ADD ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şubesi "Ulusal Egemenlik Işığı" adı altında bir kutlama mesajı yayınladı. Şube Başkanı Nilüfer Özkan, "TBMM nin çatısı altında ülkesini ulusunu düşünen dürüst erdemli onurlu çalışkan üretken insanlar bulunmalıdır."dedi.

ADD ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

ADD ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şubesi “Ulusal Egemenlik Işığı” adı altında bir kutlama mesajı yayınladı. Şube Başkanı Nilüfer Özkan, “TBMM nin çatısı altında ülkesini ulusunu düşünen dürüst erdemli onurlu çalışkan üretken insanlar bulunmalıdır.”dedi.   Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şube yönetimi geçtiğimiz gün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Dernek binasında düzenlenen programda ADD Manisa Şube Başkanı Nilüfer Özkan, “Çağın gelişmelerini ve değişimini yakalayamamış kapitülasyonlarla yarı sömürge durumuna getirilmiş Osmanlı Devleti 8 yıl süren Balkan ve Birinci Dünya Savaşı ardından tükenmişliğin bitmişliğin yok oluşun eşiğinde yazgısına boyun eğmiş durumdadır. Osmanlının Anadolu’da Türk varlığına son vermeyi amaçlayan emperyalist güçlerin Sevr dayatmasına dayanacak gücü kalmamıştır. Sevr sözleşmesi uyarınca ordu dağıtılacak silah ve cephaneleri elinden alınarak sömürgeci güçlerin kendi aralarında belirlediği sınırlar çerçevesinde ülke bölüşülecektir. Padişah Vahdettin ve Sadrazam Damat Ferit paşa başkanlığında ki hükümet, bütün bu gelişmelere seyirci kalmanın ötesinde işgal güçleriyle iş birliği yapıyordu. Ülkenin içinde bulunduğu bu karanlık tabloyu tüm boyutlarıyla değerlendiren Mustafa Kemal halkına duyduğu inancı ve güveni hiçbir zaman yitirmeden yalnızca ona dayanarak ve onunla birlikte tutsaklıktan kurtulmayı birinci hedef olarak belirtmişti. Bu konuda ki düşüncesini şöyle açıklıyordu: “Bana göre tek geçerli önlem; ulusal egemenlik ilkesine dayalı, tam bağımsızlık yeni bir Türk devleti kurmaktır.” neye mal olursa olsun bu amaca ulaşmak gerekir.”dedi.   “TBMM’DE KEMALİST ATATÜRKÇÜ KADROLAR OLMALIDIR” TBMM’de Kemalist Atatürkçü kadrolar olmalıdır diyen Özkan, “Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığını yaptığı TBMM’in de din bezirgânlarının tarikat cemaat uzantısı şeyhlerin, şıhların çete mafya artıklarının ırkçı bölücü yandaşlarının, yalnızca çıkarını düşünen kişilerin yer almaması gerekir. Yüce TBMM nin çatısı altında ülkesini ulusunu düşünen dürüst erdemli onurlu çalışkan üretken insanlar bulunmalıdır laik Türkiye cumhuriyetinin içinde bulunduğu sorunlara çözüm getirecek özlenen “çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak” güçler Atatürk devrim ve ilkelerini yaşama geçirecek olan Kemalist Atatürkçü kadrolar olmalıdır, olacaktır. Bu duygu düşüncelerle tüm halkımızın ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, en içten saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.”diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.