN ARKASINDA HESAPLI BÜTÇE YATIYOR
Manisa Belediyesi’nin bütçesine yönelik bilgi veren Başkan Ergün, “2008 yılında Manisa Belediyesi’nin geliri 65 Milyon iken geçen süre içinde 2012’ye gelinceye kadar gelirlerde rekor üstüne rekor kırdık. 2012’nin gerçekleşme rakamı 168 Milyon TL idi, bu sene 200 Milyon TL’ye gidiyoruz. Manisa’da bu kadar hizmeti borçları kapattıktan sonra nasıl yapıyorsunuz diye sorduklarında işte cevabı burada yatıyor. Yapılan tüm yatırımların arkasında hesaplı bir bütçe var. Gelirinizi arttırmadığınız sürece yatırımınızı yapamazsınız.  Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde yeni kanunla yaklaşık 800 Milyon ile 1 kat Trilyon TL arasında bir bütçe olacak. Elbette hizmetler il bütününde yapılacak. Bütün nüfus ve dolayısıyla sınırlar genişleyecek. Ulaşım, itfaiye, alt yapı, asfaltlama, atık su konusundaki hizmetler artık büyükşehir yapacak. Kısacası artık sizler bizlere emanetsiniz” dedi.

YENİ ZAFERLER KAZANACAĞIZ
Konuşmasını birlik ve beraberlik mesajları vererek sonlandıran Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Kalan sürede birlik ve beraberlik içerisinde, herkes üzerine düşeni yapmalı. Sıkı sıkıya sarılarak, birbirimizi kucaklayarak, dedikodulardan uzak bir şekilde, ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntıları da göz önünde bulundurarak, tek amacımız birbirimizi kucaklamamız olmalıdır. O açıdan herkes ilçe teşkilatının, başkanın ve adayımız Ömer kardeşimin yanında olmalı. Çünkü en büyük desteği sizler vereceksiniz. Hep beraber 2009’da Manisa’da yaşattığımız sevinci inşallah Ahmetli’de yaşatarak, büyükşehir kapsamında yeni zaferlerimizi hep beraber paylaşacağız. Ramazan ayında birlik ve beraberliğin pekiştiği bu güzel akşamda sizlerle beraber olmaktan, aynı sofrayı paylaşmaktan memnuniyet duydum. Mübarek Ramazan ayınızı ve önümüzdeki günlerde yaşayacak olduğumuz Kadir Gecesi’nin hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu. 

 

BAŞKAN VATANDAŞLARINI DİNLEDİ      

Başkan Ergün’ün konuşmasının ardından söz alan MHP Manisa Milletvekilleri Erkan Akçay ve Sümer Oral da ülke gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hükümetin aldığı oylara ihanet ettiğini savunan Akçay ve Oral, 4 yılda bir vatandaşın önüne gelen sandıklarda bunun hesabını sormasını istedi. İftar programının ardından Ahmetli’de bir kahvede çay molası verildi. Başkan Ergün ve beraberindekiler Ahmetlili vatandaşlarla bir araya gelirken, Başkan Ergün vatandaşlarla sohbet etme imkanı buldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.