2023 SAĞLIK PROJEKSİYONU MASAYA YATIRILDI

Ak Parti Manisa Milletvekili Dr.Muzaffer Yurttaş açıklamalarda bulundu.

2023 SAĞLIK PROJEKSİYONU MASAYA YATIRILDI


2023 SAĞLIK PROJEKSİYONU MASAYA YATIRILDI


Ak Parti Manisa Milletvekili Dr.Muzaffer Yurttaş açıklamalarda bulundu.

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş yaptığı açıklamada; Sağlık Bakanımız Sn Mehmet Müezzinoğlu, Genel Başkan Yardımcımız Sn Mehmet Ali Şahin ile Sağlıktan gelen 22 Milletvekilinin kahvaltılı toplantıda bir araya geldiklerini ve bu toplantıda, sağlık çalışanlarının talepleri ve sorunları ile sağlıkta 2023 projeksiyonunu masaya yatırdıklarını kaydetti. Yurttaş; “Bir ay içerisinde Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu Sağlığın içinden gelen Milletvekillerimizle bir araya gelerek özel hastanelerin durumundan sağlık yatırımlarına, aile hekimliğinden, acil hizmetlere kadar önemli konuları Bakanımızla paylaşacağız” dedi.
2023 Sağlık Projeksiyonunun neleri kapsayacağı hakkında değerlendirmede bulunan Milletvekili Muzaffer Yurttaş; “A’dan Z’ye sağlıkla ilgili tüm beklentilerin yer aldığı sağlık yatırımlarının ve taleplerinin değerlendirildiği bir sağlık projeksiyonu hazırlıyoruz. Yani nasıl bir sağlık istiyoruz konusundan, herkesin sosyal güvencesinin olduğu, vatandaşın cebinden parasının çıkmadığı, koruyucu sağlık ve toplum hizmetlerinin ön planda olduğu, herkesin rahat bir şekilde erişebildiği şekilde sağlık hizmetlerinden yararlandığı sağlık hizmeti 2023 Sağlık Projeksiyonu dahilinde öngörülüyor”Yurttaş ayrıca kanser ve kronik hastalıkların giderek artması nedeniyle kanser araştırma enstitüsü ile kronik hastalıklar enstitüsünün kurulması yönünde önümüzdeki süreç içerisinde çalışmalara başlanacağını kaydetti.  
Cumhuriyet tarihinin en büyük tarım reformunu gerçekleştirdik
Bin günde Bin Gölet Projesi dahilinde Kula Bebekli Köyü Sulama Göleti ile Çelengöz Göleti inşaatlarının devam ettiğini kaydeden  AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş, Manisa genelinde 49, Kula ilçesinde yapımı devam eden 9 adet sulama göleti olduğunu belirtti. 
Yurttaş, Saraçlar, Yurtbaşı, Dutluca ve Sandal göletlerinin inşaat ihalelerinin Şubat ayında yapılacağını belirterek açıklamalarına şöyle devam etti; “Emre ve İbrahimağa köyleri göletlerinin planlama çalışmaları devam ediyor. Eroğlu ve Konurca köyleri göletlerinin ise projeleri bitmek üzere. Bilindiği üzere göletlerimiz her şeyden önce sulu tarımda büyük hamlelerin gerçekleşmesini sağlayacak. Kula merkez göletinin 2. kısım sulama sahasının genişletme çalışması da 2014 yılında başlayacak Bu çalışma kapsamı dahilinde bin 800 dönüm olan sulama sahası 850 dönüm daha artırılarak toplam sulama sahası 2650 dönüme çıkmış olacak. Bin günde bin gölet projesi olsun, diğer tarıma kazandırdığımız yatırımlar olsun bir gerçek varki; AK Parti iktidarı gerçekleştirmiş olduğu projeler ve yaptığı yatırımlarla Cumhuriyet tarihinde tarım reformunu gerçekleştirmiştir” şeklinde konuştu. 
Çelengöz ve Bebekli göletlerinin 2013'te, diğer göletlerin ise 2013 ve 2014'te bitirileceğini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; “Faaliyete geçecek olan bu göletlerle birlikte bölgede bugüne kadar gerçekleşmemiş bir sulama potansiyeli yakalanmış olacak. Tarımda yapılan reform niteliğinde ki çalışmalar neticesinde çiftçimiz daha çok ekin yetiştirecek, daha çok kazanacak. Tüm çalışmalarımız milletimizin daha huzurlu, daha refah, daha sağlıklı, daha yaşanılabilir bir hayat sürmesi için” dedi.  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.