banner278

2012 YILI 112 FAALİYET DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimliği, 2012 Yılı 112 Faaliyet Değerlendirme Toplantısı bugün CBÜ Süleyman DEMİREL Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

banner292
2012 YILI 112 FAALİYET DEĞERLENDİRME TOPLANTISI


2012 YILI 112 FAALİYET DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

 

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimliği, 2012 Yılı 112 Faaliyet Değerlendirme Toplantısı bugün CBÜ Süleyman DEMİREL Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Toplantı da 112 çalışanlarıyla bir araya gelen Manisa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Durdu Mehmet KÖŞ yaptığı konuşmada; Halka sunulan 112 acil hizmetlerinin, sağlığın görünen yüzünü ortaya koyması açısından büyük önem arz ettiğini ve bu hizmetleri gerçekleştirirken 112 hizmeti veren çalışanlara çok önemli görevler düştüğünü belirtti.

 

Uzm. Dr. KÖŞ, verilen 112 acil sağlık hizmetlerinin geçmişle kıyaslandığında ne duruma geldiğiyle ilgili tespitlerde bulundu. Manisa da ki 112 sisteminin işleyişinin, Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde olduğunu gördüğünü ve bu başarının ortaya çıkmasında, çalışanların göstermiş olduğu özverili çalışmanın ürünü olduğunu belirterek başta Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, 112 Komuta Kontrol Merkezi Başhekimliği ve tüm 112 çalışanlarına teşekkür etti.

 

112 Acil Hizmet birimlerinde görev yapan çalışanların sorunlarına değinen Uzm Dr. KÖŞ, önceliklerinin ‘’112 Çalışanlarının Güvenliği’’ olduğu belirtti.

 

Manisa İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Engin YILDIRIM, 112’nin bir sevda olduğunu ve çalışanların, işini ve onlara ihtiyacı olan hastaları sevdiğinde çalışma hayatında ortaya çıkabilecek tüm zorlukların üstesinden gelebileceklerini dile getirdi.

 

Manisa ilinde 2002 yılında 27 olan tam donanımlı ambulans sayısının, 2012 yılı sonu itibariyle 64 ‘e çıktığını yine 2002 yılı itibariyle Manisa da yaşayan her 213 bin kişiye 1 istasyon düşerken, 2012 yılı itibariyle Türkiye ortalamasının her 50 bin kişiye 1 istasyon olduğu düşünüldüğünde bu rakamın Manisa’da sadece her 32 bin kişiye 1 istasyon olduğunu belirtti.

 

Değerlendirme Toplantısı sonunda, çalışmalarında üstün başarı kaydeden 112 Acil Hizmet çalışanlarına ‘’Teşekkür Belgesi’’ verildi. 112 Acil Hizmet birimi çalışanı Adnan CAMBAZ’a belgesini Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Durdu Mehmet KÖŞ verirken, 112 Komuta Kontrol Merkezi’nde yılın çalışanı seçilen Esin ALTAN’a belgesi Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Murat DALKIRAN tarafında verildi. Merkezdeki en başarılı istasyon, Manisa Merkez 5 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olurken belgelerini Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Osman BAYIK’tan aldılar. İlçelerde en başarılı istasyon Demirci 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu olurken belgeleri Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Halil TURPCAN tarafından verildi. En başarılı B tipi Acil Sağlık Hizmetleri istasyonu Alaşehir Devlet Hastanesi olurken belgelerini, Araştırma Bilgi Sistemleri ve Sağlığın Geliştirilmesi Şubesi Müdürü Mustafa İRĞAT kendilerine verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.